Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wyświetlają Ci się moje wykresy wogole? Jak to jest, że spaliny 100'C, płomień 50% a moc 0 kW?

 

Przykro mi, ale 850P2 nie ma obsługi bufora w standardzie. Trzeba dokupić moduł B.

Podobnie jak 850P1 i 860.

 

www.kochowka.blogspot.com

648797559d75ef97ecc7f628de878de1.jpg12645566f710a385e5e0de24ee2e79fb.jpg[/quote

 

Teraz zgaduje ale gdy piec sie wylacza powinien przejsc w czyszczenie itp. Wtedy jak go wygasza to plomien moze jeszcze byc . temp. Spalin jeszcze nie ostyg ale moc zero bo piec albo w nadzorze albo wylaczony. Tutaj moze calego wygaszania nie zapisal. Moze tez maja awarie u mnie dzis 09 35 znowu brak dostepu do ustawien. Zniknely parametry uzytkownika i serwisowe. Tez ktos cos takiego ma . Ostatnio serwis zdalnie to naprawil dzis poczekam zobacze co bedzie. Sam moze dam restarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już też tak Screenshot_2018-03-21-09-22-50.png

 

www.kochowka.blogspot.com

 

W tym samym czasie napisalismy reset komus pomogl ????

Ostatnio na serwis dzwonilem to sami naprawili ta usterke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen76 woda może się zagotować tylko kiedy pompa nie będzie ładowała bufor. Bo jeśli chodzi (najwyższy bieg) to nie ma szans (na pellecie) jeśli określisz temperaturę wyłączenia, no chyba, że wystąpi jakiś stan awaryjny.

 

Dlatego mam inne zabezpieczenia by zapobiec gotującej sie wodzie w kotle.

 

Moją pompę ładującą bufor załączają teraz (sposób pozostał mi po paleniu węgla) dwa czujniki termostatyczne. Pierwszy gdy wykryje temperaturę spalin w kominie (to jest sygnał, że zachodzi proces palenia), a drugi termostat jest w kotle, w przypadku (awaryjnym) kiedy kocioł jest na wygaszeniu ( temperatura spalin niska), a jeszcze rośnie temperatura na kotle. Jak paliłem węglem to go zabudowałem dodatkowo gdyż zaszła taka sytuacja. Oczywiście temperatury na termostatach dobrane doświadczalnie, chodzi też o to by nie wychładzać bufora przez zbyt długo pracującą pompę przez kocioł.

 

  Ta temperatura 420C jest dla Ciebie wyznacznikiem w największe mrozy, do jakiej może maksymalnie zejść temperatura górna na buforze by mieć zachowany komfort cieplny w domu. Czyli przy której musi się załączyć palnik.

 

Ja poddałem do rozważenia pomysł w zasadzie bez kosztowy ładowania bufora z możliwością uzależnienia od temperatury zewnętrznej. Można oczywiście jeszcze kupić sterownik  pogodowy i podpiąć go pod styk termostatu zewnetrznego w sterowniku kotła - rodzi już jakiś koszt.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomek! To cenne uwagi. I ciekawe rozwiązania.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tej temat tego zabezpieczenia. Schemat Tomka. Mysle ze nie mialby nic przeciwko za udostepnienie. Dziala jak powinienb8b203b161f1732060723c211bd68f39.jpg

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej błędny jest ten schemacik. Załączenie pompy na tym schemacie uzależnione jest czy na termostacie opisanym jako  sterownik CO będzie przejście na styku i napięcie będzie dalej podane. A nie on pierwszy ma załączać tylko ten którego czujnik jest zamontowany w kominie. U mnie termostat ( na schemacie opisy jako R12-5) ma załączyć pompę gdy temperatura spalin ma już około 700C, a ten drugi mam nastawiony na około 850C. Chodzi o to, że po wyłączeniu się palnika szamot jeszcze trochę podbija temperaturę na kotle i dlatego nie załącza termostat w kominie tylko ten od kotła i gdy spada temperatura na kotle poniżej tych 85 wyłączy się pompa po to by nie wychłodzić bufor.

Zasilanie do pompy ma przechodzić przez styki tych dwóch termostatów podłączonych równolegle w schemacie elektrycznym

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u cb pompe ladujaca bufor zalancza tylko kapilara czopucha i termik ktory w razie podgrzania wody (kociol wygasl) z powodu nagrzanego szamotu czy tez żaru np z węgla?

W podanym przezemnie schemacie odbywa sie to tak samo tylko wczesniej sterownik kotla wstepnie wlacza pompe po osiagnieciu jakiejs temp a kapilara i termik dbaja o jej wylaczenie w odpowiednim momencie aby nie wychladzac bufora.

Efekt wydaje sie ten sam...

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to błędnie.

Termik przegrzania kotła STB ma być podłączony do sterownika palnika. On nie uczestniczy w zał. lub wyłączaniu pompy ładującej bufor. Ma zabezpieczać kocioł przed przegrzaniem i wyłączać palnik. Jego w tym schemacie sterowania pompą ma go nie być.

Napiszę jeszcze raz. Styki tych dwóch termostatów podłączone są równolegle do obwodu zasilania pompy, co oznacza, że w  każdym przypadku któryś z nich załączy pompę. U ciebie nigdy nie załączy pompy termostat  R12-5 gdy nie będzie miał zwartego styku ten opisany jako Sterownik CO.  W sumie w tym schemacie mógłbyś sie go pozbyć. A nie o to chodzi, właśnie ten który ma wykryć określoną temperaturę spalin ma załączać pompę, a ten drugi ma tylko wtórnie zabezpieczyć kocioł gdy temperatura spalin na tyle spadnie, że wyłączy się styk termostatu, a jeszcze istnieje możliwość podbicia temperatury samego kotła ( uwierz przerabiałem to na żarze z węgla i jest to możliwe). Także schemacik jest do gruntownej przeróbki

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku (analizując Twój schemat) gdy zadziała Ci ( będę używał Twoje nazewnictwa w schemacie) wyłącznik termiczny (styki normalnie zamknięte) zadział ( czyli ma przerwę w obwodzie) styk termostat R12-5 też nie wykryję odpowiedniej temperatury spalin - też będzie miał przerwę. Czyli co zależy Ci na zmniejszeniu temperatury na kotle a tu "DUPA" pompa nie idzie bo jest przerwa w obwodzie. Przemyśl ten schemat analizując różne sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...."W podanym przezemnie schemacie odbywa sie to tak samo tylko wczesniej sterownik kotla wstepnie wlacza pompe po osiagnieciu jakiejs temp a kapilara i termik dbaja o jej wylaczenie w odpowiednim momencie aby nie wychladzac bufora.

Efekt wydaje sie ten sam.."

 

Jeszcze raz. U mnie pompa jest załączana przez styk  termostatu, którego kapilara jest w kominie po osiągnięciu 700C przez spaliny, to nie oznacza, że zaraz ładowany jest bufor. Laddomat najpierw puszcza mały obieg kotła aż kocioł osiągnie temperaturę około 630C  i wtedy dopiero jest ładowany bufor. Gdy bufor juz jest naładowany, palnik jest wygaszony temperatura na kotle idzie mi w górę i po to jest ten drugi termostat umieszczony w kotłe by jeszcze wyładować temperaturę na kotle. Ale tak by w efekcie nie doprowadzić do wyładowania temperatury bufora przez kocioł.

Na załączony obrazku możesz zobaczyć jak jeszcze mi idzie temperatura kotła do góry, po wyłączeniu palnika jak również wyłączeniu styku termostatu umieszczonego w kominie

post-65375-0-35663700-1521669412_thumb.png

post-65375-0-50978100-1521670185_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlają Ci się moje wykresy wogole? Jak to jest, że spaliny 100'C, płomień 50% a moc 0 kW?

 

Przykro mi, ale 850P2 nie ma obsługi bufora w standardzie. Trzeba dokupić moduł B.

Podobnie jak 850P1 i 860.

 

Wydaje mi sie iz moj ecomax 850 ma obsluge bufora ale aby podlaczyc wiecej obiegow potrzebny modol. W systemie mam temp. dolna i gorna bufora. Pompa kotla zasila bufor. A mieszacz nastepny obieg.

Edytowane przez rzegus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś palił owsem taki mi  się wdaje, spróbuj. 

Co do obsługi bufora to przecież chyba jeśli jest taka możliwość to w ustawieniach macie opcję włączenie lub nie pracy bufora. Chyba wystarczy to sprawdzić?

post-65375-0-87895300-1521780116_thumb.png

post-65375-0-27955200-1521780129_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś palić pelletem z miskanta olbrzymiego? Mam kilka worków 6mm. Po pierwszej próbie powiem tak. Palenie łuską słonecznika to jest nic. Od samego rozpalenia robi się wielki spiek i tak kula się w rurze palnika. Popiół tego dziadostwa ma niską temperaturę topnienia do tego miskant pali się w dużo wyższej temperaturze. Doszedłem już do tak absurdalnych ustawień jak obrót co 15s o 5st. Przy takich ustawieniach dopiero udało się dokończyć jeden cykl pracy. Na końcu podczas czyszczenia palnika wypadł z rury wielgachny spiek. W weekend następna próba... Zobaczymy czy KIPI podoła.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek opcja bufora moze pojawic sie dopiero po podpieciu czujnikow. Panowie a ktos probowal pestki jakies. Jak dorwe z kilogram owsa sprubuje recznie dosypywac zobacze jak bedzie chodzil. Powinien dac se rade problem moze byc z podawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzeźbicie jak konie pod górę.

Ten palnik jest na pellet z drewna i koniec kropka, w zasadzie przyzwoty należałoby dodać.

Ten gorszy zrobi spieka albo uklei sie , bo ten obrót jest za wolny.

 

Bzdurne pomysły spalania pelletu z roślin np. z miskanta, czy spalanie ziaren itd - to sobie odpuście, bo tu problemy będa sie piętrzyć już na etapie transportu paliwa z zasobnika na palnik nie zaczynając nawet rozmów o spalaniu.

 

chcieliście palić takie tanie dziadostwo, to wówczas sztoker+, czy palnik typu sv200 czy sv200n (wyjściowo groszkowy, ale zbudowany na zasadzie spalania pelletowego), one takim dziadostwem moga być karmione i najwyżej wypchna gluta w popielnik bez żadnego problemu.

 

 

Tu natomiast mając palnik pelletowy poruszajcie sie tylko w obrębie pelletu drzewnego, u mnie taki nadający sie i nie robiący problemu przy tym palniku kosztuje w widełkach 760-850zł/t

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze palniki i tak dają radę, bo u mnie np. palę przemysłowym , i działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owies niewiele się różni cenowo od najtańszego pelletu. Chyba, że ktoś ma swój, to wtedy można próbować. 7ef4bc27f7be99b3816e53e0dfc04013.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek opcja bufora moze pojawic sie dopiero po podpieciu czujnikow. Panowie a ktos probowal pestki jakies. Jak dorwe z kilogram owsa sprubuje recznie dosypywac zobacze jak bedzie chodzil. Powinien dac se rade problem moze byc z podawaniem.

To jaki problem podłączyć na chwilę dwa czujniki temperatury?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzeźbicie jak konie pod górę.

Ten palnik jest na pellet z drewna i koniec kropka, w zasadzie przyzwoty należałoby dodać.

Ten gorszy zrobi spieka albo uklei sie , bo ten obrót jest za wolny.

 

Bzdurne pomysły spalania pelletu z roślin np. z miskanta, czy spalanie ziaren itd - to sobie odpuście, bo tu problemy będa sie piętrzyć już na etapie transportu paliwa z zasobnika na palnik nie zaczynając nawet rozmów o spalaniu.

 

chcieliście palić takie tanie dziadostwo, to wówczas sztoker+, czy palnik typu sv200 czy sv200n (wyjściowo groszkowy, ale zbudowany na zasadzie spalania pelletowego), one takim dziadostwem moga być karmione i najwyżej wypchna gluta w popielnik bez żadnego problemu.

 

 

Tu natomiast mając palnik pelletowy poruszajcie sie tylko w obrębie pelletu drzewnego, u mnie taki nadający sie i nie robiący problemu przy tym palniku kosztuje w widełkach 760-850zł/t

 

Nie sposób Tobie nie przyznać racji jednak producent twierdzi, że ten palnik spali agro-pellet więc próbuję... a to że miskant to chyba najgorszy wybór to już szczegół. pellet to pellet z podawaniem nie ma żadnego problemu. Tym bardziej, że jak  pisalem, jest 6mm.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tys prowda.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.