Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś może uaktualniał oprogramowanie ecoMAX850P1-C, i mógłby wrzucić zrzuty jak wygląda oprogramowanie po aktualizacji ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek21 Ja kupiłem w MRÓWCE ale widzę że przepłaciłem i właśnie brak jakiejś szczotki https://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo-domowe/sprzatanie-i-pielegnacja-odziezy/odkurzanie/odkurzacze-kominkowe/odkurzacz-kominkowy-001746?gclid=Cj0KCQiAs9zSBRC5ARIsAFMtUXEyX0dohxuXxoYoItk14BCiHQ8Z_xx_W7-fGZ0KvVsieTt2eRlWVLcaArcmEALw_wcB

 

I niedawno w Biedronce jakiś przemysłowy był min. wodę zbierał lecz po rozmowach z "fachowcami" stwierdzili że przemysłowy nie nadaje się do popiołu i go zatrę.

Edytowane przez rzegus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do popiołu z pelletu tylko odkurzacz 8ff25e43e7c1cbb294e6b74e6ba4693d.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak dorzucić 10zl i wziąć wersję z dwoma filtrami? Zawsze to dodatkowa ochrona silnika. Ogólnie w tych tańszych wersjach zauważyłem, że użytkownicy narzekają na zbyt krótki wąż, małą moc ssącą i ewentualnie brak wąskiej końcówki.

Sprawdzałem wersje bez silnika, tj. podłączenie odbywa się przez tradycyjny odkurzacz, zdecydowanie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papen76

właśnie podobnego mam i dokładnie jest jak

laptop napisał krótki wąż za szeroka końcówka - mam BUDERUSA i przydało by się tam między żeberka cieńszą rurkę wsadzić obecnie mam problem i z szczotką aby tam się dostać bo za sztywne, najlepsza była by chyba taka z miękkim włosiem może do butelek po mleku tylko te są trochę za małe albo jakaś taka do czyszczenia kurzu .  Mój odkurzacz za to na razie ciągnie nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, też mam takie odczucia. Tylko, że to odkurzacz do KOMINKÓW za 89 zeta.

 

Mój kocioł to prosty gorniak z jedną półką. Czyszczę go druciana szczotka mniej więcej co dwa tygodnie. To co spadnie do popielnika (a dużo tego nie ma) wyciągam odkurzaczem i jest git. A co cztery, pięć dni czyszczę popielnik i do tego ta rura wystarcza.

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papen76 no to trochę tego czyszczenia zazdroszczę, mnie denerwuje ten pył który leży tam na żeberkach i nie mogę się do niego dostać. Odkurzacz przydał się jeszcze do wyczyszczenia rury kominowej łączącej piec z kominem długa na około 1.20 m tam mi się tego pyłu nazbierało dał rade. 

Temperatura spalin przy pełnej mocy kotła czasem 220 i przy małym wietrze 30% raczej za duża.

Mam pytanko czy Anemometr "be836" on pokazuje wiatr czy na PA ciśnienie w kotle da się to jakoś przeliczyć bo instrukcja od Kipi mówi że w kominie powinno być 10 PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyści się w miarę wygodnie, ale za to chyba za dużo leci mi w komin Pora zacząć szukać peleciaka... Poniżej przekrój mojego kociołka. 878b018c459f7e087e25fb0fc2cd8c12.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady żeby jeszcze przesiewać pellet :blink:

Zgadzam się Darek21 a wręcz to już paranoja. Nawet gdy przesiejemy to podajnik podając nowy pellet też potrafi go pokruszyć i dalej mamy kurz marnotrawstwo z tego kurzu i trocin też trochę kaloryczności jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

papen76 a w Twoim piecu da radę palić drewnem ? Bo jeśli tak i masz możliwość dostaw peleciaka a ten piec też zostaw. Mam dwa zawory do przełączenia i przełącznik temperatur kotła - dalej wszystkim steruje Plum . Mam ochotę to palę drewnem a jak jestem za leniwy to pelletem. Miało to chodzić w automacie że gdy wygasza się piec na opał stały to załącza się peleciak, niestety koszty termozaworów mnie przestraszyły może kiedyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale trochę mało miejsca w piwnicy. Dom z tym kotłem kupiłem cztery lata temu, spaliłem w nim kupę drewna. Ale jak zacząłem dużo pracować poza domem, to wstawiłem palnik. Poprzedni właściciel nie potrafił w tym kotle palić i liczę, że muszę na przyszły rok i tak go wymienić. Będzie miał 10 lat.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, duża jest zależność pomiędzy temperaturą spalin a "zabrudzeniem" kotła?

 

A no jest. Co prawda ekogroch ale u mnie brudny wymiennik objawia się temperaturą ~180st

 

e26501d9a8dcb544gen.jpg

 

Po czyszczeniu 120-130st. Dzisiaj będę czyścił i jutro uzupełnię o screena. I to nie będzie dokładnie oskrobane bo się nie da. Dokładne wyczyszczenie ekogrocha tylko młotem udarowym :/.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus ja mam taką szczotkę http://allegro.pl/szczotka-do-balonow-gasiora-butelek-mala-90-cm-i6465452022.html a do odkurzacz dokup rurkę do kabli fi 22 dotnij na długość kotła  i taśmą dopasuj do rury ssawnej odkurzacz, można na ciepło spłaszczyć końcówkę

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odziedziczyłem po poprzednim właścicielu takie coś66dc33cf21a0f466bde3f53b57b6b162.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.