Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Tomek0407 napisał:

Nie mam innego (kominki) źródła do dogrzania. W sumie już nawet za bardzo słońca nie było bym mógł jeszcze dolną wężownicą troszkę się nagrzać bufor, średnio jedno odpalenie po 1,5 h dziennie szedł palnik to daje około 7-9 kg pelletu

To jest prawie niemożliwe ,bufor do 80 stopni by nagrzać od 30 potrzeba około 60kw energii(bufor 1000l),chyba że grzejesz od 30 do 60 wtedy ok,lub masz mniejszy bufor

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niemożliwe? Bufor 1000l nastawy początek pracy gdy góra spadnie poniżej 40 zakończenie ( teraz przy tej  temperaturze ) mam nastawione na 60stC. Wykres poniżej: rozpoczęcie o  8:21 zakończenie grzania o 9:43 czyli 1h i 22min. Nie pisałem, że go dogrzewam do 80, narazie wystarczało do 60 ale im zimniej będzie na zewnątrz to nastawę wyłączającą robię wiekszą, w mrozy to faktycznie pędzę go do 80.

Zrzut ekranu 2018-11-17 o 12.08.10.png

Zrzut ekranu 2018-11-17 o 12.13.02.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum przeczytane w całości. Użytkuję palnik kipi  5-16 od czerwca tego roku. 2 tona pelletu zaczęta. Dzięki obecnym tu forumowiczom jakoś udało mi się ogarnąć ten palnik. Wielkie dzięki. Przeskok z śmieciucha na KIPI - nigdy więcej wongla. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mniej smrodku pod nosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierząc od chwili załączenia przekaźnika, który uruchamia zapalarkę, do pojawienia się % płomienia, który mam ustawiony na 7 (wyłączenie zapalarki) czas ten wynosi zazwyczaj 1m50s przy pellecie 6mm.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomek0407 napisał:

Dlaczego niemożliwe? Bufor 1000l nastawy początek pracy gdy góra spadnie poniżej 40 zakończenie ( teraz przy tej  temperaturze ) mam nastawione na 60stC. Wykres poniżej: rozpoczęcie o  8:21 zakończenie grzania o 9:43 czyli 1h i 22min. Nie pisałem, że go dogrzewam do 80, narazie wystarczało do 60 ale im zimniej będzie na zewnątrz to nastawę wyłączającą robię wiekszą, w mrozy to faktycznie pędzę go do 80.

Zrzut ekranu 2018-11-17 o 12.08.10.png

Zrzut ekranu 2018-11-17 o 12.13.02.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorąc pod uwagę ochrony powrotu i całej reszty, a JEDYNIE ilość spalonego pelletu, to mniej paliwa pójdzie:
a) przy wyłączaniu pomp od termostatu pokojowego,
b) przy stosowaniu obniżenia nocnego na mieszaczu (pompa CO pracuje stale),
c) czy może przy stałej temperaturze przez całą dobę i stałej pracy pompy CO?

Rozpatrujemy oczywiście tę samą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sambor napisał:

Szybko!

Wszystko jest kwestią ustawień. Przy 8mm miałem dłużej, ale pellet był bardziej wymagający i potrzebował innej dawki startowej, czasów i nadmuchów rozpalania.... itd.

Nie ma na co czekać, 2 minuty stabilizacji i lecimy ;-)

(Tak, wiem. Wcześniej pisałem, że to trochę krótko ale po zmianie pelletu nastąpiła aktualizacja mojego podejścia do tego parametru)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej 6... jeszcze nie potrafię określić. Nie ważyłem. Testowałem to kilka razy. Potrzebuję wolnej chwili żeby to zbadać. Posługuję się opcją "korekta dawki startowej" wyrażoną w %, w odniesieniu do nastawy fabrycznej, która wynosiła 0. Na pewno mam na "-" , lecz przez ecoNeta parametr ten jest nie do ustawienia i nie pamiętam ile:-/ czas rozgrzewania zapalarki również w dól. Fabryczna nastawa zdecydowanie odbiega od realnego zapotrzebowania. Strata czasu, energii itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Regulator na kominie zamontowany wg. przedstawiciela firmy wstępnie wyregulowany więc nic nie ruszalem.
Z pierwszych obserwacji mogę powiedzieć że
Płomień jest na poziomie 90-100% praktycznie cały czas
Temperatura spalin z ok 110 st wzrosła do 125 st reszta raczej bez zmian
Może piec szybciej dochodzi do temp zadanej albo mi się wydaje, nie wiem, może jak małe dziecko oczekuje cudów :-)
Ustawień kotła nie zmieniałem, zobaczymy jakie będzie zużycie opału, przed było ok 250 kg na 10 dni.
Przed montażem wyczyscilem komin, rurę łączącą pięć z kominem i sam piec, więc tak jak zaleca producent. Teraz czekam na efekty.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Witam.
Parę słów do tematu powyżej.
Regulator na kominie drugi i dzień i płaza tymi różnicami w spalaniu o których pisalem jestem na razie lekko powiedzieć przerażony, wiem że temperatura na zewnątrz spadła i siłą rzeczy towaru będzie szło więcej ale od piątku godz 16 do dziś palnik wchłonął już 40% pelletu z 250 kg !!!
Wiem, ze za wcześnie na wnioski ale na razie widzę rezultaty odwrotne od oczekiwanych.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero robi różnicę... Skąd wyszło Ci te 40% w niecałe dwie doby? Poziom w sterowniki czy faktyczny w zbiorniku?174222b94619362e80ffec90ca7ee8b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, u mnie pokazuje z lekkim błędem, dlatego zapytałem. Gość od regulatora wspominał coś o ustawieniach? W sensie kazał coś regulować czy ma stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbatt jak będziesz  gnał palnik 24 g na dobę to cudów się nie spodziewaj  , żeby zużycie pelletu było nie wysokie  to trzeba spełnić dwa warunki pierwsze to budynek musi być dobrze docieplony ,drugie to palnik musi mieć długie postoje , a na długie postoje można sobie pozwolić przy dobrze izolowanym budynku , wszelkie  modulacje mocy palnika czy tryb pracy palnika fl czy standard ,mogą przynieść nieznaczne oszczędności , ale każde kilo się liczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o regulator na kominie.

80 stopni na kotle to sporo, musi brać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w stu procentach ale wszystkiego od razu nie zrobię dom mam ocieplony piątką styropianu wiem mało w przyszłym roku chcę docieplic ostatnio docieplalem strych 15 cm wełny mineralnej.
Piec dochodzi do temp zadanej i przechodzi w postój ale na krótko

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o regulator na kominie.

80 stopni na kotle to sporo, musi brać...
Ustawienia są fabryczne, mają być ok ale można coś tam zmienic później. No właśnie czy nie za dużą temp mam ustawioną? Jest na 75 ale dobija do 80-82

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.