Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nastawiłem na standardowe 75s his8 w nadzorze dobija do 77-78s po 10 min .potem wygaszenie i temp spada sobie. 68s mam po 20 min od przejścia w nadzór i rozpala ponownie. Zanim rozpali 61s .a jak skoczy 1s w górę na piecu mam już tylko 54s.

Coś mogę poprawić jakieś dane podac,które będą pomocne. Do jakich parametrów mam dążyć ? Ma jak najmniej się rozpalać a jak najwięcej na max chodzić przy zachowanej 21s w pokojach?

 

Płomień wygląda ok? spokojny jasno pomarańczowy żółtawy, nie dymi z komina .

 

Poobserwuj płomień na każdym progu mocy. Powinien być spokojny, żółto-pomarańczowy, taki na granicy dymienia. Płomień jasnożółty świadczy o zbyt dużym nadmuchu, wydmuchujesz ciepło w komin. Korygować powietrze i obserwować :)

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos czytając te ostatnie posty nie moge sie oswoić z ta mala histeteza kotla i rozpalaniami co 30 min... Kiedyś testowalem dzień i noc kontrolując kocioł o w taki sposób wychodzilo potężne spalanie...

Dla mnie najbardziej eksploatowana praca kotla jest...termostat pokojowy z ustawieniami mocy do temperatury zew. Tak aby pracował ok ~3-4 godziny...ustawic histereze termostatu pokojowego tak, aby również tyle samo bylo przestoju ok 3-4 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję coś z tym Robić możesz podać więcej kontretow i parametrów jak to zrobić akurat mam termostat w pokoju podpięty pod pięć ale jeszcze się nim nie bawilem. Ale nie mam żadnego zew czujnika. Można coś z tego wykombinować żeby właśnie te spalanie nie było takie ogromne.

Jakos czytając te ostatnie posty nie moge sie oswoić z ta mala histeteza kotla i rozpalaniami co 30 min... Kiedyś testowalem dzień i noc kontrolując kocioł o w taki sposób wychodzilo potężne spalanie...

Dla mnie najbardziej eksploatowana praca kotla jest...termostat pokojowy z ustawieniami mocy do temperatury zew. Tak aby pracował ok ~3-4 godziny...ustawic histereze termostatu pokojowego tak, aby również tyle samo bylo przestoju ok 3-4 godziny

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. mam ustawione następująco...

Max. 18 kw 13 kw i 10kw ( dom 160m2 w tym grzejniki i 60m2 podlogowki), przy dłuższym uzytkowaniu wejdzie w nadzór 7kw po jakieś chwili znów wejdzie w normalna prace.

Wole aby wolniej sie nagrzewal moca początkowa, mam wrazenie takie ze jak mialem ustawione na 20 czy nawet 26 kw ogien byl potężny, grzalo ładnie na starcie... Temp. W czopuchu 160-190 stopni, wiecej lecialo w eter niz kocioł mógł to odebrać. Teraz na starcie 18kw czopuch ok 100-120 stopni ładnie sobie radzi, przy czym pelecik leci sobie spokojnie, czas nagrzania kotla do otworzenia pomp 55 stopni pomiędzy 18 kw a 26 kw moze bedzie z 10 min moze 15 min roznicy.

Przy obecnych temperaturach czyli kolo 0 stopni. Tak dostosowalem prace kotla czyli 3-4 godziny pracy... na mieszaczu ok 40-44 stopni w obecnych temperaturach

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wróbel75 napisał:

Wydłuż histeryzację kotła do 15 i poobserwuj.

Ciekawe ile pelletu trzeba by było zużyć  ha,ha

No gdzieś koło lipca by trza zacząć grzać by do zimy zagrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mixiorek napisał:

 

Dla mnie najbardziej eksploatowana praca kotla jest...termostat pokojowy z ustawieniami mocy do temperatury zew. Tak aby pracował ok ~3-4 godziny...ustawic histereze termostatu pokojowego tak, aby również tyle samo bylo przestoju ok 3-4 godziny

Też tak kolego uważam  wygaszanie kotła na 30 czy  50 również u mnie nie przynosi żadnych korzyści postoje kilku godzinne dają oszczędności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek0407 napisał:

Jeszcze raz pokaże mój licznik serwisowy od 2.12.2006 od początku bufor. To w sumie juz dwa pełne sezony

Zrzut ekranu 2018-11-21 o 09.23.31.png

Tomek super rewelacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kordjano napisał:

Też tak kolego uważam  wygaszanie kotła na 30 czy  50 również u mnie nie przynosi żadnych korzyści postoje kilku godzinne dają oszczędności .

Kiszenie na małych mocach bez Lambdy też raczej mało ekonomiczne. Zresztą i z lambdą przy mocach minimalnych i temperaturze kotła 65+ sprawność wymiany spada. Przy 5kW i temperaturze kotła ~70stC mam 56-57stC temperaturę spalin. Pozostaje co? bufor albo harmonogram?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek0407 napisał:

W zasadzie tak, pozostała to tylko podczas rozpalania gdy palnik dochodzi do pracy max.

U mnie bez bufora ale na sporej ilości wody ustawiłbym 80 na kotle i histereza 50 stopni bez pracy w nocy i wtedy 3 razy by się tylko włączył i moc max taką by temp. spalin nie przekraczała 120

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Dragster napisał:

Kiszenie na małych mocach bez Lambdy też raczej mało ekonomiczne. Zresztą i z lambdą przy mocach minimalnych i temperaturze kotła 65+ sprawność wymiany spada. Przy 5kW i temperaturze kotła ~70stC mam 56-57stC temperaturę spalin. Pozostaje co? bufor albo harmonogram?

Dragster fantazjujesz jak można mieć przy temperaturze kotła 70 stC i palącym się pellecie spaliny 56-57 stC . Pewnie masz za daleko zamontowany czujnik temperatury i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik mam w czopuchu 30cm od kotła. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że PT1000 od Puma przekłamuje :) Ale widać nie wszyscy o tym wiedzą. od 10:30 5kW testowałem.

image.thumb.png.5e9156a1f455dff389e3859e45d0501b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ten czujnik nie mierzy temperatury w środku strugi spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się wreszcie econeta  z pomocą  syna udało się mi to szybko i sprawnie  podłączyć , od godziny mam podgląd , nie latam już do kotłowni żeby coś zaobserwować , jestem z deka podniecony tym wynalazkiem , jedno kliknięcie i jestem w kotłowni , te wszystkie dane wykresy , historie  , teraz rozumiem  czemu to was tak kręciło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

Doczekałem się wreszcie econeta  z pomocą  syna udało się mi to szybko i sprawnie  podłączyć , od godziny mam podgląd , nie latam już do kotłowni żeby coś zaobserwować , jestem z deka podniecony tym wynalazkiem , jedno kliknięcie i jestem w kotłowni , te wszystkie dane wykresy , historie  , teraz rozumiem  czemu to was tak kręciło .

No to witamy wśród ecoNETowców. :))) Teraz to już przepadłeś. Będziesz teraz tylko siedział.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Drakster  na razie siedzę i obserwuję , ale z biegiem  czasu mnie puści , ale tak na poważnie to  urządzonko naprawdę  przydatne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pwltbk napisał:

 akurat mam termostat w pokoju podpięty pod pięć ale jeszcze się nim nie bawilem.

No to może warto sprawdzić.Jak to u mnie działa?Termostat daje sygnał do odpalenia palnika.Palnik moduluje mocą  na FL aż termostat da sygnał,że chałupa nagrzana.Palnik przechodzi w postój a pompa CO pracuje nadal wyciągając ciepełko z kotła.Pompa się wyłącza gdy na kotle jest 30 stopni i palnik czeka aż termostat da kolejny sygnał by grzać.Ot i cała filozofia.To jak często będzie się odpalać palnik będzie zależne od tego jak  opatulony jest domek.Fizyki się nie oszuka.

Ps.Mało napisałeś o swojej  instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem jedną rzecz...u mnie jak temp. dobije do żądanej ustawionej na termostacie pokojowym PLUMa, kocioł przechodzi w postój, ale pompy nie chodzą... Czy to jakaś kwestia ustawienia ? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Wyłącz pompy od termostatu! 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same grzejniki z termostatami. stara instalacja bo zabrakło na wymianę rur więc musi poczekać wszystko do wiosny. Do tego bojler 100l na wode. Jutro od rana będę walczył z termostatem pokojowym by ograniczyć ilość rozpalen nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Czy na fl czy standardowe potrzebuje więcej jak 10min nadzoru a tylko na tyle pozwala sterownik. Chyba że nastawić tak żeby palił ciągle ale wtedy tylko na średniej i minimalnej mocy będzie palić co nie jest raczej dobre.

No to może warto sprawdzić.Jak to u mnie działa?Termostat daje sygnał do odpalenia palnika.Palnik moduluje mocą  na FL aż termostat da sygnał,że chałupa nagrzana.Palnik przechodzi w postój a pompa CO pracuje nadal wyciągając ciepełko z kotła.Pompa się wyłącza gdy na kotle jest 30 stopni i palnik czeka aż termostat da kolejny sygnał by grzać.Ot i cała filozofia.To jak często będzie się odpalać palnik będzie zależne od tego jak  opatulony jest domek.Fizyki się nie oszuka.
Ps.Mało napisałeś o swojej  instalacji.


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.