Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

 

1763799250_kocio.jpg.06c85bbbe89c78d039bacf578a5b3ae8.jpgPanowie podpowiedzcie proszę jak zrobić tą dodatkową półkę z cegły szamotowej, gdzie ją najlepiej umieścić ? zrobić ją na środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 podwieś nad palnikiem tak jakby deflektor dopasuj blachę, ja mam 5mm tak żeby ok 1 cm było od scianek kotła. A pomiędzy poziomymi wymiennikami zmniejsz prześwit robiąc zawirowacze z blachy np 2mm lub chociażby kładąc cegły ograniczając prześwit między nimi żeby spaliny tak szybko nie uciekały do komina. 

Masz termometr spalin więc po nim będziesz widział czy jest poprawa czy nie. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ułożył po bokach na ruszcie cienki szamot i górę też przykrył, tylko zostawił przy tylnej ścianie szczelinę ok 10cm lub trochę mniej. Taką dodatkową komorę spalania.

Ja tak zrobiłem u siebie, ale to inny piec

Ceramika 2.jpg

Ceramika 1.jpg

Edytowane przez gilal
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilal u mnie szamot w komorze spalania się nie sprawdził do końca, gdyż mam płaszcz wodny i położenie cegielek spowolniło nagrzewanie ale za to jak się nagrzał to trzymało dłuuugo.

PS. Fajnie to wygląda. Masz szczelinę między ciegielkami a blachą? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ceramika i tylko przylega do blach. Może i trochę spowalnia nagrzewanie, ale potem fajnie długo trzyma ciepło i oddaje jak palnik stoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie palacz płaszcza wodnego nie ma co przykrywać , tak jak piszesz coś w rodzaju deflektora zawiesić nad palnikiem , może to być taki ruszt żeliwny do kominka z małymi dziurkami U mnie jak takie coś położyłem na ruszcie wodnym [  palnik pod rusztem } to temperatura spalin spadła o 10 st chociaż i tak wcześniej nie była wysoka .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzychu23Gda napisał:

Rozebrałem palnik, w sumie to nie było co czyścić, zwiększyłem kaloryczność do 7 , podajnik dalej na 17kg/h, wydłużyłem czas cyklu praca podajnika na 22 sekundy, podajnik nr 2 dalej 8 sekund. I dalej zasypuje komorę spalania pelletem, tylko że trwa to nieco dłużej.

A po wiec coś więcej jak płomień w palniku nie zrobił się za mały po tym zawyżeniu kaloryczności , zanim ci go zasypie ? jaką masz intensywność czyszczenia i co ile sekund , spróbuj jeszcze dać czas cyklu praca na 30 s , ale tak jak palacz napisał winowajcą jest pelet i trudno ci będzie to dostroić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie będę coś kombinował, własnie wróciłem z kotłowni, czyściłem kocioł z tego nagaru węglowego, ale było tego skrobania, wcześniej myślałem ze to już jest blacha  a to był taki szklisty nagar po węglu z milimetr grubości a może i więcej, ale doczyściłem już w końcu do blachy. Znowu sobie przypomniałem jak to z tym węglem było, z kotłowni cały czarny wylazłem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklejam się do tematu. Będę wstawiał palnik kipi 20 do pieca kołton boxer 25. Mam starą instalacje gdzie zasilanie wychodzi rurami 2" i przechodzi w calowe piony. Zastanawiam się czy jest sens wstawiać zawór 4 drożny w celu możliwości grzania w kotle na wyższej temperaturze niż obecne 50c i czy taki, zawór na przykład w rozmiarze 1 cala da radę wymieszać w tych 2 calowych rurach i sporej ilości wody w instalacji. Dodatkowo mógłbym tym zaworem podnieść temp. powrotu. NIektórzy podpowiadają żeby nic nie wstawiać i temperaturę zasilania sterować temperaturą kotła. W instalacji mam zamontowane jedynie obejście pompowe i zawór grawitacyjny. Mam jeszcze pytanie czy wstawić jakieś płyty szamotowę do tego kotła jak tak to gdzie,  to jest typ "nieudany wynalazek" dolno górnego spalania. Poza tym zastanawiam się czy palnik wstawić w drzwiczkach popielnika pod rusztem wodnym, czy w drzwiczkach paleniska. Będę bardzo wdzięczny za wasze porady i opinie. 

IMG_20190928_193922.jpg

IMG_20190928_193936.jpg

b_kolton-boxer-schemat.jpg

0_0_productGfx_a87183f1bcecab3d2baabe92e93d0248.jpg

Edytowane przez kogut01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kogut01 instalacje zrób tak żebyś nie musiał regulować temperatur w pomieszczeniach za pomocą temperatury kotła , pellet lubi nieco wyższe temperatury w komorze spalania niż 50st kocioł musi być dogrzany w tedy będziesz miał sucho i czysto w kotle tylko szaro jasny pył na wymienniku , poczytaj instrukcję a dowiesz sie jakie ma możliwości w sterowaniu sterownik pluma  a możliwości są naprawdę wielkie , nie napisałeś co chcesz ogrzewać , grzejniki ,podłogówkę ,zasobnik cwu ,jaki metraż dom docieplony , komin ceglany czy jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z licznym zapytaniami , Panowie w kwestii zakupu czujnika płomienia , zakupu możecie dokonać u autoryzowanych serwisantów KIPI, Kotłospaw, jak i innych producentów tych którzy montują palnik w swych produktach.
Jeżeli , jest to jakąś trudnością dla niektórych można też złożyć zamówienie u mnie na PW powiedzmy do końca miesiąca czekam z informacja na ten temat.
Witam. Po dluzszej przerwie, kolego temat czujnika płomienia aktualny jeszcze? Bylbym zainteresowany, patrzylem wszedzie i znalazlem czujnik tylko z czerwonym kabelkiem.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kordjano napisał:

@kogut01 instalacje zrób tak żebyś nie musiał regulować temperatur w pomieszczeniach za pomocą temperatury kotła , pellet lubi nieco wyższe temperatury w komorze spalania niż 50st kocioł musi być dogrzany w tedy będziesz miał sucho i czysto w kotle tylko szaro jasny pył na wymienniku , poczytaj instrukcję a dowiesz sie jakie ma możliwości w sterowaniu sterownik pluma  a możliwości są naprawdę wielkie , nie napisałeś co chcesz ogrzewać , grzejniki ,podłogówkę ,zasobnik cwu ,jaki metraż dom docieplony , komin ceglany czy jaki?

Metraż domu to 230m2 dom ocieplony 15cm steropianu, ogrzewanie tylko na grzejniki. W ubiegłych latach zużywalem ok 4 ton węgla + trochę drewna na wiosne i jesień. Komin ceglany z wkładem z rury ko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darbatt mam jeszcze 2 szt. i więcej już zamawiać nie będę.

Ktoś mnie pytał o najnowszy soft  do modułu ecolambda, chyba Ty @Gonzo19, więc tak nowy soft jest , ale tylko do najnowszych modułów które są wyposażone w jakąś nowszą cewkę . Na module z tyłu jest tabliczka znamionowa , najlepiej zrobić zdjęcie i wysłać zapytanie mailem do PLUM.

Moduły starsze ponad roczne i więcej na pewno mają ten starszy element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega palacz66 doradzil, ze skoro z czujnikiem plomienia nie ma problemow to wymiana raczej mi nic nie da. Plomien u siebie mam na poziomie 80-100% i to praktycznie cały czas podczas pracy palnika. Dziękuje bardzo małe jednak jeszcze się wstrzymam z wymianą.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kogut01 napisał:

Metraż domu to 230m2 dom ocieplony 15cm steropianu, ogrzewanie tylko na grzejniki. W ubiegłych latach zużywalem ok 4 ton węgla + trochę drewna na wiosne i jesień. Komin ceglany z wkładem z rury ko. 

No to spalisz 5-6 ton pelletu. Ja też paliłem 4 tony węgla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupi dobry pellet po 700 zł to nie jest źle ale jak po 1000 to już trochę boli

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka do 750 zl kupisz na bank dobry towar, najlepiej kupować czerwiec lipiec. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadchodzi innowacyjność , prostota a co za tym idzie i sprawność. W końcu zacna firma przeprosiła się z KIPI , tylko jeszcze pozostają przeprosiny z PLUM i nic więcej do szczęścia nie trzeba. Zachęcam do odwiedzenia strony firmowej i wnikliwą lekturę o tym cudzie.1757787877_OperaZdjcie_2019-10-03_172958_www.zebiec_pl.png.eb29be09d2fcae87fb835519b9f04fe9.png1605042717_OperaZdjcie_2019-10-03_173126_www.zebiec_pl.png.06c04237dfb47e646b58b2c4aaa62efa.png

 

Opera Zdjęcie_2019-10-03_173510_www.zebiec.pl.png

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajfunopodobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kogut01 napisał:

Przyklejam się do tematu. Będę wstawiał palnik kipi 20 do pieca kołton boxer 25. Mam starą instalacje gdzie zasilanie wychodzi rurami 2" i przechodzi w calowe piony. Zastanawiam się czy jest sens wstawiać zawór 4 drożny w celu możliwości grzania w kotle na wyższej temperaturze niż obecne 50c i czy taki, zawór na przykład w rozmiarze 1 cala da radę wymieszać w tych 2 calowych rurach i sporej ilości wody w instalacji. Dodatkowo mógłbym tym zaworem podnieść temp. powrotu. NIektórzy podpowiadają żeby nic nie wstawiać i temperaturę zasilania sterować temperaturą kotła. W instalacji mam zamontowane jedynie obejście pompowe i zawór grawitacyjny. Mam jeszcze pytanie czy wstawić jakieś płyty szamotowę do tego kotła jak tak to gdzie,  to jest typ "nieudany wynalazek" dolno górnego spalania. Poza tym zastanawiam się czy palnik wstawić w drzwiczkach popielnika pod rusztem wodnym, czy w drzwiczkach paleniska. Będę bardzo wdzięczny za wasze porady i opinie. 

IMG_20190928_193922.jpg

IMG_20190928_193936.jpg

b_kolton-boxer-schemat.jpg

0_0_productGfx_a87183f1bcecab3d2baabe92e93d0248.jpg

Podpowie ktoś czy montaż calowe go zaworu 3 lub 4 drogowego przy takiej instalacji ma sens i czy da radę, oraz czy przy tej konstrukcji pieca warto dołożyć jakieś płyty szamotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens montaż zaworu 4D i da radę pod warunkiem , że zostanie zamontowany prawidłowo i zgodnie ze sztuką, obowiązkowo musi być na nim siłownik gdyż wachlowanie  nim ręcznie nie ma żadnego sensu. Mam taka instalację pod bokiem jest to stara instalacja na grubych rurach i działa prawidłowo tak jak powinna działać.

Szamotek bym na razie nie dawał nigdzie dopóki nie zamontował bym palnika i zmierzył temp spalin jak była by do 100 st. Nic bym nie robił.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż calowego zaworu 4d ma sens, gdy zamontujesz dodatkową pompę kotłową na powrocie z tegoż zaworu. 

Do pelletu najlepsze rozwiązanie to zawór termostatyczny na 55 stopni chroniący kocioł i zawór 3d z siłownikiem ustalający temp na grzejniki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 22:22, kogut01 napisał:

. Poza tym zastanawiam się czy palnik wstawić w drzwiczkach popielnika pod rusztem wodnym, czy w drzwiczkach paleniska.

Palnik wstawiłbym w drzwiczkach  paleniska.A kocioł by pracował jak DS.Na przeciw palnika przy pionowym wymienniku postawiłbym ściankę z szamotu,żeby płomień z palnika nie walił bezpośrednio w blachę wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.