Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba wszystko jasne. ecoUpdater nie pozwoli wgrać niekompatybilnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak z 7.xx.xx dla 860P3-C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie poniżej 120st. Głównie to zależy od samego wymiennika a nie palnika. Spokojnie można ograniczyć moc tak by było powiedzmy w granicach 100stC.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie ma wkładu kominowego to ostrzej powinien gonić swój palniczek nawet do 150 i nie patrzeć że tona pelletu więcej pójdzie bo komin droższy jest

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niższa moc potrzebuje mniejszy nawiew. Jedno wynika z drugiego. By obniżyć temperaturę spalin ograniczasz moc. Wtedy wymiennik nadąża odbierać ciepło.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocy ,nadmuch ma być taki by się czysto spalało, nie przesadzając z nim jednak,coś jak kiedyś w gaźniku ,regulowało się powietrze by nie była za bogata mieszanka i nie za uboga

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
26 minut temu, Dragster napisał:

Ogólnie poniżej 120st. Głównie to zależy od samego wymiennika a nie palnika. Spokojnie można ograniczyć moc tak by było powiedzmy w granicach 100stC.

Temperatura spalin nie zalezy tylko od wymiennika. U mnie kociol lata przy buforze na nocy max. I z tego co widze sa pewne zaleznosci:

1 Jaka w chwili obecnej jest temperatura kotla. Im wyzsza tym cieplejsze spaliny

2 Jak dlugo kociol pracuje. Niezaleznie od punktu 1ego ma tu wplyw tez czas pracy kotla. Inne beda spaliny na mocy max po 10 min pracy a inne po dwoch godzinach

3 Za duzy nadmiar powietrza sprawia ze spaliny beda chlodniejsze. I odwrotnie

Przy modulacji ciezko takie rzeczy wychwycic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30%/25%/20% dla 18/10/6 - mniej więcej bo u mnie reguluje sterownik nawiew na podstawie odczytów z ecoLambdy. Raz jest więcej raz mniej PID stara się utrzymać tlen w granicach ustalonej wartości.

@Visitor1230 oczywiście masz rację. Jednak podstawowymi czynnikami mającymi wpływ są moc palnika i powierzchnia wymiany wymiennika.

 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dla tych mocy podobnie  32/26 / 22  , ale ciąg kominowy też ma wpływ na  prawidłowe spalanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie. RCK mam na 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, alfiorz napisał:

Okej ile mecie % nadmuchu przy rozpalaniu jak grzeje grzalka i czas mocy minimalnej i jaki nadmuch dla tej mocy?

28 % jak grzeje grzałka czas mocy minimalej 2 minuty przy nadmuchu 26 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cinas napisał:

Uruchom ecoupdater i sam powie tobie jaki masz procek w panelu

Sprawa wyjaśniona. Niestety panel mam w wersji 128, moduł A- również. Czyli, albo plum się zlituje i zrobi wersje 128 (w co wątpię), albo trzeba będzie przywyknąć żyć bez pięknych słupków... :( 

Ecoster mam natomiast w wersji 256...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza doba za mną z nowymi ustawieniami. Peletu poszło około 40 kg, z tym że w nocy -10 i w dzień -6. 

Obniżyłem moc na 16/10/6 i nadmuch na 28/24/20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że sterownik do palnika dostałem bez obudowy poskładałem dzisiaj taki zestaw jak na zdjęciu. Zamontowałem w obudowie rownież econeta co by się nie poniewierał luzem po kotłowni. Muszę jeszcze tylko go we wnętrzu podłączyć. Przeraża mnie tylko przekrój przewodów idących do palnika. Na tych kabelkach jest grzałka, dmuchawa, dwa podajniki i silnik palnika. No ale widzę że na szczęście nikomu nic się nie popaliło w przewodach ;).

Jeszcze jedno - czy do 860 mieliście adapter w zestawie z econetem do podłączenia w sterowniku - EL2adapterV2? Czy zamówić go trzeba oddzielnie?

IMG_20190125_185107.jpg

Edytowane przez jarek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza doba za mną z nowymi ustawieniami. Peletu poszło około 40 kg, z tym że w nocy -10 i w dzień -6. 
Obniżyłem moc na 16/10/6 i nadmuch na 28/24/20.

Nie za niskie nadmuchy? Nie sadzi Ci się na czarno wymiennik?

Panowie, ponawiam pytanie: czy w trybie zima można wyłączyć grzanie CWU, czy pozostaje wypiąć pompę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezar76 napisał:

Sprawa wyjaśniona. Niestety panel mam w wersji 128, moduł A- również. Czyli, albo plum się zlituje i zrobi wersje 128 (w co wątpię), albo trzeba będzie przywyknąć żyć bez pięknych słupków... :( 

Ecoster mam natomiast w wersji 256...

W module A 850 czy to 860 siedzi 128mka. Różnica jest tylko w panelach. Więc albo serwis i przylutowanie albo inny panel z prockiem 256.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.