Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@mhosaja skąd masz Blue pellet?  Pamiętaj że to żadna marka i tłuką te worki w całej Polsce, m.in.  fabryka w Pietrzwaldzie, która nie polecam. Pakuja towar w worki Light Pellet i Blue Pellet. Dużo lisciaka,  dużo popiołu,  baaaaardzo słaby jeśli chodzi o kaloryczność i klejony chemią. Co prawda nie spieka,  ale jeśli labo wychodzi że jest tam coś na podobe plastyfikatora do betonu, to również wychodzi ten syf kominem. 

Jeśli ten twój jest fajny, to się go trzymaj.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu więcej go nie kupię :P Jest zwyczajnie za drogi... Kupiłem kilka worków w pobliskim sklepie budowlanym, bo wyjeżdżałem na ferie i wiedziałem, że na tym ukraincu, który mam nie mogę zostawić kotła na tydzień bez nadzoru.
Palił się ten blue bardzo ładnie, płomień ogromny, popiołu tyle co nic i zero spieków. Tylko popiół jakiś czarny... W każdym razie pellet za 1100zl/t to była sytuacja awaryjna i więcej do tego nie dopuszczę! Inna sprawa, że po powrocie podszedłem na nowo do ustawienia tego towaru z Ukrainy, z którym miałem tyle kłopotów i się udało, wiec to dodatkowy plus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a tam gdzie byłem,  sprzedawali go po 700zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie myślę bo zapominam że mam kocioł w domu. Na przyszly sezon będzie jeszcze lepiej bo mam już pewną, stałą dostawę peletu bo teraz w sumie sprawdziłem chyba z 6 źródeł.  

Aha no i 2 razy popielnik opróżnilem.

Edytowane przez eliks
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile będzie kosztował towar po sezonie którym chcesz palić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz 750zł.  Ma być trochę taniej po sezonie,  ale szczerze, wart jest tych pieniędzy. Biorę prosto z fabryki Libero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima wróciła mam -11. Kupiłem pelletu troszkę za 800 zł/t. Niby II klasa ale zachwycony nie jestem. Spieków mało ale energetycznie słabo. Palnik daje radę. Tylko wciąga sporo ok. 3,2 kg/h... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego energetycznie słabo? Płomień kiepski? Większe zużycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie na FL w praktyce cały czas na maxa 16 kw  ale nie dobija do zadanej temp. 72C kotła płomień słabszy,  zużycie 3,2 kg/h. wagowo prawie to samo co poprzedni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile ta "chwila" będzie trwać. Im dłużej, tym lepiej dla kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cykliczne palenie jest najoszczedniejsze 1.5 godziny pracuje , 2,5 stoi , jak ocieple dom to przerwy będą dłuższe  (mam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmijmy ze na rozpalanie idzie 90g paliwa. Nadzor tylko 10minut (ecomax350) wiec nie bardzo sie to chyba oplaca. Postoj zalezy od temperatury zewnetrznej powiedzmy okolice 0 stopni postoj  niecala godzine (dane szacunkowe z glowy) rozpalen na dobe powiedzmy gdzies około 15( dane szacunkowe z glowy). Palnik 26kw ograniczony - 15/10/6kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak i dla mnie rewelacja. Czym dłużej stoi tym mniej spali normalne. 

 

Screenshot_20190223_173247.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że 1* jest odczuwalny, mam tak u siebie na grzejnikach, ale u mnie mam termostat na 23* więc nie mam problemu w domu ciepło/zimno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek30 napisał:

U mnie cykliczne palenie jest najoszczedniejsze 1.5 godziny pracuje , 2,5 stoi , jak ocieple dom to przerwy będą dłuższe  (mam nadzieję)

Jak się docieplisz to na pewno na więcej będziesz mógł sobie pozwolić , zużycie spadnie  i to nie 500 kl czy 1000 kg na sezon tylko trochu więcej . U mnie kocioł gasi się o 21 30 i odpala się o 5.00 , w tym czasie temperatura spada z 22 st do 21, 3 st czasem do 21 st w zależności od pogody , w ogóle  tego nie odczuwam bo w tym czasie śpię jak wstaje o 6.00 to kaloryfery są już gorące , przy - 10 st w nocy odpalam kocioł na godzinę ( od 1.00 do 2 .00 ) , a to nie jedyne przerwy w paleniu , przy takiej pogodzie jak teraz w dzień też jest długo w postoju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rekord postoju w tym sezonie ( oczywiście nie licząc września, października) to miałem 19 lutego - palnik tylko raz się odpalił w ciągu doby. Bufor doładowany góra 65, dół 60st C.  8,5 kg peletu spalonego

Zrzut ekranu 2019-02-23 o 20.10.49.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie masz z tym buforem , praca na maksa i postój , ja muszę trochu kombinować żeby było dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, alfiorz napisał:

No okej ale jak histereza w domu jest 1 stopien to odczuwalne to jest podejrzewam i komfort nie zbyt przyjemny. Chyba ze podlogowka wszedzie. 

Skąd wam się wzięło, że 1 stopień?

Histereza w domu 0,3 C. 

Temperatura w domu 22,6 C

Podłogowka na ok 40 m2 z 165m2. 

Do tej pory spaliłem 2,3 tony pelletu. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.