Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2018 o 20:27, Cinekmk napisał:

Panowie lipa. Dzisiaj na powaznie rozpoczełem pracę palnikiem (chory maluch). Niestety po 15 minutach palnik się wygasza.

Prawdopodobnie *** pellet który raczej nadaje się do spalania w ciepłowni a nie w małych 16.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darek21 napisał:

Cinekmk  dlaczego moc maksymalną ograniczasz do 10 kw

A spytał ktoś jakiej mocy ma kocioł? No chyba, że mam pomroczność i nie doczytałem, bo wykluczyć tego nie mogę. Ustawić 16kW to żaden problem, tylko po co część tej mocy puszczać kominem? :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc na chwilę od tematu. Widzę, ze w PL nieźle zaciągnęło Syberią w ciągu godziny 8360c4d75236ed7c39b354a182397e32.jpg

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni ,tak jeden przymrozek zimy nie czyni .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, laptop napisał:

A spytał ktoś jakiej mocy ma kocioł? No chyba, że mam pomroczność i nie doczytałem, bo wykluczyć tego nie mogę. Ustawić 16kW to żaden problem, tylko po co część tej mocy puszczać kominem? :)

Napisał wcześniej  że 16 kw. mój też taki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ! u mnie kotłownia wypchana pelletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja inny patent obmyslilem. Zapłaciłem dostawcy z góry, ale pelet zostaje u niego w magazynie. Ja odbieram, kiedy mi pasuje. Wyszło taniej, niż budować szopę

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiek30 napisał:

No coś tam wsypane do piwnicy jest.

No misiek nie być taki skromny ,widziałem twoje zapasy ha ha .  Papen fajnego masz dostawcę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedi  , może kurier nie byłby taki drogi.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wkurzyło mnie wożenie na raty pelletu, więc w tym postanowiłem zapakować raz konkretnie piwnicę, poza tym jak się kupuje pellet z jednej partii, jest szansa że będzie powtarzalny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te serduszka dobrze się palą w piecu, to dawaj ich więcej

www.kochowka.blogspot.com

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinekmk napisał:

Panowie dzieki za podpowiedzi. Ustawilem fabryke + lekkie korekty, które otrzymałem na pw od kolegi LAPTOP, wszystko zaczelo prawidłowo działać. Będę tereaz obserwowal i ewentualnie z pytaniami jeszcze się zgłoszę. :)

Każdy z nas Ci to mówił, że od fabryki trza zacząć a kto Ci takiego bałaganu narobił to tylko Ty sam wiesz. 

Teraz dla wszystkich tu obecnych którzy palą 16 kw i innymi palletem 8 podaj te korekty drobne które powodują tak prawidłowe spalanie palletu no name.

Będą mieć jakieś odniesienie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cinekmk napisał:

  lekkie korekty, które otrzymałem na pw od kolegi LAPTOP, wszystko zaczelo prawidłowo działać. 

A więc te informację są warte opublikowania dla potomnych.Chyba,że jest to tajemna wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Pierdziulam. Ale tu u was na watku fajnie. Tez wam serduszek podokladam. Bedzie jeszcze bardziej kolorowo… yeah 

Zabawki mamy fajne ,to i nam wesoło ,czasem ktoś żle się zabawi coś popsuje ,to robi się ciekawie ,ale wszystko da się naprawić i jest fajnie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cinekmk napisał:

Panowie dzieki za podpowiedzi. Ustawilem fabryke + lekkie korekty, które otrzymałem na pw od kolegi LAPTOP, wszystko zaczelo prawidłowo działać. Będę tereaz obserwowal i ewentualnie z pytaniami jeszcze się zgłoszę. :)

No i super. Fabryczne ustawienia dużo dają. Niby takie proste jest palenie pelletem ale trochę tych ustawień jest. Zrozumienie korelacji między nimi też trochę potrwa. Można niezłe się zagubić.  ecoNET kolega już ma? Jeśli nie to czas się zaopatrzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.