Skocz do zawartości

Digitrax

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  2194
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  23

Ostatnia wygrana Digitrax w dniu 22 Lipiec

Użytkownicy przyznają Digitrax punkty reputacji!

Reputacja

100 Doskonały

O Digitrax

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Brak informacji

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jak już jest pompa kotłowa, obiegu CO i CWU to zawór 4D zbędny. To samo zrobi 3D a kosztuje mniej i upraszcza instalację. ps: nie wiem skąd u ludzi myślenie, że czym więcej literek przy D to lepiej. Zawór to nie penis hehe.
 2. Digitrax

  Instalacja co

  Odpowietrznik najlepiej dawać bezpośrednio na wężownicy by cała jej powierzchnia była odpowietrzona.
 3. Digitrax

  Instalacja co

  Jak myślisz co się stanie z tymi rurkami plastykowymi jak zagotuje się woda w kotle. Nie bez powodu prawo i zdrowy rozsadek mówi że od kotła do naczynia ma być rura metalowa o średnicy wewnętrznej 25 mm bez zaworów, filtrów i przewężeń na tym odcinku.
 4. Lepiej by było gdyby filtr znajdował się bezpośrednio przed pompą. Obecnie zanieczyszczenia z obiegu grzewczego mogą trafiać przez zawór 3D do pompy.
 5. Cześć Trafił mi się klient, który zlecił mi montaż najmniejszego jaki się tylko da bojlera ale z wężownicą w pomieszczeniu socjalnym małego biura. Miejsca tam niewiele a z tego co widać na allegro takie zbiorniki mają już znaczne wymiary. Dodatkowo zlecił mi wymianę zaworów termostatycznych z głowicami ale takimi, które na max są ustawione na 21 stopni. Wkurza go to, ze zimą gdy ogrzewanie działa a ma swój licznik ciepła pracownicy w biurze zamiast zmniejszyć temperaturę grzejników to otwierają okna. Chce w ten sposób ograniczyć koszty ogrzewania. Nawet jak ktoś ustawi głowicę na max to i tak w pomieszczeniu będzie 21 stopni. Zaproponujcie jakiś zbiornik CWU i zawory z głowicami. Przy grzejnikach są na przyłączach gałązki z PP z gwintami pół cala, więc zmieści się zaworek bez przeróbek instalacji.
 6. Lepszy kilkuletni używany Grundfos niż nowy Chińczyk.
 7. Lub jeszcze proście i zamiast zaworu 4D dać 3D.
 8. Najtaniej i najłatwiej wykonasz to stosując zawory termostatyczne na grzejnikach. Każde pomieszczenie możesz sobie wtedy ustawić na niezależnej temperaturze. Ogrzewania podłogowe w łazience na jednym obwodzie zrealizuj na zaworze RTL. Jedna pompa 60 na obieg CO i druga 40 na grzanie CWU. Do zabezpieczenia powrotu kotła wykorzystaj TZM na 55 stopni.
 9. Bojler jest podłączony w złym miejscu. Winien posiadać bezpośrednie podłączenie do kotła za pomocą osobnej pompy. Obecnie obniżając temperaturę grzejników obniżamy także temperaturę CWU.
 10. Pomiędzy kotłem a zaworem 4D winny być tez rury o średnicy takiej jak przyłącza kotła z minimalną ilością kolan.
 11. Tu nic nie jest OK: - za mala średnica zaworu - ocynku nie daje się w instalacji CO - rur PP nie daje się w obiegu kotłowym - za mały przekrój rury obiegu kotłowego - zbędny bypass pompy CO - zbędny automatyczny odpowietrznik (jest po stronie ssącej pompy) - brak zabezpieczeń kotła przed wzrostem ciśnienia i temperatury Jak nie płaciłeś to nie płać bo to się kwalifikuje do poprawy w całości.
 12. Digitrax

  Rozdzielacz CO

  Co jest do wszystkiego to jest do niczego. Najlepszym rozwiązaniem jest najprostsze rozwiązanie. Życie pokazuje, że takie zintegrowane rozdzielacze sprawiają problemy nie tylko dla użytkowników ale także dla instalatorów nie potrafiących ich wyregulować, ponieważ nie znają zasady ich działania.
 13. Mój Galmet 400 litrów wykorzystuję od 2009 roku. Od dawna nie mam anody bo po kilku latach się "skończyła" i do dziś nie mam śladów korozji bądź złej jakości wody.
 14. Pompa ciepła pracuje w układzie zamkniętym, podłogówka także, więc łączenie tych obiegów za pomocą wymiennika to zbędny pomysł. Tu powinno być sprzęgło hydrauliczne jeżeli pompa obiegowa w pompie ciepła ma niską wydajność i bezpośrednio nie będzie w stale zapewnić wymaganych przepływów w pętlach podłogówki.
 15. Wymiennik płytowy do pompy ciepła ? Co to za dziwny układ pomiędzy ogrzewaniem podłogowy a pompą ciepła.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.