Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź u Mnie dziwne bo komunikatu nie ma dlatego spytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godz 9,11 dn. 21,03.2022 jest już dostęp do econetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po tej przerwie serwisowej też wyłącza się wam econet Mi już chyba że 3 razy przez te dwa dni. Musiałem wyłączyć z prądu wszystko i działa A może to jakiś błąd u mnie Wcześniej też się zdarzyło ze nie działało ale nie tak często jak teraz Raz na tydzień może dwa A nieraz przez miesiąc wszystko ok Dlaczego to się zawiesza może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dorobiłem się econetu 😁 wiec moze troszkę ograniczę przesiadywanie w kotłowni, wrzucam wykres  ostatniej doby i zwracam się  do was z pomocą o roszywrowanie go podpowiedzieli i wskazaniu co zmieć 

Screenshot_20220326-172823_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Trochę palnik ząbkuje ale to wynik zapotrzebowania , schodzi nisko do granicy podtrzymania , widać to po nadmuchu . Spaliny odzwierciedlają zachowanie płomienia . Temperatura kotła w miarę stabilna , około 16 zaczyna sie jakiś ruch w domu , podejrzewam powrót domowników i zapotrzebowanie na CWU. W tym zakresie mocy raczej już wiele nie zdziałasz . Jakieś pojedyncze piki nocne nadmuchu 100 % to przy studzeniu palnika ( wygaszanie ) . W zasadzie mógłbyś się pokusić o włączenie harmonogramu na kotle ewentualnie obniżeń temperatury wg harmonogramu ( ustawiasz oddzielnie od harmonogramu kotła ) Oba te harmonogramy są nadrzędne w stosunku do termostatu pokojowego który nie uruchomi palnika poza harmonogramem kotła a jak już dostanie pozwolenie na włączenie palnika to do temperatury kotła jaka jest ustawiona wg. obniżeń nocnych . Ja już od kilku dni jak się zrobiło cieplej włączyłem harmonogram kotła . Nie ma potrzeby grzać CO przy temperaturach 15-18 C jakie u mnie były ostatnio . Praktycznie kocioł chodzi rano od 6-10 a potem dopiero wieczorem jak temperatura spada  od godziny 18-23 .

Powrót masz jeszcze przyzwoity na tyle ile można to odczytać z tej skali więc nie powinno być problemu z obniżeniem temperatury zadanej kotła .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy i (być może) koleżanki.

Sterownik ecoMax 850p2c Mam pytanie do użytkowników instalacji z buforem. Mam podłączony zbiornik cwu do bufora i ogólnie wszystko hula jak należy, ale w porze kompania mam ustawioną temperaturę cwu na 55° reszta doby jest na 40° tyle spokojnie wystarcza, ale nie podoba mi się zachowanie sterownika bo jeśli ustawie temperaturę rozpoczęcia ładowania bufora na 40° to w godzinach kompieli jeśli zbiornik cwu będzie miał temp np 45° i góra bofora też np 45° to pompa cwu będzie chodzić próbując nagrzać zasobnika, ale kocioł się nie odpali dopóki temperatura bufora nie spadnie poniżej tych 40... Z tego powodu mam ustawioną temperaturę rozpoczęcia ładowania na 60°, ale w zasadzie taka temperatura jest potrzebna około 2-3 godzin w ciągu doby. U Was też tak wygląda czy może po aktualizacjach poprawili zachowanie sterownika? Sterownik mam używany i w zasadzie nie mam wiedzy na ile aktualne oprogramowanie w nim jest. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to normalne zachowanie , a co się stanie jak dasz priorytet dla cwu ? 

850tka nie ma sterowania bufora , dokupowałeś moduł ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano Oczywiście że mam moduł. Bez niego kocioł nie wyłączałby się od temp. bufora (nawet sterownik nie widziałby twmper bufora). Niestety z priorytetem jest tak samo. Szkoda, że nie można uzależnić temperatury rozpoczęcia ładowania od temperatury cwu i mieszaczy, chyba że ja nie potrafię tego zrobić... Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje wlasny sterownik instalacji CO/CWU. Fabryczne zaleznosci programowe nie trafiaja w moje potrzeby.

Rozpaleniem kotla steruje „termostatem”. Termostat to jest zbior zaleznosci z calej instalacji budynku CO/CWU, jak rowniez temperatury zewnetrznej pogodowej i wewnetrznej budynku czy bufora. W zaleznosci od mojego „widzi-misie” moge przelaczac rowniez pomiedzy zrodlami ciepla w zaleznosci od temperatury, czasu lub innych potrzeb.

Jak masz „nutke” techniczna to przerob to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 17:44, Jarex179 napisał:

Już sprawdzałem też właśnie myślałem że to robi , co prawda lekko wchodzi i jest jakby luźna ale przed chwilą się właśnie piec rozpalił , pochodził z 10 min i znowu rozpalanie 

Dodam że palnik mam już ponad dwa lata i dopiero od kilku dni tak mu odwala ,prędzej wszystko było ok 

Witam , sprawa się wyjaśniła , do wymiany był kondensator w obudowie  podajnika, na allegro za ok 4 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin wiem o czym mówisz, ale ja jestem dość wymagający 😜 i wiem że jedynym słusznym rozwiązaniem byłoby zaprogramowanie takiego sterownika od podstaw lub postawienie całej szafy sterowniczej, ale to duże koszta i chyba prościej przyzwyczaić się do tego co się już ma 😉 plum ogólnie trochę po macoszemu potraktował sterowanie buforem, bo nawet pompa kotłowa wyłącza się od razu po wygaszeniu kotła co powoduje że temperatura na kotle wzrasta powyżej temperatury bufora przez jakiś czas. Moim zdaniem pompa kotła powinna chodzić przynajmniej do czasu wyrównania temperatury kotła z górną temperaturą bufora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cwisniewski6 napisał:

Moim zdaniem pompa kotła powinna chodzić przynajmniej do czasu wyrównania temperatury kotła z górną temperaturą bufora...

Narazie rozwiazalem to w ten sposob ze pompa kotlowa chodzi jesli roznica temperatur pomiedzy wyjsciem a wejsciem do kotla jest wieksza niz 1,5C - oznacza to ze kociol oddaje cieplo do instalacji.

Jak sa inne pomysly to chetnie potestuje. Zmienic zaleznosc dla czegokolwiek przy stetowniku programowalnym zajmuje doslownie „5” minut.

Byl pomysl z wybiegem czasowym ale ciezko bylo ten czas utrafic dla roznych mocy i temperatur. Wahal sie od 5 do 15 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie w tej sposób planuje ugryźć temat żeby dołożyć czasówkę z podtrzymaniem na wyjściu pompy, koszt nie duży a dochłodzi kocioł po wyłączeniu... Twój pomysł jak najbardziej ok, nawet pokusiłbym się o troszkę większą różnice temperatur np 3-5st. Miałem kiedyś taki prosty sterownik różnicowy do boilera przy smieciuchu i działał tak że załączał się jak na kotle była temperatura wyższa o 10stopni, ale pracować miał do wyrównania temperatur, a to praktycznie było nieosiągalne bo któryś czujnik najwidoczniej przekłamywał i kończyło się to tak że jak zgasło w kotle to rozładowywało cwu poprzez zimny kocioł(ciąg kominowy grawitacyjny).

Że sterownikiem programowalnym masz świętą rację, ale obawiam się że mnie by to przerosło, choć z drugiej strony wszystko robią ludzie i wszystkiego można się nauczyć... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cwisniewski6 napisał:

plum ogólnie trochę po macoszemu potraktował sterowanie buforem, bo nawet pompa kotłowa wyłącza się od razu po wygaszeniu kotła co powoduje że temperatura na kotle wzrasta powyżej temperatury bufora przez jakiś czas. Moim zdaniem pompa kotła powinna chodzić przynajmniej do czasu wyrównania temperatury kotła z górną temperaturą bufora...

Trochę sie z kolegą nie zgodzę co do pluma ,problem widzę jedynie we właściwym doborze modelu sterownika  i nie widzę potrzeby tworzenia czegoś od nowa . To czego wymagasz dla swojej instalacji mam w sterowniku właśnie pluma EM 920 który faktycznie wziąłem trochę z funkcjami na zapas bo do końca nie wiedziałem jak instalacja będzie wyglądać w na końcu . Wspomniane wyłączenie pompy obiegu kotłowego po dojściu do zadanej temperatury również jest rozwiązane na 3 sposoby poprzez wyłączenie palnika / palnika +pompy / samej pompy ( kocioł w podtrzymaniu w tym wariancie ). Do tego dochodzą histerezy pracy pomp .Myślę że da się to ustawić w oparciu o podstawowy sterownik .

Link do instrukcji , poczytaj , porównaj https://kipi.pl/wp-content/uploads/2021/03/Instrukcja-obslugi-regulatora-ecoMAX920P-TOUCH.pdf

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920 jest zwyczajnie nowszy i rozumiem że uczyli się na błędach i chwała im za to, że wprowadzają ulepszenia w nowszych sterownikach, jednak myślę że tak proste jak wydłużenie pracy pompy kotłowej powinny być dostępne również w 850 po aktualizacjach... Tak samo jest opcja do ustawienia ,,podwyższenie temperatury zadanej kotła od CWU i mieszaczy" która w instalacji bez bufora spisuje się świetnie, ale w momencie kiedy podłączam bufor ta opcja powinna się zmienić w ,,podwyższenie temperatury rozpoczęcia ładowania bufora od CWU i mieszaczy". Bo co mi po tym, że kocioł będzie miał wyższą temperaturę niż mieszacz skoro i tak będzie czekał z załączeniem do puki bufor nie wychłodzi się poniżej temperatury rozpoczęcia ładowania bufora, która w przypadku sterowania pogodowego mieszaczem w duże mrozy może być niższa niż zadana na mieszacz. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że funkcji jest o wiele więcej jak w 860. Podwyższenie zadanej dla ładowania bufora a to co wspominasz odnośnie mieszacza też nie ma miejsca bo te temperatury sie zmieniają wg temperatury zewnętrznej wg krzywej grzewczej i raczej nie ma opcji żeby bufor spadł poniżej  temp zasilania mieszacza . No powiem Ci że ster był drogi ale możliwości ma naprawdę dużo i wydaje się stworzony pod pracę z buforem byle by sie trzymać schematu instalacji to można te funkcje wykorzystać w pełni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac65 wg tego co piszesz 920 zachowuje się tak jak powinien wg mnie... Niestety ja nie wybierałem sterownika, ponieważ kupiłem używany kocioł od gościa który przechodził na gaz... Dokupiłem jedynie moduł rozszerzeniowy do bufora, gdyż miałem go i tak jeszcze przy smieciuchu... Nieduży bo 300L, ale zawsze jakiś zapas na wygaszenie kotła jest... Ewentualnie w 850tce też da się to uzyskać, ale ja nie potrafię, dlatego zapytałem, czy może jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dyskusja widzę prowadzi się beztrosko, a ja tak zagadam z trochę z mniej przyjemnej strony. Powiedzcie jakie u Was ceny pelletu? Bo tu na Podlasiu to robi się mało ciekawie w tej kwestii, a z informacji od lokalnych sprzedawców, producentów a raczej pakowaczy, ceny mają iść ostro w górę.przyczyna tego jest to że głównie pellet brany był z Białorusi i Ukrainy o u nas przepakowywany.Już teraz cena palety waha się od 1400 do 2200 pln. Toż to jakaś masakra, chyba trzeba będzie zrezygnować z wygody i dorzucać polanka 😉

Edytowane przez PiotrNdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800-2000.

Nie ma sensu! w tej cenie jest G12w i bufor a o PC nie wspomne! To terazniejszosc.

Akceptowalna kwota to ta ponizej II taryfy pradu.

Pompy ciepla tez pojda w gore - prawo rynku. Jeszcze jak f-gaxy ustawowo ogranicza i bedzie PC do zlomowania. Prad rowniez w gore. Wegiel nie ma najmniejszego sensu bez Ukrainy i Rosji juz ceny powyzej 2000 jedynie PGG komunistyczny wytwor panstwowy jest uparty ale do czasu.

Fit for 55 mamy w 2022.

Kazda firma przerzuci koszty na klienta a co ma zrobic ten na etacie???

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cena na tym poziome jest nie akceptowalna, ja wracam do drewna prawdopodobnie. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PioBin napisał:

1800-2000.

Nie ma sensu! w tej cenie jest G12w i bufor a o PC nie wspomne! To terazniejszosc.

Akceptowalna kwota to ta ponizej II taryfy pradu.

 

I za przeproszeniem palcem nie ruszysz o poszukiwaniu dostawców i godziwego paliwa nie wspominając . A tu cała inwestycja

https://allegro.pl/oferta/grzalka-do-wytwornicy-pary-7kw-i-inne-6022978079?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=CjwKCAjwopWSBhB6EiwAjxmqDXhtnbmyvMukR1KKuLrsOC51gf5ofqfJKUsg93EUl9cotFrXKeXUGBoC5yEQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, uzywam, obecny okres grzewczy testowo w 100% pellet. Następny okres bedzie juz mieszany. Mam 8 ton pelletu (1200-1500, srednia 1300) wiec kilka sezonow w trybie mieszanym pociagne. Co dalej nie wiem ale wykorzystam kominek i swoje drewno.

A co ma zrobic ten ktory wyboru nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie ( opolskie ) również dramat...Tzn.ceny bardzo mocno w górę.Ale pellet , który naprawdę jest tragicznej jakości podrożał z 700 zeta do 1100/1200!!!W jego składzie głównie płyty osb i cholera wie co jeszcze...Ja kupiłem po 1600 , ale jakość jest SZTOS!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We mnie się krew gotuje jak widzę te ceny . 

Dlatego pomalutku będę kotłownie modernizował , wstawiam pompę ciepła do kotła dostawiam bufor i będę dogrzewał drewnem reszta pompą troszku pelletu dokupię niech leży w razie czego palnik się wyczyści ,nasmaruje by nie rdzewiał  może kiedyś się przyda .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam palnik w olejowym viessmanie, teraz żałuję że nie kupiłem wymiennika z możliwością palenia na ruszcie drewnem ( wtedy myślałem że do drewna nie wrócę) Będę teraz zmieniał,szukam jakiejś używki po ekogrochu, żeby wstawić tam palnik i palić metoda kombinowaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.