Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli zawór powrotny w grzejniku nie jest zapchany jak woda leci przez odpowietrznik po odkręceniu go. Tak jak napisał @sambor szukaj też przyczyny w tym cudowym zaworze 3D. Albo masz spieprzoną instalację. Chyba nikt Ci tu nie pomoże póki nie narysujesz jej schematu nawet odręcznie ołówkiem na kartce. 

Edytowane przez emigrant
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum przed założeniem tego wynalazku było ok.

@samborPotraktowałem go młotkiem kilka razy i chyba ruszył grzejnik tylko czy to było spowodowane wysoka temperatura na kotle czy tym walnieciem kilka razy w niego to nie wiem niech zagrzeje mi chalupe to wyłącze to wszystko i odpale na nowo zobaczę czy będzie git. A jutro wykrece ta wkładkę zobaczę może faktycznie coś tam się dostało lub zdejme jeszcze grzejnik i go wyczyszcze. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 nie było wyjścia. Jutro wyjmuje wkładkę z zaworu zobaczę co będzie się działo a na zasilanie dałem zawór grzybkowy to go zamknę i będę miał jak przed założeniem atv.

@sambor @gmaj22  i inni Koledzy ewentualnie można otworzyć delikatnie zasilanie zaworem do atv bez wkładki będzie troszkę się woda mieszala i powrót może delikatnie będzie wyższy. Ale na początek muszę sprawdzić jak będzie pracować bez wkładki atv. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik wystygl na kotle 73C odpaliłem pompę zakrecilem grzejniki górę i co grzejnik od razu robi się gorący. Teraz pytanie czy po walnieciu młotkiem w zawór coś się odblokowalo nie mam pojęcia. Jutro z rana kolejny test na zimnej instalacji zobaczymy jak będzie pracowac i czy od razu będzie szła woda w niego jak nie to wyjmuje wkładkę. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco: gdy pompy wszystkie chodzą czyli kotłowa, CWU i podłoga wtedy grzejnik nie grzeje tak jakby wszystkie pchaly w jeden obieg podłogi najbardziej a reszta nie idzie. Czyli tak jak pisał @samborpodłoga pcha w kotłowa i idą na podłogę a na CO chyba nic a wczoraj jak zakrecilem i pisałem, że nic nie daje zakrecenie podłogi chodziła pompa CWU. @gmaj22pisał, że źle jest wpiete zasilanie CWU bo powinien być nad CO i podłoga i chyba miał rację. 

Jak możecie powiedzcie czy mogę teraz pierwszy trójnik byłby zasilanie ATV drugi zasilanie grzejników trzeci i teraz czy moge pompę podlogi wrzucić na zasilanie podłogi za znia ZZ. I czwarty dałbym CWU wtedy nie było by może problemów z tym, że pompy pchają w siebie? 

IMG_20200104_100444.jpg

Jeszcze dodam, że jak chodzi podłoga to ta sama sytuacja z CWU jest, słabo grzeje bojler. 

Czy dać pompę na grzejniki oddzielna? Ale tyle pomp? W sumie leży w domu. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak odrecznie. 

 

 

IMG_20200104_121754.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam

 

IMG_20191220_211142.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest opcja, że hydraulik pomylił w którymś z grzejnikow powroty i np na górze jest powrót otwarty na maks a tak naprawdę jest to zasilanie? Ale są termostaty to i tak przydlawione. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor ATV w dobra strona wstawiony?  Ciepla od gory a zimna z boku ma byc chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wstawiony spokojnie. 

Ale z tymi powrotami to i przed założeniem ATV by nie było git a było. 

@sambor może jednak wyjąć ta wkładkę i zobaczyć co tam się dzieje jak myślisz? Tylko boje się żeby jakiejś uszczelki nie zepsuć bo będę musiał korek ocynkowane wkręcić? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrecilem wkładkę odpalilem pompę. 

Grzejnik grzeje od raz gorocy, że dotknąć nie można oczywiście zasilanie ATV zamknąłem. 

Tak wygląda

IMG_20200104_151033.jpg

A to wkladka

 

IMG_20200104_151258.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic trudnego więc spoko. Czyli zostało się tego pozbyć i tyle tylko ochrony powrotu jak jie było to nie ma i 300zl w błoto poszło. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie, ale czy taki zawór termostatyczny do prawidłowej pracy nie potrzebuje układu zamkniętego? Ma to jakieś znaczenie? Nie chodzi mi tu o otwieranie i zamykanie zaworu, bo to się dzieje pod wpływem temperatury, ale chodzi o przepływy. Na układzie zamkniętym może jest trochę inaczej?

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem temperatury ładnie wychodzi:

 

IMG_20200104_151847.jpg

Po ochlodzeniu ładnie się chowa czyli pracuje ok:

 

IMG_20200104_151950.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj go znowu. Może był przyblokowany, czy inne cuda wianki i już będzie dobrze. Jak nie będzie dobrze to cudów nie ma, coś jest skopane w instalacji. Niech hydraulik sprawdza jak umie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wygląda na to, że jeżeli zawór jest wstawiony tak jak na rysunku to jest źle. Powrót z instalacji ma być w jego przelocie a od "góry" ma dochodzić ciepła woda z kotła. Obecnie ciepła woda z kotła wchodzi w przelocie a powrót z instalacji jest "od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emigrant ten hydraulik niech spada na drzewo co mi montowal 10 lat temu instalacje a innego nie mam. Czyli sam muszę to ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Digitrax Popatrz na fotkę z  postu #77. Zawór ma poprawnie zamontowany. Widać też oznaczenia. Na rysunku się nie chciało poprawnie poprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak @emigrant pisze na rysunku było ciężko tak narysować @Digitrax zawór jest wstawiony dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje odpalać kocioł i sprawdzać powroty z grzejników może tam jest coś nie tak poprostu. Ale przed założeniem zaworu wszystko było ok. i po wyjęciu wkładki też jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, palacz66 napisał:

@emigrant ten hydraulik niech spada na drzewo co mi montowal 10 lat temu instalacje a innego nie mam. Czyli sam muszę to ogarnąć. 

Moja instalacja też ma błędy, ale jest na tyle prosta, że one nie wypływają na jej złe działanie. Latem robię modernizację z racji, że kocioł jest już jedną nogą na złomie, ale tym razem nie pozwolę na żadne błędy. Także zastosuję zawór termostatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.