Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jakieś dziwne zjawisko u niej występuje komin suchy jak pieprz pali KIPI już z ponad 4 sezon  palnik nigdy nie czyszczony, to wiem na pewno piec raz przez zemnie , nie śmie jej proponować czyszczenia palnika ponieważ zarzuciła mi niegospodarność , gdyż jak paliliśmy ekogroszkiem w tych samych kotłach to zaproponowałem jej czujnik pogodowy za który zapłaciliśmy po 70 zł. A ona po roku pyta mnie po co ona tej czujnik kupiła jak jej jest zbędny. 

Więc dla mnie to już czerwona lampa się zapala i koniec tłumaczeń co i jak. Zaproponowałem jej odkupienie tego czujnika to cisza.

Co prawda komin usytuowany po środku domu , ale sucho jak pieprz. Niech jej będzie jak najlepiej bo to niezła sąsiadka w stosunku do innych sąsiadów.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robin60 napisał:

Nie polecam żadnych zamienników tylko oryginalne produkty które są do kupienia w przybliżonej cenie.

Czyli te które wskazałem nie są oryginalne? Bo szukam na stronie Plum i nic takiego nie mogę znaleźć po za ecoLAMBDA.

Pozdrawiam.

PS.

Z sąsiadami i sąsiadkami dobrze jest żyć jak najlepiej choćby nie wiem jacy byli. Ja póki co nie narzekam mam zgodnych sąsiadów, tylko jeden problem mnie wnerwia strasznie kopcą i jak im przemówić do rozsądku żeby przeszli jak ja na pellet.

Edytowane przez slawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł tylko nie praktyczny bo jeszcze do nich potrzeby jest pellet, a to już cykliczny wydatek.

Jutro u nas spotkanie z mieszkańcami - Program "Czyste powietrze" - w związku z tym Programem może znajdzie się kilku chętnych, a po za tym układają u nas rury i będzie gaz to też jest szansa dla niektórych pozbyć się śmieciuchów. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki@robin60. Jak wrócę, to wołam kominiarza z kamerą, będę wiedział co i jak po dwóch zimach z peletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen a ty też masz ceglany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ceglany. I do tego nie mam regulatora ciągu, a poprzedni właściciel podłączył kocioł o dwóch kanałów. Przy mocniejszym wietrze dudni w kotle jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w tym roku koniecznie. Stąd m.in. 4,5 tony na sezon na taki nieduży w sumie dom. Ale tak to jest, jak się człowiek włóczy po świecie i wraca w listopadzie Teraz już temat ogarnę.
Rozkute dwa kanały były może i dobre do miału, ale do peletu już nieszczególnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen to u ciebie podobnie jak u mnie , w lecie nie ma czasu  na nic palnik  ,kocioł nie czyszczony  nie ma czasu na eksperymenty ,ale za to w zimie  mozna się pobawić i po obserwować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zrobi, pieniądz to nie problem, tylko czasu zawsze brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal ma być gatunku 1.4404 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam pytanie dotyczące sterowników S.Control / R. Control - palniki Pellas Revo, czy można do nich podłączyć - jednocześnie czujnik temperatury spalin i czujnik temperatury powrotu, oraz ewentualnie do którego modelu i rodzaju - zwykły (pokrętło) czy touch ? 
Dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wędrowcze! Ja niestety nie pomogę, bo mam palnik taki jak w temacie wątku. Ale może jest tu ktoś z forum pellasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przynajmniej dwie osoby udzielające się w tym wątku mają pellasa Revo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.Control 890 (zwykły/pokrętło) ma niezależne styki dla czujnika t.spalin i t.powrotu.

R.Control 892 (touch) miał współdzielone styki - trzeba wybrać pomiędzy t.spalin lub t. powrotu (dla pt1000)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

U mnie sytuacja troszkę się uspokoiła, awaryjna pompa CWU została wymieniona na nową w ramach reklamacji.

Przeniosłem termometr CWU tak, że pokazuje temp. wody w zbiorniku a nie wężownicy,  co prawda mam 10'C przekłamania, ale po prostu uwzględniam to przy doborze temp. ( czujnik widzi 50C a z kranu leci 60C).

Dzięki temu , że pompa się nie wiesza, mogłem wyłączyć priorytet CWU.

W okolicach 19:30 kocioł i mieszacz przechodzą na obniżenie nocne, a ok. 21 ręcznie wyłączyłem kocioł.

Pozdrawiam

image.thumb.png.4bbaa6fe42f9caed1c9462c13fd903fa.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Szybko zadziałali z tą wymianą.

Powiedz mi jaki Ty masz ten zasobnik CWU? Może da się gdzieś wkręcić tuleję zanurzeniową pod czujnik.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w międzyczasie wyszukałem dtr do zasobnika (elektromet WGJ kombi - nieprodukowany) , to okazało się , że pod zaślepką miałem ukryty otwór do termometrycznej rurki śr.12mm, wepchnąłem do środka czujnik od CWU, ale podejrzewam , że nie ma obecnie idealnego styku między czujnikiem a ściankami, więc muszę dokupić jakąś pastę przewodzącą...bo swojej arctic silver do CPU nie chciałem używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, jak czujnik będzie dolegał do ścianki.

Nie ukrywajmy, PLUMowskie czujniki do d..., są słabe, cienkie, sztywny kabel. Mam akurat porównanie z czujnikami Fostera. Kabel silikonowy, czujnik rozmiarem uniwersale pasujący do każdej tulejki, ze sprężynką dociskową. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki jak czujniki. Ostatecznie robią to co mają i się ich nie dotyka. Dobry patent z tą gąbką @robin60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić gąbkę.

Dobrze zrobiłem, że testy nowego miejsca czujnika rozpocząłem od temperatury 50'C co dało realne 60'C , jakbym ustawił 70 to mógłbym wodą z kranu zalewać herbatę od razu i oczywiście mogłoby to się skończyć dość niemiłą niespodzianką.

(ze względu na mały zbiornik 100L , by mieć dużo ciepłej wody muszę w zasobniku utrzymywać dość wysoką temp. 60-65)

Bliższe oględziny zasobnika sugerują mi, że jego żywot niedługo się skończy...

IMG_1537.thumb.JPG.6444d65644719ea5b2f5c250ecaf61b6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.