Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wszystko już wyjaśnili  . ruszta wodne nie przeszkadzają pod warunkiem że odstęp między nimi nie jest zbyt mały , chodzi o przepływ spalin ,u ciebie wygląda że jest za gęsto .Druga sprawa to wysokość ruszt nad palnikiem , nie powinny być zbyt nisko ,temperatura płomienia na mocy maksymalnej jest naprawdę konkretna , może podgotowywać wodę w rusztach zwłaszcza jeśli są stare zapchane syfem ,lub zbyt małej średnicy , następna sprawa to odstęp palnika od ściany kotła , w instrukcji jest podana minimalna i wielkość komory spalania chodzi o to żeby płomień swobodnie wypływał z palnika , nie był w żaden sposób tłumiony , jeśli chodzi o palenie równocześnie palnikiem i na ruszcie to się nie da  co prawda płomień palnika spokojnie rozpali drewno na ruszcie ,ale brakuje powietrza i drewno się tli i kopci a nie pali ,tak że albo palnik albo ruszt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam dylemat wycinac czy nie wycinacz te ruszta

Odstęp palnika do rusztu mam 33cm

Palnik do scianki ma przeciw ma 30 cm w instrukcji minimum to 25cm

Jak zlicze te wszystkie szczeliny miedzy rusztami to wychodzi ze otwor 12x9 cm

A ja niemam zamiaru palic drewnem i jednocześnie peletem

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyciąć tylko np jeden albo dwa ruszta od ścianki kotła po przeciwnej stronie palnika można potem na ruszt położyć blachę czy szamotki i będzie dodatkowa półka wodna do odbioru ciepła a w razie czego zakrywamy otwór i mamy dalej wodny ruszt awaryjny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za pomoc

Markus312 twoja propozycja tez jest fajna

Teraz musze pomyslec jak wyciac te ruszta bo to nie jest takie proste

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego misiek , gdzieś wspomniałeś że u ciebie mają montować panele fotowoltaiczne ,zamontowane masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać forum zapytam tutaj.

Jest na rynku jakiś palnik którego wysokość "paleniska" nie przekracza 8cm?

Kurcze już miałem kupować palnik kipi gdy okazało się że otwór w drzwiczkach ma 8,8cm i d...a (piec samoróbka)

Jak nie wymyślę nic innego to będę wymieniał cały piec (przy okazji też możecie coś polecić do ogrzania 200m dom nowo wybudowany, tak do 10tyś, na razie myślę o Draco Tekli ) a wiadomo, jak zapewne większości z nas tu obecnych, mnie także się nie przelewa. Poza tym wkurza że tyle się mówi o ekologii, smogu itd a jak na razie u mnie żadnych dotacji nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Nie pozostaje Ci nic innego jak nowy kocioł kompletny albo sam kocioł i do tego palnik. Ta druga wersja będzie dla Ciebie tańszą alternatywą pod warunkiem , że w rozsądnej cenie dostaniesz kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie o tym myślałem, bo w Tekli nie podobają mi się trzy rzeczy (z tych, o których mam w ogóle pojęcie)

1. palnik który mimo wszystko trzeba czyścić (te 6 śrub)

2. poziome, rurowe wymienniki (chyba w pionowych czyściło by się "czyściej")

3. Sterownika nie znam (ten w kipi jest fajnie rozbudowany)

No a kupując piec osobno i palnik osobno uzyskam 5 klasę? Czy będzie istniało ryzyko że za parę lat nowy piec i tak do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Firmie mpm projekt masz kotły ds 12-14kw i 17-19kw z piątą klasą i rąbią od razu drugie drzwi z palnikiem kipi i do wyboru sterownik i w razie w..... możesz przełożyć drzwi i używać jak normalny kocioł na drewno ,węgiel czy co kolwiek,koszt to około 5tys palnik z drzwiami i zbiornikiem i podajnikiem i koszt kotła to około 4tys 12-14 co wg mnie wystarczy ale ten 17-19 ma większy wymiennik więc jeszcze więcej ciepła przechwyci o około 500zł droższy jest i masz w nich pionowy wymiennik -najlepszy do czyszczenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym mpm-je palnik zamontowany jest w górnych drzwiczkach. No to kurcze jakby pokombinował z wmurowaniem szamotu czy blachy na tylnej ścianie i przerobił ten mój gs na ds to wtedy palnik bez problemu można by było wstawić w górne drzwiczki. Tylko czy działał by tak sprawnie jak oryginalny ds to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A co w takim wypadku za różnica czy GS czy DS ? tu chodzi o wielkość wymiennika reszta nie ma znaczenia ale z tą przegrodą w GS to dobry pomysł bo na dłużej zatrzymasz ciepłe spaliny w kotle , ba przegroda mogłaby nawet sięgać do samych rusztów a ciepło spokojnie przejdzie między rusztami za przegrodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość wymiennika sobie poradzi bo obecnie jest przewymiarowany, bardziej bałem się o to że spaliny szybciej pójdą w komin i:

1. Nie dogrzeją kotła

2. Duże straty energii w komin.

Gdzieś czytałem że palnik powinien być umieszczony jak najniżej kotła ale... nie pomyślałem o odwróceniu wszystkiego palnik na górze spaliny na dół.

Wróciła wiara w palnik KIPI (choć już pomału żegnałem się z nim).  Jak wyjdzie niewypał, to zawsze można dokupić sam kocioł.

Ta tekla mi się nie uśmiechała przez to co pisałem wyżej bo czyszcząc mimo wszystko pozostał by bród (no to takie samo rozwiązanie mam w swoim tylko 4tyś taniej :)  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy palnik kipi będzie dobrze działał w kotle olejowym vitola 200 wieśka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitola to kocioł z zamkniętą komorą spalania , nie ma popielnika, w przypadku palenia pelletem wymaga czyszczenia  co ok 150kg spalonego paliwa.

Mam podobny zestaw - kocioł Wolfa CNK25 i palnik Viking Bio 20kW.

Do palnika Kipi potrzeba  Vitoli o mocy 22kW lub większej.

Choć mam taki zestaw i  palę w nim od 7 lat to nie polecam tej kombinacji choćby ze względu na upierdliwość czyszczenia kotła - w sezonie grzewczym co 10-14 dni.

Dodatkowo ten zestaw wymaga dobrej jakości pelletu - przy gorszym szybko zatyka się kocioł i wymaga częstszego czyszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyżby taki :)

Pozdrawiam

Konopko - Raczki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Nie przyjacielu też z takimi certyfikatami lecz ja  jestem wierny producentowi z Raczek pow. Suwalski .Pellet klasa światowa. A  na marginesie po ile to złoto .Pozdrawiam

 

Trza było tak od razu wiem , że masz rzut beretem ja nie stety mam problem jak zwykle z transportem ale już się uporałem.

Będziesz mega zadowolony widzę , że mnie posłuchałeś.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest z Raczek :) mam kilka woreczków z nadrukiem i bez :)

I mam niedaleko :)

Bio-Konopko-Pellet

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kociol juz zamontowany
Palnik odpalony
W kotle zostalo wycięte jedno ruszto i pręty które byly przyspawana od scianki kotla do ryszta jakies 2cm
Po pierwszych ustawieniach wszystko dobrze dziala
Tylko plomien troche maly i skacze 40-70%
Temperatura spalin przy max mocy 100c
Do rusztu dospawalem płaskowniki jak bede palil drewnem to je montuje spowrotem 70f3e9cd375c2cc2a3d70467069e454e.jpg98afc71cfe04f15f023c395f3e81f7bc.jpgb38a366827eba192c9edea0617526524.jpg25f109b6a40001c1dc3f9e5130ed7cbe.jpg4783589ed5bf31882cc92d4aa9f9330d.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.