Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, czemu ustawiłeś czas testu paliwa na 10 minut? U mnie jest 6 i potem muszę wpisać tylko wartość do sterownika.
A lambda fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 Bo to nie ma znaczenia czy test robi 10 min czy 6 min niczego nie trzeba przeliczać sterownik sam wszystko przelicza w tej chwili wydajność podajnika w kg/h pokazuje mi 17,5 kg/h dokładnie tyle samo jak pomnożysz 2,918 x 6 wychodzi 17,508

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elesgi napisał:

Jesli to pomoze to bede musial dokupic tylko teraz pytanie czy instalator ten czujnik zapomnial zabudowac zeby wszsytko (glownie 4D) dzialalo prawidlowo czy jest to taka opcja dodatkowa? 

Jak masz mieszacz to powinien być czujnik temperatury kotła na wyjściu z kotła czujnik mieszacza na rurze zasilającej co za 4d czujnik powrotu na rurze powrotu tuż przy kotle i czujnik cwu w zasobniku . Czujniki powinny dobrze dolegać do rur i powinny być strzelnie zaizolowane no i w odpowiednich miejscach . 

Patrząc co i czym ogrzewasz to nie chce mi się wierzyć że kocioł nie jest w stanie dojść do zadanej pracując z mocą maksymalną 

Musisz mieć coś tam źle poustawiane .

Może w cale ten kocioł nie pracuje z mocą 15 kw a moc jest oszukana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 jak bym test wykonywał przez 6 min to wynik by wyszedł 1,7502 mógłbym ustawić czas testu 60 min ale pewnie silnik w podajniku bym zagotował a go mi szkoda bo po 3 testach 10 minutowych zrobił się trochę ciepły nie żeby parzył ale i tak go szkoda

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




[mention=67496]robin60[/mention] ...zrobiłem test wydajności podajnika czas testu ustawiłem na 10 min powtórzyłem test 3 razy i wyniki zsumowałem i podzieliłem przez ilość wykonanych testów czyli podzieliłem przez 3 wynik który wyszedł czyli 2.650 wpisałem teraz powtórzyłem operacje....


Spoko, robię to szósty rok. Myślałem, że może coś zmienili w nowych sterownikach, że lepiej sumować i dzielić.
A 10 minut to może faktycznie dokładniejszy pomiar

PS.
Ja z kolei robię test 6 minut, ale ważę trzy - cztery razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 ja mam sterownik ecomax850p2-c kupiony z piecem heitz bio 17 w 2018 roku i nie był aktualizowany przez nikogo odkąd ja go kupiłem nie sądzę żebym go aktualizował nawet nie wiem skąd aktualizacje dorwać jedyne co mnie martwi to że czasem potrafi podczas pracy zresetować panel w piecu robi się czarny potem initializing i znów działa normalnie za rzadko to robi żebym mógł wyczaić czy przy tym się piec też wyłącza chociaż panel pokojowy w tym samym momencie robi to samo i jak wraca to temperaturę pokazuje wyższą to piec przechodzi w wygaszanie i postój planuje odpiąć zasilanie termostatu pokojowego od pieca zostawiając tylko podłączone d+ i d- i zasilić go osobno z akumulatora 12v7ah z równolegle podpiętym zasilaczem 12v 2a żeby piec nie zasilał termostatu i wtedy zaobserwować jak się zachowa piec w przypadku jak znów złapie panel sterowania w piecu reset 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy to samo, tylko ja mam Heitz 17 m do miału, z wielkimi drzwiami. Ten sam sterownik. Założone w grudniu 2016. Ja bym nie kombinował z tymi kablami, bo to delikatna sprawa. U mnie też parę razy zdarzyła się zawiecha i czarny ekran, mam przy piecu i w pokoju dotykowy ekran. Jak dobrze pójdzie, to może jutro w końcu uda mi się go poprawić. Dam znaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76to nic trudnego odpinam tylko +12 i -  w te wypięte przewody poprzez kostkę podpinam zasilanie z zewnątrz i działa testowałem na innym panelu tylko z kostrzewy też ecoster touch i to działa tylko marudził że nie ma połączenia z piecem no i może się przez to resetował co jakiś czas albo jest wadliwy 

 

 

Edytowane przez olo231
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje ciagle na FuzzyLogic

Modulacja:

- max moc 15kw nadmuch 44%

średnia histereza H2 6'C

- średnia moc 9kw nadmuch 33%

min histereza 2'C

- moc min 3kw nadmuch 18%

Temperatura zadana CO 48'C

Ustawienia serwisowe

-termostat uniwersalny

-min temp  zadana mieszacza 40'C max 85'C

-min temp kotła 45'C max 85'C

Regulator pokojowy TEch odłaczony z zasilania wiec kociol go nie widzi a co co chodzi ze w kotle jest dalej ustawiony regulator (moze to go hamuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elesgisprubuj go wylaczyć co do ustawien to piec piecowi nie równy twoje ustawienia na innym nie koneczie beda dobrze dzialac tak samo jak innych ustawienia niekoniecznie beda dzialac na twoim jak bedziesz mial ten czujnik to popros tego instalatora zeby ci go zamontowal potem wl ochrone powrotu ustaw na min 45 st.c wlacz spowrotem panel pokojowy i zaobseruj jak sie bedzie zachowywal ale minimalna zadana piec musi byc 65 st. C jak masz teraz jakis elektroniczny termometr na przewodzie nie chodzi o ten do mierzenia temp ciala to przyłoż go do powrotu pieca i podreguluj zeby byla w poblizu 45 stopni 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elesgi napisał:

 pokojowy TEch odłaczony z zasilania wiec kociol go nie widzi a co co chodzi ze w kotle jest dalej ustawiony regulator (moze to go hamuje)

Będziesz go mieć przypisany do mieszacza, albo do ustawień kotła. 

W takim wypadku nie hamuje go. Myślałem że masz innym regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elesgidruga sprawa jak nie masz wpietego panelu pokojowego to piec nie moze miec nigdzie wlaczonego sterowania prze panel czy to uniwersalny czy jakikolwiek inny i tak dziwne ze pozwoli ci sie wlaczyc jak nie mail info o temp ktora go uruchamia badz wylacza

@elesgi ja mam sterownik pieca ecomax850p2-c ustawienia servisowe - ustawienia kotla - wybor termostatu ecoster t1  funkcja termostatu kotla - wylacz palnik w ust servisowych odnosnie panrlu to wszystko w ust dotyczacych mieszacza to mam obsl. Mieszacza 1 wlaczona co wybur termostatu wylaczony ale to mam jak.maczaam podlaczony czujnik na powrocie z wlaczona ochrona powrotu a u ciebie wylacz termostat i ustwa temp zadana na min 65 st.c i pobaw sie zaworem 4d tak zeby ustawic optymalna temp na grzejnikach ale to dopiero jak nagrzejesz piec do 65 stopni bi przy 48 ciezko kest ustawic

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

2 godziny temu, olo231 napisał:

@robin60 chyba wiem dlaczego on tak pracował jak kupiłem pellet w tym roku tj sylvan 6mm2 ma certyfikaty w zbiorniku miałem jeszcze 1/3 pojemności zbiornika więc zasypałem do pełna i zrobiłem test wydajności podajnika czas testu ustawiłem na 10 min powtórzyłem test 3 razy i wyniki zsumowałem i podzieliłem przez ilość wykonanych testów czyli podzieliłem przez 3 wynik który wyszedł czyli 2.650 wpisałem teraz powtórzyłem operacje i waga była około 300 gram większa 2,920, 2,925 , 2,910 średnio 2,918... nie wiem czemu tak wyszło ale wyszło może ten świeży kupowany we wrześniu ma więcej wilgoci ale wyszło na to ze dostawał za dużo paliwa i musiał jakoś to nadrobić dmuchawą zobaczę teraz jak się uruchomi czy będzie jakaś znacząca różnica a co do wyłączenia ochrony 4d to piec dłużej chodził temperatura na piecu spadła poniżej temperatury załączenia pompy i w efekcie sterownik wyłączył pompy także zostawię ochronę boczną włączoną zmniejszyłem jedynie histerezę powrotu na 2 st.c

Ja  mam  olczyka już rok w garażu i teraz na teście mi wyszło 1040

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 Ja robiłem test przed 1 odpaleniem pieca w tym roku na pellecie z zeszłego roku i wynik wyszedł przy 10 minutowym teście 2,650 dziś robiłem test  na pellecie który kupiłem we wrześniu i wyszedł mi 2,917 też przy 10 minutowym teście przy 6 min jak sterownik w fabrycznych ustawieniach wskazywał to wychodzi jakieś 1,7502 druga ty masz 26kw palnik ja mam 5-20kw ustawienia dotyczące wydajności podajników będą się różnić tylko nie wiem jak dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos wagi. Dobry pelet, jasny, iglasty: waga wyszła 1700 g (test 6 minut).
Wynalazek z jakiegoś cpn-u: 2560, sprawdzałem cztery razy wagę, bo w sterownik można wpisać max 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 ja myślałem któregoś razu o pellecie z 100% buku lub dębu ale chyba ciężko o niego 

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, u mnie gość robi bukowo-brzozowy i też złego słowa nie powiem, bo paliłem tym dwa sezony. Problem był tylko taki, że trzeba było stać w kolejce po jego towar i często mu trociny brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, olo231 napisał:

@Tomek0407 Ja robiłem test przed 1 odpaleniem pieca w tym roku na pellecie z zeszłego roku i wynik wyszedł przy 10 minutowym teście 2,650 dziś robiłem test  na pellecie który kupiłem we wrześniu i wyszedł mi 2,917 też przy 10 minutowym teście przy 6 min jak sterownik w fabrycznych ustawieniach wskazywał to wychodzi jakieś 1,7502 druga ty masz 26kw palnik ja mam 5-20kw ustawienia dotyczące wydajności podajników będą się różnić tylko nie wiem jak dużo

Bardziej na to wpływa kąt ustawienia podajnika, oraz rodzaj peletu nie moc palnika. Test jest testem, palnik o większej mocy podczas pracy potem dłużej podaje odpowiednią dawkę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 Im mocniejszy palnik tym więcej paliwa potrzebuje a z podajnikiem jest tak ze im większą wagę wpiszesz to podajnik mniej paliwa poda i odwrotnie a kąt w zasadzie nie ma większego znaczenia bo silnik poprzez spirale pociągnie paliwo podajnik ze zbiornika jest tylko dlatego pod takim a nie innym kątem żeby paliwo opadało do palnika pod własnym ciężarem i można by było zastosować rurę plastikową    zabezpieczającą przed cofnięciem się płomienia z palnika do zbiornika paliwa i nie trzeba by było stosować 3 podajnika miedzy rurą z podajnika ze zbiornika a palnikiem popraw mnie jeżeli się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko co piszesz jest prawdą w pierwszym zdaniu, im mocniejszy palnik tym więcej paliwa potrzebuje w jednostce czasu - stąd ta moc, im więcej wagowo wpiszesz tym mniej podaje. Ale co do kąta nachylenia się nie zgodzę, spróbuj  zmienić kąt nachylenia rury metalowej i zrób test to się zdziwisz. Pelet ciągnęty przez spiralę w podajniku pod różnym kątem inaczej się zachowuje w tej rurze. Zrób test i pomierz.

Ja się tylko odniosłem do tego, że twierdziłeś iż mocy palnika  wpływa na wagę w teście.  To nie ma nic do rzeczy.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 ja nie pisalem o tym ze palnik wplywa na wydajnosc gdzies tutaj doszlo do jakiegos malego nieporozumienia przepraszam za to wydajnosc podajnika wplywa na moc palnika bo jak sie nieodpowiednia wartosc wpisze to mazna go albo zdlawic paliwem bo bedzie go za duzo albo pojsc w druga strone i bedzie go za malo sa dwa rodzaje katow ty pewnie mowisz o kacie obrotowym czyli koncowke z samego podajnika mozna tak ustawic ze bedzie patrzyla w dol albo w  gore tu masz racje palowo bedzie sie pietrzyc w podajniku i samo w sobie robilo tame wtedy wynik testu bedzie inny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, olo231 napisał:

@Tomek0407  ty masz 26kw palnik ja mam 5-20kw ustawienia dotyczące wydajności podajników będą się różnić tylko nie wiem jak dużo

Do tego zdania te moje wypociny.

Żadne kręcenie końcówką rury metalowej zmiana tylko kąta nachylenia rury - czyli regulacja łańcuszka spinającego rurę ze zbiornikiem - oto mi chodziło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olo231
Niezupełnie. Im wyższy kąt podajnika zmijkowego, tym mniejsza dawkę podaje w jednostce czasu. Im bliżej poziomu, tym więcej transportuje.
U mnie optymalnie jest 45 stopni przy zbiorniku zewnętrznym.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duzym skrócie, im podajnik bardziej pionowo tym więcej materiału spada w dół w czasie pracy. Ja żmijka jest na płasko, to transportuje prawie 100%.
Któryś z kolegów niedawno pisał, że jego dawka w teście prawie drugie tyle wynosi co standardowo. Ale on ma jakiś kocioł kompaktowy właśnie z podajnikiem poziomym.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.