Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

piec dochodzi do temperatury zadanej potem FL redukuje moc palnik na 10kw i sobie podtrzymuje zadana, w niedziele trzymał 21 kw, pellet ważyłem 14,40 wyszło , kaloryczność dałem na 5,4 dmuchawa max 55 ustawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej było 39 lecz zaczęły robić się spieki więc podkręciłem do 55 tak jak na tej tabelce http://www.heiztechnik.pl/dokumenty/NASTAWY/Sugerowane nastawy wstępne do kotłów pelletowych.pdf,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podnosząc nadmuch, wychładzasz piec i wzrasta spalanie. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyłączyłem nadzór, po przekroczeniu zadanej temp.kotła schodzi z mocą dobija jeszcze +5 stopni C i wygasza się. Dzwoniłem do pluma i też mi to potwierdzili. Chyba, że masz ustawiony nadzór, który potrzymuje żar w czasie zdefiniowanym w ustawieniach serwisowych.

 

Tak szczerze to nie zmieniałem żadnych nadmuchów, histerez pośrednich,itp. Jedyne co zmieniłem to wyłączyłem nadzór i próbuję jak zachowuje się palnik przy zmianie histerezy kotła (odnośnie ilości rozpalań, czasu dochodzenia do zadanej i spalania). Co zauważyłem, że przy spadających temperaturach lepiej (przynajmniej u mnie) jest zmniejszyć histerezę kotła, co prawda troszkę częściej się rozpala, ale dużo łatwiej osiągnąć mu zadaną temperaturę i nie musi pracować tak długi czas na max mocy. W tej chwili mam 70 stopni zadaną z 15 stopni histerezy.

Edytowane przez tomek3216
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @PROSTO1234, Najlepiej było by zmierzyć poziom tlenu w spalinach. Przynajmniej to powinien zrobić serwisant przy pierwszym uruchomieniu. Druga sprawa to temperatura spalin bo przy tym nadmuchu duuużo ciepła może iść w komin. Czyli na początek czeka Ciebie zakup czujnika temperatury spalin jeśli takowego nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikifac ja 350 w ogóle nie brałem pod uwagę, tym bardziej, że w moim przypadku lepszy regulator był kartą przetargową przy negocjacji ceny :P Zdecydowałem się na 860 ze względu na obsługę pompy cyrkulacyjnej. Montaż banalnie prosty - panel w miejscu starego Techa (musiałem troszkę dociąć otwór kątówką), a moduł sterujący w puszcze na szynie din (przykręcony z boku pieca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam czujnik spalin lecz jest w tulejce temperatura średnio 55-68*C wcześniej 45-55*C przy nadmuchu 39,

chyba będę wiercił w kolanie i wpuszczę czujnik do środka a nie przez ta tuleje przy czopuch co producent wykonał czy jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bezpośrednio w czopuch wpuszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PROSTO1234 napisał:

posiadam czujnik spalin lecz jest w tulejce temperatura średnio 55-68*C wcześniej 45-55*C przy nadmuchu 39,

chyba będę wiercił w kolanie i wpuszczę czujnik do środka a nie przez ta tuleje przy czopuch co producent wykonał czy jak myślicie ?

Te temperatury spalin  które podajesz są przekłamane , miałem to samo , wystarczy obciąć blaszki przy czujniku i wpuścić go głębiej i będzie dobrze .Co do ustawień to biovert to tylko wymiennik ustawienia trzeba dobrać pod swoją instalację , palnik oraz pellet jakim palisz , temperatura  powrotu o ile dobrze przeczytałem 40 st to trochu mało  50 st to minimum ,radzę ci nie czekać do wiosny tylko zakładać głowice czym predzej , bo to ci przyniesie oszczędności i komfort , temperaturę zadaną  trzeba zwiększyć bo kociołek fajny szkoda żeby zaczą rdzewieć .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, temperatura powrotu 50 stopni minimum. Kontrola nad rozbiorem to podstawia inaczej kocioł zje ile mu dasz a nie ile trzeba. Tak jak pisałem wcześniej albo głowice albo 3D na obiegu grzejnikowym ale z tego co widzę rury masz konkretnie i chyba lepiej będzie z głowicami.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostą  instalacje  z mieszaczem 3d  kociołek wolf olejowy  22-29 kw  zegary cała grupa przyłączeniowa wolf chyba tak to się nazywa  bez podłogówki bez bufora no taki mi się trafił aktualnie z palnikiem platinum bio Kostrzewy 16 kw Dom parter 144 m2  2,5 wysoki poddasze 144 m2 dach czterostronnie spadzisty .Piwnica 144 m2 .To ogrzewam . Ocieplony przyzwoicie  mur 55 cm w tym 10 styropek . Mur trój warstwowy .  Nie zdawałem sobie sprawy że tak różnica między sterownikami . Czyli jak rozumiem 850 będzie ok gdyby przyszła mi ochota na jakieś modyfikacje instalacji w połączeniu z tym kipi16kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po dłuższym namyśle i rozważaniu za i przeciw postanowiłem kupić jutro regulator ciągu smartflow. Jestem cholernie ciekawy czy i w jakim stopniu sprawdzi się u mnie o ile palnik mniej będzie połykał pelletu, a ze temperatura na zewnątrz w miarę jednakowa to będę miał porównanie, do tej pory średnio schodzi mi ok 250 kg pelletu na 10 dni, przy ogrzewaniu dwóch domów.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikifac napisał:

Ja mam prostą  instalacje  z mieszaczem 3d  kociołek wolf olejowy  22-29 kw  zegary cała grupa przyłączeniowa wolf chyba tak to się nazywa  bez podłogówki bez bufora no taki mi się trafił aktualnie z palnikiem platinum bio Kostrzewy 16 kw Dom parter 144 m2  2,5 wysoki poddasze 144 m2 dach czterostronnie spadzisty .Piwnica 144 m2 .To ogrzewam . Ocieplony przyzwoicie  mur 55 cm w tym 10 styropek . Mur trój warstwowy .  Nie zdawałem sobie sprawy że tak różnica między sterownikami . Czyli jak rozumiem 850 będzie ok gdyby przyszła mi ochota na jakieś modyfikacje instalacji w połączeniu z tym kipi16kw .

Tak, 850 będzie ok. Jeśli nie planujesz bufora i nie potrzebujesz cyrkulacji CWU. Jednak jeśli później byś się namyślił zawsze można rozszerzyć o moduł B lub C. Czyli i dodać obsługę bufora, pompy cyrkulacyjnej oraz dodatkowych dwóch mieszaczy i termostatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że się popytałeś , bo często okazuje się że sprzedawca powie że ten najtańszy jest wystarczający ,a potem się okazuje że czegoś nam brakuje i nie możemy sobie popalić tak jak byśmy chcieli . Takie pytanko czy nie lepszy był by palnik 20 kw dla ciebie ,czy ta kostrzewa 16 kw wyrabiała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20tka i w gorę lepiej sobie radzą z syfiastym pelletem. Zawsze 20tkę można przyciąć. Z kolei 16tką małe moce przy dobrym pellecie da się opanować.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 5-20. Będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kordjano napisał:

To dobrze że się popytałeś , bo często okazuje się że sprzedawca powie że ten najtańszy jest wystarczający ,a potem się okazuje że czegoś nam brakuje i nie możemy sobie popalić tak jak byśmy chcieli . Takie pytanko czy nie lepszy był by palnik 20 kw dla ciebie ,czy ta kostrzewa 16 kw wyrabiała ?

Tez byłem zdziwiony  ale tak .Przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło czyli  koło -20 krótko chodził max potem spadał na 70% i tak sobie pracował jak zaglądałem to 50-70% teraz to 30-40% w domu mam 22-24 stopnie . Dlatego analogicznie myślę że kipi 16 da radę ale się jeszcze zastanawiam .Ale myślę skoro to kipi to jak za kipi to nie wy kipi da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz tak mnie naszło jak przeczytałem co napisałem skoro mam piec 22-29 kw olejowy a palnik dajmy na to 16kw to co determinuje moc KW uzyskaną  palnik czy piec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymiennik DeDietrich 29kW a palnik VIP 15 i spaliny dochodzą przy mocy max i zabrudzonym wymienniku do 160*C więc nie widzę sensu ładowania większego palnika, a Valiant takiej samej mocy ma powierzchnię wymiennika 1.1m2.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że jak wsadzisz np palnik 30 kw do wymiennika 20 kw to  ta nadwyżka mocy nie zostanie  w pełni odebrana przez wymiennik i wypuszczasz ją w komin , natomiast sytuacja odwrotna  większy wymiennik jest w stanie więcej przechwycić dlatego też podana moc palnika np 20 kw a całość potrafi wygenerować 21 kw , ale pewnie jest jakaś granica  bo zapalniczką nie zagotujemy wody w garnku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mikifac napisał:

Dlatego analogicznie myślę że kipi 16 da radę ale się jeszcze zastanawiam

Pewnie masz rację i być może da radę. Ale ja i tak bym kupił 20 (taki zresztą mam) zawsze możesz mu przyciąć moc ale jak zechcesz pobawić się gorszym pelletem (albo taki Ci wcisną jako superaśny) to podobno ta 20 daje sobie lepiej radę. No i mieć świadomość że się ma rezerwę kW to też fajna sprawa.

Koledzy, możecie podesłać mi link do "Tabela kolegi Patrola"? Kilka razy się z tym określeniem spotkałem ale nigdzie jak na razie nie znalazłem. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.