Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mi chodzi o to, że u mnie zapisuje parametry mocy tak z grubsza, a wszystkie inne dokładnie.

 

U Ciebie wykres mocy też dokładny, a u mnie obcina dane. Kocioł mi chodzi na 20% mocy, a na wykresie mi zapisuje 0%.

 

U Ciebie jest 20% i na wykresie 20%.617725230d3703b1388aac7d02eaddb0.jpg73057285091af969c86f484b857eed87.jpge2cb5efc4b99e829d286ff2f6ff4ebf2.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

 

Tez mam 300 i raczej odczyty byly dobre. Niestety czasem gubi dane .Moze miec to zwiazek z brakiem neta i pare postow wczesniej tez bylo napisane ze serwis jakos obcina dane aby oszczedzic miejsce na serwerze czy cos tam . U mnie spada moc kotla gdy pracuje na fl moze dlatego troche ci danych urywa bo dziwne zeby tylko jeden parametr gubil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlają Ci się moje wykresy wogole? Jak to jest, że spaliny 100'C, płomień 50% a moc 0 kW?

 

Przykro mi, ale 850P2 nie ma obsługi bufora w standardzie. Trzeba dokupić moduł B.

Podobnie jak 850P1 i 860.

 

www.kochowka.blogspot.com

648797559d75ef97ecc7f628de878de1.jpg12645566f710a385e5e0de24ee2e79fb.jpg

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kipi ma błąd na stronie. Jutro do nich napiszę.4984a18c71f0e549a9620ad7a5666936.jpg

 

Plum zresztą też ma błąd na stronie.

 

www.kochowka.blogspot.com

fce98a4f969997c51aa145b91f5a2c9c.jpgca46469583dfddd4d6a47f7fadc82731.jpg

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem i Plum i Kipi bajzel mają w kwitach. Napiszę do obu, bo to lipa jakaś.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w standardzie obsługę bufora  w 860 ale może chodzi tu o wersje bo mam 860 P-3. Była to wersja przygotowana pod jakiegoś producenta kotłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ta czy siak, ja mam 850 i moduł muszę dokupić. Ale swoją drogą, i Kipi i Plum mają bałagan w DTR-ach i stąd zamieszanie.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak będzie to działało ale rzucam problem do przemyślenia. Sterowanie pogodowe czyli uzależnienie temperatury kotła od temperatury zewnętrznej chyba Papen76 masz? A co jakbyś termometr kotła zamiast do kotła wsadził do dolnej części bufora? Ustawiłbyś tam powiedzmy temperaturę 50 histerezę 10. Palnik w zasadzie chodziłby Ci pełną mocą nagrzałby bufor, wyłączyłby się po osiągnięciu dolnej temp. 500C, a włączyłby się ponownie gdy na dole bufora byłaby przy tej histerezie 400C.

Miałbyś tutaj załatwione nagrzewanie bufora od temperatury zewnętrznej oraz nie musiałbyś kupować modułu B. 

 

NIe wiem ale problem do przemyślenia. Koledzy wyszukajcie ewentualne wady, zagrożenia, a jeśli ich nie ma to może spróbować. 

 

W sumie sam tak spróbuję tylko nie dzisiaj bo nie mam czasu. Zamienię miejscami czujniki temperatur  w weekend i poobserwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja zabaweczke (econet300) i u mnie wygląda to tak:

post-56498-0-39491100-1521611446_thumb.png

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pozbywamy się jednego zabezpieczenia pacy palnika czyli górną temperaturę kotła, zostaje mi jeszcze styk STB, wężownica schładzająca, zawór bezpieczeństwa. To tak na przykład gdyby pompa ładowania bufora nie ruszyła a palnik tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407

Napisałeś w tym samym czasie Ja nie mam dodatkowych zabezpieczeń.

 

(Pomysł ciekawy, tylko trochę ryzykowny, bo jak się podgotuje woda na kotle idącym pełną mocą, a czujnik będzie w buforze? )

 

Moduł B teraz znalazłem za 490 zł, to dobra cena, nie będę kombinował. Pompa do bufora pójdzie z zasilania bojlera. W buforze wężownica fi22, długości 25m. To daje jakieś 1,7 m2 powierzchni wymiany. Da radę, bo w domu mam jeden prysznic i 3 krany.

 

Zaciekawiło mnie, że grzejecie bufory w zależności od temperatury zewnętrznej. U mnie przy -18 na kaloryfery poszło max 42 stopnie przez moment. Na podłogę oczywiście mniej. Zobacz na wykresie, to najzimniejsze dni tego sezonu.

Jak ustawie kocioł na 60'C, to powinno wystarczyć. Jak będzie cieplej, to starczy na dłużej... Wyjdzie w praniu.a09ee59e0445081d0ac598e56ea0e215.jpga8b73de862e6aeecefd6f41d6b30645a.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że econet staje się popularny, nie dziwię się, przydaje się do ustawienia palnika.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję palnika KIPI 26 kw w dobrej cenie !!!!!

Proszę o kontakt na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem i Plum i Kipi bajzel mają w kwitach. Napiszę do obu, bo to lipa jakaś.

 

www.kochowka.blogspot.com

 

Ale dlaczego bałagan? Po prostu do 860tki można też podłączyć moduł B i mieć np dwa dodatkowe obiegi mieszające termostat i dodatkowy podajnik pelletu. Jedno drugiego nie wyklucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli 860 steruje tylko buforem. To nie było dla mnie jasne.

 

Jest to jakaś opcja.

Mi zamontowali do drugiego obiegu moduł C i teraz żałuję. Powinienem odrazu moduł B kupić.

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulację CWU też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już też tak post-71795-1521620607,8657_thumb.png

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.