Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie koledze chodzi o GS 50 http://allegro.pl/panele-fotowoltaiczne-bateria-solar-gs-50-50w-i6780171586.html#thumb/3

 

 

umową z tauronem.

Na sprzedaż prądu a instalacja jest jedno fazowa czy trójfazowa od 1 kwietnia mają wejść nowe przepisy odnośnie przyłączy OZE,tak w skrócie jedno fazowe do 3 kW ,twoja produkcja ma być pod kontrolą ZE czyli będą mogli ograniczyć moc twojej produkcji łącznie z wyłączeniem jak będzie stanowiło to zagrożenie dla ZE jest o to kupa szumu .http://www.odnawialnezrodlaenergii.pl/energia-sloneczna-aktualnosci/item/3719-od-1-kwietnia-istotne-zmiany-w-przylaczeniach-mikroinstalacji-fotowoltaicznych

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to zarobku nie przynosi tylko oszczędności .Wszystko opiera się o to w jakiej cenie uda się kupić panele pv  itd  :D

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mogę tego znaleźć, a chciałbym mieć taką możliwość.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca z przerwami daje wynik 20 kg/dobę, czas na ocieplanie i takie przerwy będą nawet w zimniejsze dni.

post-77595-0-33570300-1522514680_thumb.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem bo nie miałem palnika w lecie. Ale testowane będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kocioł odpala się sam dwa razy w ciągu doby na dwie godziny  żeby nagrzać zasobnik o pożądanej porze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato palnik jest w trybie Lato ( temperaturę wejścia i wyjścia w ten tryb należy określić samemu) i sterownik pilnuje temperatury zbiornika CWU, którą ustalasz w ustawieniach użytkownika ( temperatura CWU + histerezę). Więc  w zależności  od tych ustawień palnik odpala się i wygasza sam. Od cała filozofia. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasobnik mam 250 l palnik moc maksymalna 18 kw ,tryb standard , nadzór ustawiony na 1 godzinę moc 2 albo 3 kw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czasem 0.5 woreczka bo cw dogrzewa takie spalanie moglo by byc i zima juz sie zastanawiam czy cw na prad nie przelaczyc choc dzis tylko 4 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież co niektórzy grzeją wodę chyba że się nie opłaca i lepiej prądem wychodzi,ja co wieczór 10kg drewna spalam i wody gorącej mam do rana w bród ,5 osób,1,5zł mnie kosztuje dzionek czyli z 5 dych na miesiąc 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę @maronka , że jesteś skrupulatny i niemal z chirurgiczną precyzją określasz co i za ile Cię kosztuję.

Nie tędy droga można liczyć dokładnie ale nie aż tak.

Na Twym miejscu jak jesteś tak skrupulatny to nie wiem czy palnik KIPI spełni Twe oszczędności. 

Co prawda potrafi spalić gorszy sort pelletu , ale idzie jego więcej i ekonomi nie oszukasz.

Tak , że jak liczysz na to , że ogrzejesz swój dom badziewnym pelletem to pójdzie go dużu dużo więcej i potem nie pisz , że się zawiodłeś.

Ja radzę Ci kupić pellet sosnowo świerkowy czysty bez żadnych substancji klejących i w tedy będziesz miał wynik przy dobrze ocieplonym domu, pójdzie zgoła mniej i wymiennik  będzie czyściejszy oraz nie będziesz miał żadnych problemów z palnikiem.

 

Sezon 2017-2018.

Palenie na ruszcie drewnem w okresie od od 1.10.2017-15.12.2017 ---- 3 m3 drewna.

Uruchomienie palnika KIPI                             16.12.2017- do chwili obecnej czyli 13.04.2018 1800 kg pelletu -piec wyłączony.

Od 08.04.2018 CWU  grzeją solary temp na bojlerze zawsze 60-80 st. 

 

A tyle zostało pelletu z 4 ton zakupionych post-67496-0-21187600-1523627242_thumb.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym był pewny że spalę 5 ton pelletu pewnie bym już palnik miał ale na mój nie ocieplony dom to pewnie i z 8 ton by poszło w ostrzejszą zimę i poczekam jeszcze na czasy bumu pelletowego bo różnie może być,puki co zdrowie jest ,chęci też to drewienkiem grzanie opękam ,ale palnik podoba mi się bardzo i na 90% bym brał kipi z mpm ds 12-14 by w razie w.... palić normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy ciesze sie zyjecie i cos tam sie odzywacie. Ostatnio tez przelaczylem sie na prad w bojleze . Ale zimno przyszlo to se smieciucha odpalilem gorac w wieczor i parno okna pootwierane bo nieszlo wytrzymac a rano zimno. Przelaczylem na peleciaka ulga niesamowita przez pare tych zimnych porankow piec zalaczyl do zadanej temp dogrzal zuzycie bez cw pol woreczka jakies 7 kg na dobe. W te zimne noce . jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam az pellet stanieje aby zapasy zrobic . Na razie i drewno drogie aby zapasy robic. U nas na mazurach najzimniej chyba ale bojler na prad przelaczam a jak za zimno to se piec zalaczam . Dla zainteresowanych jak sie w ustawieniach wlaczy praca cw wylaczony to znika podglad temper. Cw . ale gdy wejdziemy w schemat to widac temp. Cw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie teraz widac ze nieoplaca mi sie palic w smieciuchu bo za cieplo wiecej idzie w komin. Jak w domu robi sie zimno to zalacza sie pelet cale nic spali i jest stala temp. Caly czas. A w dzien jest tak cieplo ze wylaczam piec bo robie wietrzenie w domu .Niestety opcja wietrzenie jest tylko na max 60 min. Alternatywa to wlaczyc wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.