Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@robin60, a co stoi na przeszkodzie sterować teraz mieszaczem pogodowo, bez bufora? Większa ilość rozpaleń z racji niezbyt dużej pojemności wodnej kotła, ale grzałki nie ma co oszczędzać, od tego ona jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Patrol z tego co pamiętam, miał większą chatę, pojemność wodną kotła podobną, instalację mieszaną i na stałej pompie i sterowaniu pogodowym wychodził całkiem nieźle z opałem na sezon. 12 rozpaleń na dobę to akceptowalny wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzychu23Gda napisał:

Czy ktoś ma namiary na dobry pellet na Pomorzu, okolice Lęborka ?

Ja w tym roku kupiłem pellet z Linii (kilka kilometrów od Lęborka). Cena 700, transport gratis. 

Ładnie się pali, niestety powstaja małe spieki.

Trzeba zwiększyć trochę częstotliwość czyszczenia i obrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robin60 napisał:

Też myślę o PC z programu który ruszy razem z energią, ale jest jeden warunek jak mi narzucą co mam otrzymać to podziękuję chyba , że będę miał jakąś możliwość wyboru ale to mało realne.

 

Koledzy @Benton661  @robin60 życzę wam żeby te wasze marzenia o odnośnie tych programów się spełniły i żebyś cie się załapali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kordjano napisał:

Koledzy @Benton661  @robin60 życzę wam żeby te wasze marzenia o odnośnie tych programów się spełniły i żebyś cie się załapali .

Thx, @Kordjano :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,czy taka konfiguracja by zadziałała:

Dwa termostaty pokojowe połączone równolegle pod styki 16 i 17 eco max350.

Palnik się odpala gdy gdy któryś z termostatów zgłasza zapotrzebowanie na grzanie.Wygaszenie gdy w obu termostatach styki są rozwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała z N- ilością styków beznapięciowych połączonych równoległe. To jest podobny sposób sterowania jak ma np. Salus głowice zgłaszają zapotrzebowanie do centralnego członu podającego styk zwarty do kotła. Tylko wydaje mi się należy rozważyć problem tzw. taktowania kotła. Nie zdąży palnik się wygasić a już ma sygnał do załączenia. Może lepszym rozwiązaniem było by sterowanie tym sposobem pompy CO, a kocioł dłuższe czasy nadzoru?

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek! Jak sprawuje się Twój nowy kocioł? Jest różnica w czasie ładowania bufora? Jak jest u Ciebie z czyszczeniem kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też... Lokalny przedstawiciel dał mi zaporową cenę na wymiennik. Gdybym wiedział, że kupisz w takiej cenie, to byśmy wzięli dwa Teraz to już się wstrzymam z modernizacją, bo za rok mam mieć gaz w ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mogę Ci dokładnie odpowiedzieć odnośnie czasu ładowania bo idę teraz na innych parametrach, palnik pracuje na mocy max 20kW, i wygaszanie jest przy 50st C, tak około od 1,1h do 1,5 h trwa ładowanie

Zrzut ekranu 2019-10-13 o 08.52.20.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to działa!
Ja też pytałem gdzieś w tych okolicach, ale mi krzyknęli 7 tys. za sam wymiennik, to dałem sobie spokój. Już dociagne na starym kotle, który zostanie jako awaryjny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość zamontował przylgowo i działa ok.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kogut01 Ja również przylgowo w dodatku owijam izolacją czujkę. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ja zrobić żeby palnik nie odpalał się nocą tylko żeby działał w zakresie np. od 6-21 Trzeba ten harmonogram jakoś ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Znasz mój piec i wiesz że nie mam miarkownika, no chyba że można by go inaczej zamontować niż to tradycyjnie jest montowane "fabrycznie". Tak tlen dostarczany jest przez palnik i nadmuch. Jak zacząłem palić na ruszcie to musiałem wpierw nauczyć się na tego typu piecu palić no i trochę skorygować ustawienia na sterowniku, ale palenie na ruszcie przy piecu pelletowym  tj. duże ryzyko i umiejętność kontroli paleniska bo chwila nieuwagi może źle się skończyć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Mam jeszcze pytanie czy mogę w ten sposób zamontować zawór czterodrogowy. Kolor zielony to mieszacz, niebieski powrót (i tu pytanie czy można połączyć pionowo powrót do mieszacza) Kolor pomarańczowy to woda zmieszana a różowy to zasilanie z pieca. Zastanawiam się czy zastosować trujnik redukujący i puścić te rurki z powrotu do mieszacza i z mieszacza w powrót, tylko nie wiem czy to zda egzamin i nie lepiej by było bezpośrednio kolankiem całość wody z powrotu przekierować na zawór i z zaworu do pieca. Dodam jeszcze że wyjścia z pieca to 6/4 cala, obejście pompowe 1 cal, zasilanie i powrót przechodzi w 2 cale. Czy mog zastosować zawórmieszający 1 cal, czy musi być większy. A może ktoś widzi leprzą alternatywę, każda podpowiedź cenna. Pozdrawiam 

 

IMG_20191013_094942.jpg

Edytowane przez kogut01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.