Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Kruszy bez problemu.
No wiec, czas cyklu praca wyniósł 15,02s z czego 3,83s to praca ślimaka, a 11,19 to postój.
Spróbuję go złapać jak się zacznie wygaszać i porobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, alfiorz napisał:

Panowie jezeli znam kalorycznosc swojego peletu to wpisac faktycznie jaka jest czy ustawic powiedzmy sztywno 5 i nie ruszac nigdy przy zmianie peletu?

Faktyczna jaka jest.

38 minut temu, mhosaja napisał:

Kruszy bez problemu.

Czyli jest szansa, że ustawieniami da się to palić. Prawidłowe napowietrzenie kotłowni masz? Czas cyklu praca wydłużałeś?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana powietrza w kotłowni jest właściwa. Czas cyklu praca noe wydłużyłem. Jest fabryczne 15s, jak kazał kolega robin60.

Nie udało mi się złapać wygaszania, ale zdjęcia zrobiłem pod koniec czyszczenia (ostatnie sekundy). To zdjęcia po jednym cyklu pracy palnika czyli ok. 45-60min. Czyszczenie 4% co 80s.

db13ebe896cad9a7e12ad6b634e9e96a.jpg
847ac31cd64103eb8ef85b30a8c1a15a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mhosaja napisał:

Wydajność podajnika z dzisiejszego testu 11,2.

Jak skończy pracę i pstrykniesz fotki . To tak Kocioł wyłączony

Zawyżysz mu wagę na 12,6 i dodatkowo dmuchniesz w niego z największym nadmuchem 45 i pośrednim 35 pozostałość bez zmian w tym czyszczenie 80 /4 % OK. I także jak nie będziesz się bawił szałowo w tę noc to zrób pstryknij fotkę po tych ustawieniach. Jak dasz radę.

Tak jak pisze @Dragster jest światełko w tunelu. Ale zawyż mu wagę by mniej podawał i mógł dopalić ,

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończy pracę i pstrykniesz fotki . To tak Kocioł wyłączony
Zawyżysz mu wagę na 12,6 i dodatkowo dmuchniesz w niego z największym nadmuchem 45 i pośrednim 35 pozostałość bez zmian w tym czyszczenie 80 /4 % OK. I także jak nie będziesz się bawił szałowo w tę noc to zrób pstryknij fotkę po tych ustawieniach. Jak dasz radę.
Tak jak pisze [mention=60072]Dragster[/mention] jest światełko w tunelu. Ale zawyż mu wagę by mniej podawał i mógł dopalić ,
Pozdrawiam

45% to nie za dużo? Pamiętasz, że było wtedy sporo niedopalonego popiołu w podajniku?
Ale jeśli tak uważasz, to tak zrobię.
Planuję się bawić szałowo (i tego Wam wszystkim również życzę), ale to może lepiej - kocioł dłużej popracuje i zobaczymy efekty rano ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mhosaja u mnie nie takie przeciągi w kotle i jakoś nic nie dopalonego nie ma.

Zrób jak mówię przecież dążymy do spalenia Twego super pelletu. I po owocach zobaczymy czy idziemy we właściwą stronę.

Jak zaczniesz szaleć to powiedz jaka jest różnica w tych spiekach bardziej się teraz kruszą czy na początku palenia tego pelletu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam wrażenie, ze są co raz bardziej sypkie. Bywa tak, że sam upadek z rury palnika (jakieś 10cm) powoduje rozsypanie się takiego spieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kashue napisał:

Panowie testuje ustawienia standardowe dla palnika i obecnie kocioł nie przekracza zadanej temperatury i pali się  ciągle przez większość czasu z mocą minimalną 5kW zużywając 1kg/h (taki miałem plan).Co sądzicie o sztucznym wytworzeniu przerw przez skrócenie czasu czyszczenia np z 24h do 6h z mniejszą lub standardową intensywnością 3% ? Może mieć to sens ?

Jak najbardziej ma to sens jeżeli kocioł pracuje na mocy minimalnej więc częstsze czyszczenie jest wskazane. Powiedz nie stwierdziłeś , że kocioł zarasta sadzą i wymiennik jest bardziej zanieczyszczony.

No to super @mhosaja coraz lepsze wieści.

Panowie Wszystkim bez wyjątku Do Siego Roku 2019.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, robin60 napisał:

Jak wydłużysz czas pracy np do 20 sek to według mnie jest ten sam cykl  tylko dłuższy na podawaniu i przerwie podawania tak @misiek30 czy ja jestem w błędzie.

Pozdrawiam.

Tak , jest dłuższy czas postoju i dawki pelletu są większe, ale czas między dawkami jest dłuższy i twardy pellet ma czas na dopalenie się, zanim go zasypie świeży. Dlatego ja i Kordiano mamy czasy po 35 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku :)

@robin60 Wymiennik czyszczę co jakiś czas i parametry spalania jakoś znacząco się nie zmieniają. Jak już wcześniej pisałem palę przemysłowym pelletem po 450zl więc moim zdaniem popiołu i osadu na wymienniku mam trochę więcej niż na waszych zdjęciach, ale ten osad nie jest przyklejony do ścianek tylko czyszczenia polega na przejechaniu po nim raz miękką zmiotką i wszystko ładnie spada do popielnika. Zapewne w najbliższym czasie kupię odkurzacz do popiołu by jeszcze bardziej ułatwić sobie życie...lub utrudnić jak się okaże , że takie cholerstwa potem się jakoś dziwnie czyści. Czekam również na czujnik temperatury spalin, bo stary przełożony ze starego kotła niestety uległ awarii parę miesięcy temu.

Przepraszam z góry za formę , błędy i tym podobne...ale wciąż mnie boli jeszcze głowa po wczorajszej imprezie :D

Na zdjęciach - mój popiół, oraz sąsiedzi którzy dbają o to bym miał wspaniałe powietrze.

IMG_1928.JPG

sasiad1.JPG

sasiad2.PNG

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę lepiej już z temperatura spalin zszedłem z 200 do 150-160 robiąc na razie jedną półkę z szamotu widoczna na zdjęciu. Mam zamiar zrobić jeszcze jedna trochę powyżej rusztu, bo jak widać dość duże efekty to daje. W popielniku tez już trochę lepiej, chodź badał mi się wydaje ze trochę za dużo podaje paliwa i świeże jeszcze wypycha niedopalone. Trzeba tez zwrócić uwagę ze nie jest już ten kopiec tak żarzący jak poprzednio.

93F6D7C8-B26D-4BE6-8B95-848FCBA65457.jpeg

3C478BBA-9A8C-4645-9170-2638F56CE250.jpeg

7B16D3EF-3C8F-4B19-AA52-5F58051BFF79.jpeg

Edytowane przez Joke00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kashue napisał:

Witam w nowym roku :)

@robin60 Wymiennik czyszczę co jakiś czas i parametry spalania jakoś znacząco się nie zmieniają. Jak już wcześniej pisałem palę przemysłowym pelletem po 450zl więc moim zdaniem popiołu i osadu na wymienniku mam trochę więcej niż na waszych zdjęciach, ale ten osad nie jest przyklejony do ścianek tylko czyszczenia polega na przejechaniu po nim raz miękką zmiotką i wszystko ładnie spada do popielnika. Zapewne w najbliższym czasie kupię odkurzacz do popiołu by jeszcze bardziej ułatwić sobie życie...lub utrudnić jak się okaże , że takie cholerstwa potem się jakoś dziwnie czyści. Czekam również na czujnik temperatury spalin, bo stary przełożony ze starego kotła niestety uległ awarii parę miesięcy temu.

Przepraszam z góry za formę , błędy i tym podobne...ale wciąż mnie boli jeszcze głowa po wczorajszej imprezie :D

Na zdjęciach - mój popiół, oraz sąsiedzi którzy dbają o to bym miał wspaniałe powietrze.

IMG_1928.JPG

sasiad1.JPG

sasiad2.PNG

Witam kolego w nowym roku

Mozesz powiedzieć gdzie taki pellet kupujesz w tej cenie bo ja jak narazie to 750 zł najtaniej spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolnośląskie - Ciepłowody , okolice Dzierżoniowa.

Nie narzekam na ten przemysłowy pellet, aczkolwiek nie mam porównania z olimpem czy lavą, ale wątpię by płacąc ponad x2 więcej , uzyskałbym 2 x wydajności...więc ze względów ekonomicznych zostaje chwilowo przy tym pellecie przemysłowym.

Spróbuję w najbliższym czasie zrobić dla tego pelletu test kalafiora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Joke00 napisał:

U mnie trochę lepiej już z temperatura spalin zszedłem z 200 do 150-160 robiąc na razie jedną półkę z szamotu widoczna na zdjęciu. Mam zamiar zrobić jeszcze jedna trochę powyżej rusztu, bo jak widać dość duże efekty to daje. W popielniku tez już trochę lepiej, chodź badał mi się wydaje ze trochę za dużo podaje paliwa i świeże jeszcze wypycha niedopalone. Trzeba tez zwrócić uwagę ze nie jest już ten kopiec tak żarzący jak poprzednio.

93F6D7C8-B26D-4BE6-8B95-848FCBA65457.jpeg

3C478BBA-9A8C-4645-9170-2638F56CE250.jpeg

7B16D3EF-3C8F-4B19-AA52-5F58051BFF79.jpeg

Wysoka temperatura spalin może być spowodowane zbyt duży ciąg kominowy

Uchyl drzwiczki wyczystki kominowej i zobacz czy zacznie spadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie słyszałem sprawdzę, ale trzeba tez pamiętać ze ten kocioł nie jest pelletowy, a od ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam w nowym roku. Po niespełna dobie pracy do kotłowni przywołał mnie alarm temperatury palnika... :/
W popielniku taki widok:
a384f62f21d8810e7c34c7186b69f119.jpg

W palniku taki:
683893874ed3af6dbb8f7e62b979766b.jpg

Spiek, który wyjąłem z palnika jest dość sypki, bez problemu rozkruszylem go w rękach.
85f3fceb9d98badb864abf42812f8f94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, powinieneś zrobić test na pellecie z najwyższej półki i wszystko będzie jasne.  Nawet producent nie zaleca palenia kiepskim pelletem w palnikach 16kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.