Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wniosek jest jeden. Każdy musi sobie sam ustawić palnik do pelletu jaki posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Po jakim czasie pracy z mocą 26kW zostało to zdjęcie zrobione?

Mniej więcej w połowie pracy na tej mocy. Dzisiaj ponownie obniżyłem nadmuch o 1% i dalej testuję zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak jak piszą inni z dobrego jasnego i czystego pelletu płomień można regulować. Inaczej gra nie warta świeczki bo wysypuje z palnika czarny jak smoła lub żarzący się. Dlatego nie patrze w tym przypadku na płomień tylko temperaturę spalin dopóki jestem w stanie wyciągnąć ponad 140 stopni to schodzę w dół z nadmuchem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem sobie temperaturę spalin na 2 różnych termometrach i niestety oryginalny czujnik zaniża co najmniej o 20-30st (przynajmniej mój). Przy 18kw (25kw wymiennik) mam temperaturę spalin > 135st. (wg czujnika Plum <110st).  Czy ktoś może rozeznawał temat zakupu samego wymiennika pod pellet? U mnie niestety dodatkowa półka i zawirowacz spalin z tego wynika niewiele dał. Zamiana czujników trochę zamazała mi obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, kup za 30zl nowy czujnik i sprawdź czy będzie inne wskazanie. Zresztą, masz w instrukcji wartości oporu i odpowiadające temperatury. W internetach też znajdziesz rozpiskę PT1000, pomierz i ocenisz wskazania.

 

Równolegle do tego wątku masz o wymiennikach.

Edytowane przez arekgr
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura na oryginalnym maksymalnie do 55 st czy przekłamuje nie wiem rękę mogę przyłożyć , a poco ci nowy wymiennik ? z tego co piszesz to twoje spalanie na  ten metraż nie jest złe .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, taka mała panika mnie ogarnęła, że jak przyjdzie zima to mnie zeźre. Póki co 2 doba ~30kg zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowy na tym forum witam wszystkich!!! Mam palik kipi 20 kw użytkuję go od miesiąca... I tak kombinuje z ustawieniami nadmuch na max czyli 20 kw 35% średni przy 10 kw 28%, i 5 kw przy 24% czas cyklu zaczynał się od 15 sek teraz mam ustawiony na 40. Płomień Wacha się od 60 do 90%. I teraz moje pytanie jak można zoptymalizować wydajność tj zmniejszyć spalanie. Kocioł odpala się średnio 10 razy na dobę, w większości przypadków żeby uzyskać temperaturę na pięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/K0ppObUzrB4

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowy na tym forum witam wszystkich!!! Mam palik kipi 20 kw użytkuję go od miesiąca... I tak kombinuje z ustawieniami nadmuch na max czyli 20 kw 35% średni przy 10 kw 28%, i 5 kw przy 24% czas cyklu zaczynał się od 15 sek teraz mam ustawiony na 40. Płomień Wacha się od 60 do 90%. I teraz moje pytanie jak można zoptymalizować wydajność tj zmniejszyć spalanie. Kocioł odpala się średnio 10 razy na dobę, w większości przypadków żeby uzyskać temperaturę na pięciu.

 

Przeczytaj ostatnie zdanie i wytłumacz Nam, jaką informacje chciałeś  w nim przekazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu o temperaturę nie na pięciu a na piecu , ale nie rozumiem w czym problem , ile spalasz pelletu  ? masz bufor więc ja się nie wypowiem nie mam doświadczenia z buforami  trzeba pytać kogoś kto osiąga dobre wyniki z taką instalacją np sambor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech Kipirot20kw przeczyta kilkadziesiąt pierwszych postów z tego wątku, to mu się rozjaśni.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł odpala się średnio 10 razy na dobę, w większości przypadków żeby uzyskać temperaturę na pięciu. (piecu ---kotle).

 

No Ok, chciałbym, chcielibyśmy Ci pomóc, ale dalej z tego zdania nic nie wynika. Chcesz zmniejszyć spalanie to podaj jakieś dane, ile Ci spala, parametry domu, instalacji itp.

Co do spalania to średnia u mnie z 10 dni lutego 26kg/dobę

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kiedyś miałem też chęć zmiany parametru czasu cyklu pracy podajnika, ale po konsultacjach z serwisem (producentem palnika) stwierdziłem, że nie będę nim manipulował. Została mi udzielona taka informacja , że przy testach ten czas tj. 15s wypadł najkorzystniej. 

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ,czy testowane było na różnej jakości i średnicy pelletu

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie dodam jeszcze że palnik 20 a 36 kw reaguje na to trochu inaczej wiem bo mam obydwa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie idę do kościoła pomodlę się za nasze palniki ,dam na tace to moze zmniejszy się nam spalanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chodziło mu o temperaturę nie na pięciu a na piecu , ale nie rozumiem w czym problem , ile spalasz pelletu ? masz bufor więc ja się nie wypowiem nie mam doświadczenia z buforami trzeba pytać kogoś kto osiąga dobre wyniki z taką instalacją np sambor.

 

Sorki za mało precyzyjną wypowiedź. W ostatnim zdaniu chodzi o to że temp. Zadana kotła to 45'C i jeśli spadnie o 10 to piec się rozpala, mimo, że temperatura w domu trzyma się na zadanej. Czy zwiększenie histerezy pozwoli na zaoszczędzenie pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 stopni na kotle to chyba trochę mało. Jak 45 stopni na kotle, to ile na mieszaczu? Sterownik pokojowy posiadasz? Trochę mało danych podajesz kolego. Może chociaż jaką masz instalację, ile spalasz tego peletu, inne dane na temat ustawień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kipirot20kw, raczej kiepskie to ustawienie zadanej na 45* z histerezą 10*. Ustaw 70* i histerezę 20*, zobacz czy będzie lepiej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ,czy testowane było na różnej jakości i średnicy pelletu

 

Na 6mm, co do jakość pelletu to już nie mogę się wypowiedzieć.

 

Ta informacja pochodzi z tamtego roku jak miałem problemy z płomieniem i za wszelką ceną dążyłem do 100%. Teraz wiem, że w sumie nie tędy droga. W tamtym roku miałem zakupiony pellet od dostawcy, który wytwarza go z własnych odpadów poprodukcyjnych (producent desek elewacyjnych itd. ). Płomień cały czas 100%, w tym roku też zakupiłem od niego 2t licząc na powtórkę z rozrywki, a tu ZONK. Płomień waha się w zakresie 50-100% w dodatku część peletu nie ulega całkowitemu spaleniu.

Trochę się wkurzyłem i zakupiłem po 20 worków Olimpu, Olczyka oraz Lavy zobaczę czy jak się na tych paliwach będzie wglądał  kocioł i wykresiki pracy palnika. Czy to wina paliwa czy problem leży gdzie indziej?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik pokojowy ecoSTER TOUCH. Na mieszaczu mam 40'C. Dom docieplony jeszcze nie zamieszkały. Instalacja nowa z zaworem czworodrożnym na siłowniku. temperatura zadana 13,5 dzień 13 stopni noc ciepła woda brak. Spalanie ok 20 kg doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie temp kotła powinna być wyższa przynajmniej ok 15 stopni, od tej zadanej na mieszaczu. Taką informację otrzymałem kiedyś w KIPI. A jak nie chcesz, żeby kocioł dogrzewał sam siebie, to ustaw "wyłączenie pompy od termostatu - NIE". Nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to zdrowe dla kotła. W każdym razie, możliwość taka jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6mm, co do jakość pelletu to już nie mogę się wypowiedzieć.

 

Ta informacja pochodzi z tamtego roku jak miałem problemy z płomieniem i za wszelką ceną dążyłem do 100%. Teraz wiem, że w sumie nie tędy droga. W tamtym roku miałem zakupiony pellet od dostawcy, który wytwarza go z własnych odpadów poprodukcyjnych (producent desek elewacyjnych itd. ). Płomień cały czas 100%, w tym roku też zakupiłem od niego 2t licząc na powtórkę z rozrywki, a tu ZONK. Płomień waha się w zakresie 50-100% w dodatku część peletu nie ulega całkowitemu spaleniu.

Trochę się wkurzyłem i zakupiłem po 20 worków Olimpu, Olczyka oraz Lavy zobaczę czy jak się na tych paliwach będzie wglądał  kocioł i wykresiki pracy palnika. Czy to wina paliwa czy problem leży gdzie indziej?

Tomek, ja tam generalnie się nie znam. Ostatnio też miałem problem z płomieniem. Trochę się namęczyłem, zanim ustawiłem te 100%. Regulowałem kaloryczność, nadmuch i cykl pracy. Po zmianie cyklu pracy z 15 s na 20 s, zauważyłem znaczną poprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.