Skocz do zawartości

Digitrax

Stały forumowicz
 • Zawartość

  1893
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  19

Ostatnia wygrana Digitrax w dniu 31 Październik 2018

Użytkownicy przyznają Digitrax punkty reputacji!

Reputacja

63 Doskonały

O Digitrax

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Brak informacji

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Digitrax

  Rura na powrocie letnia

  Woda jest leniwa i płynie tam gdzie ma lżej. Trzeba zdławić te grzejniki do których płynie najszybciej aby dochodziła do tych oddalonych dalej.
 2. Zawór zwrotny w obiegu wtórnym zbędny. W obiegach pierwotnych zawory się daje w takim przypadku bezpośrednio za pompą a dopiero za nim zawór kulowy. To na wypadek konieczności sprawdzenia zaworu zwrotnego bez konieczności spustu wody z instalacji. Brakuje dwóch zaworów na wyjściach z wymiennika. Od czasu do czasu trzeba go przepłukać gdy się zamuli a to wymaga jego wykręcenia z instalacji. Przed każdą pompą obowiązkowo filtr skierowany sitkiem do dołu.
 3. Zainstaluj zawory termostatyczne. Dodatkowo na obiegu wtórnym bezpośrednio przed pompą filtr a przed nim naczynie przeponowe i zawór bezpieczeństwa 1,5 bar wystarczy.
 4. Woda ma być wtłaczana do wymiennika !
 5. Digitrax

  jeden poziom i dwa rozdzielacze

  Trzeba policzyć wymagane przepływy, do nich dobrać odpowiednie średnice głównych rur zasilających i dobrać pompę i sprzęgło. Te drugie pojedyncze belki rozdzielaczy do czego są podłączone ?
 6. Digitrax

  Problem z dogrzaniem domu

  4D to takie przereklamowane badziewie. Nim jednocześnie nie wyregulujesz obiegu CO i dogrzejesz powrotu. U Ciebie widać, że priorytetem jest powrót. Zainstaluj pompę kotłową pomiędzy zaworem 4D a powrotem kotła to będziesz miał obie funkcje możliwe do wykonania. ps: gdybyś nie miał zaworu 4D to taniej by było: zainstalować zawór 3D 1" + pompa na obieg grzewczy i pompa kotłowa.
 7. Digitrax

  Ogrzewanie podłogowe - problem z odpowietrzeniem

  Kapilara ma mierzyć temperaturę zasilania podłogi i dodawać ciepłej wody z kotła do obiegu podłogówki gdy jest to potrzebne.
 8. Digitrax

  Ogrzewanie podłogowe - problem z odpowietrzeniem

  Przełóż kapilary z dolnych belek rozdzielaczy na górne.
 9. Digitrax

  Pompa na ochronę powrotu

  Przyczepić się można do tego, że filtr jest źle skierowany. Teraz gdy będzie się go czyścić skutecznie zaleje się elektronikę pompy. Obróciłbym sitko w bok by nie było pod rączką zaworu także.
 10. Digitrax

  Ogrzewanie podłogowe w zasadzie nie działa

  Ustaw stale na 21 stopni i zobacz wtedy zużycie.
 11. Digitrax

  Niedziałająca pompa a przepuszczanie cieczy

  Przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeżeli ktoś przekłada funkcjonalność nad zdrowym rozsądkiem to pozostaje życzyć szczęścia aby wieczne zbawienie prędko nie nastąpiło.
 12. Digitrax

  Niedziałająca pompa a przepuszczanie cieczy

  Ludzie jaki zawór jaki bypas. Zacznijmy od tego, że zabezpieczenie kotła ma być podłączone bezpośrednio do niego a nie gdzieś tam w instalacji do grzejnika za pompą.
 13. Digitrax

  Jak podłączyć zawór 3d

  Jak 3D do ochrony powrotu to tylko TZM. Nie trzeba siłownika, sterownika i działa zawsze poprawnie. Zbiornik CWU podłączyć do obiegu grzewczego za pośrednictwem zaworu termostatycznego z kapilarą. Całość na jednej pompie.
 14. Digitrax

  Wycena kotłowni - szok...

  W/g mnie ten zawór jest tam potrzebny jak świni siodło. Ja bym wpakował TZM 60 stopni na powrót kotła. Zamiast zaworu 4D zainstalował sprzęgło i za pomocą dwóch zaworów 3D regulował obieg podłogowy i grzejnikowy. Wystarczyłyby 4 pompy w całym układzie. A wężownice zbiornika CWU podłączył szeregowo a nie jak teraz równolegle.
 15. Digitrax

  Wycena kotłowni - szok...

  "Rence opadajom"
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.