Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Darbatt napisał:

Witam ponownie.
Regulator na kominie zamontowany wg. przedstawiciela firmy wstępnie wyregulowany więc nic nie ruszalem.
Z pierwszych obserwacji mogę powiedzieć że
Płomień jest na poziomie 90-100% praktycznie cały czas
Temperatura spalin z ok 110 st wzrosła do 125 st reszta raczej bez zmian
Może piec szybciej dochodzi do temp zadanej albo mi się wydaje, nie wiem, może jak małe dziecko oczekuje cudów :-)
Ustawień kotła nie zmieniałem, zobaczymy jakie będzie zużycie opału, przed było ok 250 kg na 10 dni.
Przed montażem wyczyscilem komin, rurę łączącą pięć z kominem i sam piec, więc tak jak zaleca producent. Teraz czekam na efekty.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Temperatura wzrosła, bo komin nie przeciąga, więc oszczędności mogą być, a przy okazji w kominie będzie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ocieplony dom?  Sprawdziłem ( a mam większy metraż) moje spalanie i wyszło mi za 10 ostatnich dni około 90kg przy temperaturze 22-23stC w domu.
299992260_Zrzutekranu2018-11-16o19_12_45.thumb.png.4489ddbde1b958ead1abdbf0ce349f5a.png
1229364710_Zrzutekranu2018-11-16o19_13_44.thumb.png.6d837e0a2541c3aa5b2abf026e9bd392.png
Mam 5 cm styropianu tylko, w przyszłym roku mam zamiar docieplic. Ja ogrzewam dwa domy w sumie 260 m2, dlatego szukam wszędzie jakichkolwiek oszczędności

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wzrosła, bo komin nie przeciąga, więc oszczędności mogą być, a przy okazji w kominie będzie sucho.
Mam nadzieję że tak będzie. Zobaczymy na ile czasu starczy mi teraz te 250 kg towaru.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miną już prawie miesiąc jak za mówiłem ecostera i econeta i dalej nic  powiedzieli że jest sezon i  trzeba się uzbroić w cierpliwość , wszystko w tym kraju jakieś takie dziwne i niezrozumiałe ,cwaniactwo, krętactwo ,manipulowanie i wykorzystywanie sytuacji tfuu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U producenta swojego kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kotłospaw napisał:

Może dochodzić do sytuacji, że świeża dawka paliwa zasypuje przód paleniska i przez to zakrywa czujnik natężenia płomienia. Sprawdź, czy szkiełko czujnika nie jest zabrudzone lub zmniejsz dawki paliwa.

Wydaje mi się że raczej nie dosypuje (teraz jest ciut lepiej) ale jutro sprawdzę i poczyszczę cały palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już po zawodach ,trzeba czekać  może niedługo przyjdzie  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauwazylem ze temp spalin zaczyna przekraczać 130 st, niestety mój econet znowu nie działa i muszę do jakiś czas zagladac do pieca

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wróbel75 napisał:

A rozmawiałeś może z Palacz66?

Zapytaj może coś pomoże.

Sezon się zaczyna, trzeba uzbroić się w cierpliwość ale tyle czekać troszkę przesada :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem że przesada , zaczynam gotować no ale cóż , gdybym wiedział że tak będzie , to bym zamówił gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek0407 napisał:

Masz ocieplony dom?  Sprawdziłem ( a mam większy metraż) moje spalanie i wyszło mi za 10 ostatnich dni około 90kg przy temperaturze 22-23stC w domu.

Chyba jednak bufor robi swoje. Praktycznie 1 rozpalenie dziennie. Chyba, że czymś innym jeszcze dogrzewasz. U mnie z ostatnich 10 po średnio 14kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Darbatt napisał:

Właśnie zauwazylem ze temp spalin zaczyna przekraczać 130 st, niestety mój econet znowu nie działa i muszę do jakiś czas zagladac do pieca

Komin nie przeciąga, teraz popracuj nad wymiennikiem. Trochę szamotu, turbulatory i zejdziesz spokojnie z temperaturą spalin. Przy jakiej mocy masz i przy jakiej temperaturze kotła masz 130stC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dragster napisał:

Chyba jednak bufor robi swoje. Praktycznie 1 rozpalenie dziennie. Chyba, że czymś innym jeszcze dogrzewasz. U mnie z ostatnich 10 po średnio 14kg

Palisz 24/dobę?

U mnie po 10 dniach ubyło ok. 180kg a palę harmonogramem po kilka godzin na dobę no i są (były do wczoraj) jeszcze dodatnie temp. :-(   (pow. grzania niecałe 250m)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po 8 rozpaleń dziennie w tej chwili. Ale idzie chłodzik i spalanie rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innego (kominki) źródła do dogrzania. W sumie już nawet za bardzo słońca nie było bym mógł jeszcze dolną wężownicą troszkę się nagrzać bufor, średnio jedno odpalenie po 1,5 h dziennie szedł palnik to daje około 7-9 kg pelletu

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin nie przeciąga, teraz popracuj nad wymiennikiem. Trochę szamotu, turbulatory i zejdziesz spokojnie z temperaturą spalin. Przy jakiej mocy masz i przy jakiej temperaturze kotła masz 130stC?
Temp zadana kotła 76 st z FL dochodzi do 82 st max moc kotła to 20 kW

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbulatory to takie zawirowywacze  spalin . Darbatt  a czy nadal spalasz pestkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.