Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie że kalibracji nie można przerwać wyłączając kocioł .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 18:06, tablo888 napisał:

Dziękuję za odpowiedz co do bufora to Ja znalazlem cos takiego https://bojlersklep.pl/pl/p/Zbiornik-buforowy-bufor-akumulacyjny-Alpha-Thermotec-PS-1000l-0w-bez-wezownic-Z-izolacja-WYSYLKA-POBRANIOWA-GRATIS/1042 cena dobra i wysyłka darmowa. Od poniedziałku muszę podzwonic i popytac dokładnie.

Rodzicom taki zamontowałem tylko ze 2500l, izolacja nie pasowała. Może będziesz miał więcej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie paliwa na tym poziomie 9kg/h chyba w porządku jak myślicie?

Screenshot_20201215-184639_Chrome.jpg

Temperaturę zadaną kotła lepiej podnieś do 70°C czy zostawić tak jak mam 60°C? Histereza ustawiona na 10°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie ktoś próbował palić owsem w palniku kipi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam szybkie pytanko może dziwne ale co tam:)  padł mi  router  od internetu i moje pytanie, czy jest możliwość  wykorzystać econet aby działał jak router wpinając do niego modem z kartą sim, do czasu zakupu nowego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 19:30, ByCygano napisał:

Witajcie, mam pytanie ktoś próbował palić owsem w palniku kipi ?

 

Podajnik raczej nie poda owsa,jest za drobny

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poza tematem, ale w szlachetnym celu.

W dziale "Rozmowy na dowolny temat" jest podpięty wątek dot. zbiórki dla ciężko chorego dziecka. Zepnijmy się koledzy i wspomóżmy Oliwkę. Zerknijcie do tego wątku. Każde 10 czy 20 zł ma znaczenie. Dobre uczynki nadal są w cenie, a przecież dobro powraca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, cezar76 napisał:

Zależy od wersji oprogramowania. 0000, 4996 próbowałeś? Mówimy o palniku kipi? 

Tak dokładnie kipi16 z kotłem lumo i jestem bardzo zadowolony. Chciałbym tylko dojść do ładu i składu z ustawieniami. Palę trzeci miesiąc i coś już wiem ale nadal wiele pytań. Pocykam zdjecia i przygotuje posta z tym co mnie trapi. A hasło trafione 4996 jest ok. Dziękuje i do następnego. 

Edytowane przez Simon83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pale pelletem drugi sezon palnik kipi 16 wstawiony do starego miałowca wszystko niby jest ok ale od czasu do czasu - ostatnio coraz częściej - sterownik pokazuje ze płomień na niskich procentach jest pomimo tego że wygląda bardzo ładnie . I dzieja sie cyrki dosypuje wygasza rozpala na nowo .Musze go wyłaczyć i po ponownym właczeniu bez zmiany jakichkolwiek  nastawów jest ok - czyli płomien na 100 idzie i wszystko normalnie do nastepnego razu . Co może być przyczyną tak dziwnego zachowania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóc prawdopodobnie może wymiana czujnika płomienia. Nowa wersja czujnika lepiej działa, szczególnie w palniku o mniejszej mocy, jaki ty posiadasz. Możesz poszukać w tym wątku, Robin pisał, jaki kolor przewodu ma nowy czujnik. A dlaczego nie poradzisz? Kipi to nie prom kosmiczny, bez przesady. Klucza imbusowego nie potrafisz użyć?

A może po prostu za dużo ci sypie pelletu i wystarczy regulacja?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezar76 napisał:

Pomóc prawdopodobnie może wymiana czujnika płomienia. Nowa wersja czujnika lepiej działa, szczególnie w palniku o mniejszej mocy, jaki ty posiadasz. Możesz poszukać w tym wątku, Robin pisał, jaki kolor przewodu ma nowy czujnik. A dlaczego nie poradzisz? Kipi to nie prom kosmiczny, bez przesady. Klucza imbusowego nie potrafisz użyć?

A może po prostu za dużo ci sypie pelletu i wystarczy regulacja?

jak zajże do komory spalania to sporo lezy materiału ale jak zmniejszam to płomień sie robi taki za mały , jak wpisuje to co z wagi mi wychodziz testu pelletu to wogóle tragedia jest . Ale dlaczego tak sie dzieje czasami tylko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przy spalaniu pelletu jest dużo zamiennych. Pellety w zależności od tego z czego są zrobione palą się różnie. Ciąg w kominie też się zmienia. U mnie gdy jest duży wiatr płomień też się skraca- nie mam rck. Różny pellet potrzebuje różnych parametrów spalania. Nie ma uniwersalnych ustawień. Możesz też regulować kalorycznością pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldimajster a dlaczego byś miał czujki sam nie wymienić ? to nawet kobita by dała radę .

Powinieneś sprawdzić czy nie zarosły Ci otworki w palniku ,tam się robi nagar i z biegiem czasu zmniejsza się średnica .

Jak nie rozbierałeś jeszcze od nowości i nie czyściłeś porządnie tej rury to polecam , jak się boisz to zleć serwisowi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, waldimajster napisał:

2400  jak wazyłem ostatnio ale potem i tak musiałem zwiekszac bo zasypywało za bardzo kalorycznosc 5.2  mam ustawioną 

Ustaw na 1880g wydajność wyjdzie 18.8kg nadmuch na największej mocy 35%, na średniej mocy 29%, na minimalnej mocy 25%. Może to coś pomoże. Jak będziesz czyściłeś kocioł to weź dobrze wyczyść wszelki nagar który zgromadził się na ściankach palnika jak i na ściance tam gdzie jest ślimak i zapalarka potem przedmuchaj albo użyj odkurzacza. Jak nie będzie nagaru to będziesz wiedział czy czujnik płomienia rzeczywiście jest uszkodzony czy tylko został przesłoniony nagarem Jak używasz gorszej jakości peletu to często będziesz miał nagar który może blokować detekcje płomienia jak i nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry zapomniałem dodać żeby kaloryczność ustawić na 5.5. Może zacznij od tych 2400 ale z nową kalorycznością zrób zdjęcie popiołu po tym ustawieniu.

Jaki masz pellet? Jakieś oznaczenia czy no name

U mnie to wygląda tak.

Screenshot_20201229-164157_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagę z testu wpisz prawidłową , pellety które mają więcej popiołu , robią więcej żaru w palniku dłużej ssię spalają dlatego po pewnym czasie zaczynają przyssłaniać czujkę foto , na początek zwiękssz kaloryczność do 5.6 jak nie pomoże to przytnij moc maksymalną , nie zawsze dasz radę takie pellety spalić z pełną mocą palnika po prostu nie nadążą się wypalić i przysłaniają foto .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.