Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Taka była moja pierwsza myśl, tylko chyba mam jakiś błąd w rozumowaniu. Jeśli zawór otworzy się całkowicie na duży obieg, to przez mały przepływu nie ma i pompa może pracować na sucho, tak? Czy coś pokręciłem? Chodzi o tą rurę zaznaczoną strzałką na moim zdjęciu. Bo nie chodzi o to, że temp obiegu spadnie, ponieważ to otwarcie całkowite zaworu nie trwa długo, tylko o pracę pompy na sucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest dokładnie tak jak piszesz. Jeśli zawór otworzy się na 10 to zawieradło całkowicie rozdzieli zasilanie od powrotu. Pytanie czy do takiej sytuacji u Ciebie dochodzi i na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z zimnym powrotem i szybkim wychladzaniem pieca poprzez zalewanie go zimna woda z kaloryferow, mimo zainstalowanego 4D, krótki obieg działał grawitacyjne, a cwu z pompą równolegle podpięty pod ten sam krótki obieg, co dodatkowo wychladzalo powrot kiedy grzal cwu. Rozwiązalem to tak. Za pompą cwu wstawiłem elektrozawor, sterowany wyjściem cwu ze sterownika i otwiera się kiedy grzeje wodę. Pomiędzy pompę a elektrozawor wstawiłem tzw bypass czyli połączyłam zasilanie z powrotem i obieg wody jest wymuszony dawną pompą cwu A Teraz zasilaną z wyjścia pompa kotlowa i pracuje cały czas powyżej temp 40st. W ten sposób mam cały czas wymuszony obieg na kotle i ciepły powrót. I u mnie jako że mam duuuużo wody do grzania to korzystam z ochrony powrotu, bez tego to piec pracuje niestabilnie. Ochrona powrotu ustawiona na 50st, zadana 62 lub 65, min otwarcie zaworu 25%, i to mi wystarcza żeby piec pracował dość stabilnie. 6591afce6df270b51f7f2f4743d643b4.jpg60e3e17497dd98300774cc8dbb1bca7e.jpg4cf3d1e5f44dcaab3a0002c3cbea86c5.jpg2bdeb726e16d47deae032f03ceb0d495.jpged979ce7b2f11b6e9b7312f7f6850acf.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @cezar76, jeśli masz wątpliwości możesz zastosować podobne rozwiązanie jak u kolegi @Miros. Wręcz bym poszedł o krok dalej i zastosował zawór AZV i podłączył go pod sterownik w miejsce pompy CWU. Pod pompę CO podłączyłbym obecną pompę CWU i uruchomił w sterowniku "wymiennik ciepła". Na krótkim obiegu dodatkowo dałbym zawór grzybkowy by zdławić ewentualnie za duży przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miros napisał:

Też miałem problemy z zimnym powrotem i szybkim wychladzaniem pieca poprzez zalewanie go zimna woda z kaloryferow, mimo zainstalowanego 4D, krótki obieg działał grawitacyjne, a cwu z pompą równolegle podpięty pod ten sam krótki obieg, co dodatkowo wychladzalo powrot kiedy grzal cwu. Rozwiązalem to tak. Za pompą cwu wstawiłem elektrozawor, sterowany wyjściem cwu ze sterownika i otwiera się kiedy grzeje wodę. Pomiędzy pompę a elektrozawor wstawiłem tzw bypass czyli połączyłam zasilanie z powrotem i obieg wody jest wymuszony dawną pompą cwu A Teraz zasilaną z wyjścia pompa kotlowa i pracuje cały czas powyżej temp 40st. W ten sposób mam cały czas wymuszony obieg na kotle i ciepły powrót. I u mnie jako że mam duuuużo wody do grzania to korzystam z ochrony powrotu, bez tego to piec pracuje niestabilnie. Ochrona powrotu ustawiona na 50st, zadana 62 lub 65, min otwarcie zaworu 25%, i to mi wystarcza żeby piec pracował dość stabilnie. 6591afce6df270b51f7f2f4743d643b4.jpg60e3e17497dd98300774cc8dbb1bca7e.jpg4cf3d1e5f44dcaab3a0002c3cbea86c5.jpg2bdeb726e16d47deae032f03ceb0d495.jpged979ce7b2f11b6e9b7312f7f6850acf.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

No i takie coś dokładnie też mi przyszło do głowy. Muszę tylko na spokojnie przeczytać to ze zrozumieniem i obejrzeć dokładnie zdjęcia( bo w pracy nie dam rady na tym się skupić), a po szczegóły może zgłoszę się do Ciebie na PW.

@Dragster, to całkowite otwarcie zaworu nie trwa długo, kilka, kilkanaście minut, no ale zdarza się i stąd moje obawy o pompę i te moje upierdliwe pytania, jak w takim wypadku sterować tą pompą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  Miros bardzo czytelnie to zobrazowałeś ,wszystko super  widać  , takie rozwiązanie ma prawo zadziałać , masz chyba taki sam elektrozawór przy zasobniku  jak ja  ,ja wybrałem z cewką na 24 v  plus ekonomizer ograniczający zużycie prądu i nagrzewanie cewki .Kolego cezar nie obawiaj się  o pompę nic jej nie będzie , tylko  powinno to być przed zaworem  4 d     jak  u kolegi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pompę? Lub o jakiej myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gumis84 napisał:

Koledzy pomocy 2 sezon i znowu wstawanie w nocy. Palnik 20kw ale wydaje mi się że jeden z pierwszych modeli fotokomórka na górze za dziurkami w kształcie gwiazd zapalarka ceramiczna 200w. Wydajność podajnika 8kg na godzinę z wyliczeń kipi 35sekund podawania przy rozpalaniu i nadmuch 35% ale tylko raz tak ustawiłem zasypało górę i nie wiem jak to miało się rozpalić moje ustawienia to 11sekund i 34% i w dzień ok ale w nocy po dłuższym postoju nie odpala i muszę lekko rozgarnia pelet i przy drugim rozpalaniu już pali ale męczy wstawanie o 4 w nocy a czasami po 3razy 

Pomocy

Kolego  jaki masz sterownik ? bo widzę że dawki do rozpalania podajesz w sekundach a nie w gramach jak podają koledzy , na poczatek zmniejsz  trochu dawke oraz nadmuch do rozpalenia  , 34 % to moim zdaniem za duzo , u mnie jest 25 % i u większosci kolegów  w tych granicach ,pamiętaj ze zbyt duży nadmuch rozpalania  może powodować nieudane pruby rozpalenia  sprawdz też zapalarkę ,moze ci ta gumka spadła z tyłu zapalarki, nie zaszkodzi tez przeczyścić przy okazji fotokomurke . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecomax 850 zmniejszyłem do 34% i 10s

Gumka jest napewno bo akurat na to jestem uczulony ze względu że przez ponad rok jej nie miałem

Fotokomórka szczerze niema opcji żeby była brudna ale przeczyscilem jest tak schowana że nie wiem jak by mogła zostać zabrudzona po dzisiejszej nocy zobaczymy . Może uda mi się zdjęcie zrobić ile sypie przez 10s

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może  poprostu wsyp dawkę do rozpalenia i wyciąg z palnika i zważ  powinno być  100  110 gram . I  jeszcze jedno  jaki masz czas rozpalania  w minutach ?

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic z tego nie rozumiem , w jakim teście ? Test podajnika  to test wydajności podajnika  skoro wyszło  820 gram to mnożysz to razy 10 i masz wydajność podajnika osiem kilo i 20 deko na godzine  wpisujesz tą wartość w peramecze wydajność podajnika  , natomiast dawka palwa do rozpalenia  wpisujesz jaką chcesz  przykładowo 110 gram i tyle  sterownik sam odmierza dawkę w oparciu o wydajność podajnika nie wiem z kąd wzieło ci się to przeliczanie na sekundy , mamy take same sterowniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu powinieneś mieć dawkę do rozpalania .

20181220_192740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kordjano napisał:

Kolego nic z tego nie rozumiem , w jakim teście ? Test podajnika  to test wydajności podajnika  skoro wyszło  820 gram to mnożysz to razy 10 i masz wydajność podajnika osiem kilo i 20 deko na godzine  wpisujesz tą wartość w peramecze wydajność podajnika  , natomiast dawka palwa do rozpalenia  wpisujesz jaką chcesz  przykładowo 110 gram i tyle  sterownik sam odmierza dawkę w oparciu o wydajność podajnika nie wiem z kąd wzieło ci się to przeliczanie na sekundy , mamy take same sterowniki .

Proszę skąd wziąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja jestem zaaskoczony. I możemy sobie gadać my swoje a kolega ma swoje .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie... Albo jesteś weteranem w KIPI, albo odkupiłeś od kogoś ten prototyp. Ale nadmuch po rozpaleniu zdecydowanie w dół. Nie 58%, a 25-28 % wg mnie. Tak ogromny nadmuch może zdmuchnąć ten płomieniek na minimalnej mocy. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gumis84 napisał:

Proszę skąd wziąłem

A czy Kolega nie ma przypadkiem starego palnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym sie czepiał tych nadmuchuw  rozpalania i porozpaleniu widziałem tam 58 % to potęzny nadmuch  może ci to wygaszać palenisko  ch yba że masz inne procenty jak u mnie , przy jakim nadmuchu palnik pracuje z mocą maksymalną u ciebie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Gumis84 ma pierwsze wersję palnika stąd takie dziwne rzeczy pokazuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gumis84 napisał:

Koledzy pomocy 2 sezon i znowu wstawanie w nocy. Palnik 20kw ale wydaje mi się że jeden z pierwszych modeli fotokomórka na górze za dziurkami w kształcie gwiazd zapalarka ceramiczna 200w. Wydajność podajnika 8kg na godzinę z wyliczeń kipi 35sekund podawania przy rozpalaniu i nadmuch 35% ale tylko raz tak ustawiłem zasypało górę i nie wiem jak to miało się rozpalić moje ustawienia to 11sekund i 34% i w dzień ok ale w nocy po dłuższym postoju nie odpala i muszę lekko rozgarnia pelet i przy drugim rozpalaniu już pali ale męczy wstawanie o 4 w nocy a czasami po 3razy 

Pomocy

Też mam ten model, tylko z jeszcze innym sterownikiem. U mnie czas podawania przy rozpalaniu to 10s, wentylator ustawiony na modulacje obrotów podczas rozpalania od 5% do aż 60%, (potem zwalnia do 19% dla mocy max). Ostatnio zmieniłem 2 próby rozpalania po 7 minut na 3 próby po 4 minuty. Ten podajnik ma trochę duży rozrzut i czasami w 10s nasypie za mało jak się trochę drobniejszy pelet trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.