Skocz do zawartości

Digitrax

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1993
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  19

Ostatnia wygrana Digitrax w dniu 31 Październik 2018

Użytkownicy przyznają Digitrax punkty reputacji!

Reputacja

66 Doskonały

O Digitrax

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Brak informacji

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Wpierw redukcja i następnie małe kolanko. Będzie łatwiej wkręcić.
 2. Ten wymiennik to ja myślę że to dupochron nie podparty żadnym aktem prawnym czy wpisem w zaleceniach producenta kotła gazowego. Ot chcą by ze starej grawitacyjnej instalacji z żeliwnymi grzejnikami nie leciały syfy do kotła gazowego. Ja i tak bym robił po swojemu.
 3. Reasumują: kocioł żeliwny U26 nie wymaga ochrony powrotu i ma dopuszczenie do pracy pod ciśnieniem 4 bary. Proponuję zamknąć układ nie instalować zaworów 3D, 4D i pompę kotła węglowego dać na powrocie. Oba kotły moga pracować wspólnie i niezależnie. Wystarczy na ich powrotach dać zawory zwrotne (klapowy przy węglowym dla grawitacji). Zbiornik CWU podłączyć od obiegu CO tak jak zwykły grzejnik ale na wężownicy na zasilaniu zainstalować zawór termostatyczny z kapilarą i zawór zwrotny.
 4. Czy nie prościej będzie jak cały układ się zamknie i podłączy do kotła gazowego bezpośrednio a kocioł węglowy przez wymiennik.
 5. Kocioł gazowy nie ma prawa znajdować się w tym samym pomieszczeniu co kocioł węglowy. Stosując wymiennik zaworu 4D się nie instaluje. Kocioł gazowy posiada osobne przyłącze do wężownicy zbiornika CWU więc nie ma potrzeby instalacji zaworu przełączającego 3D.
 6. Sprowadzi nas do swego poziomu i pokona oświadczeniem. Nie dajmy się wkręcać w jego z palca wyssane bajeczki. Zakończmy ten temat ciszą. Szkoda nafty.
 7. A co tu udowadniać ? Tak samo jakbyś pytał dlaczego auto do stabilnej jazdy musi mieć minimum 4 koła bo ty byś to chciał zrobić na 3. Na nic Tobie nasze rady bo z góry obrałeś swoja wizję, więc nikt nie będzie się wysilać i udowadniać, że białe jest białe a czarne czarne.
 8. Noworodki też umierają ... W jaki sposób chcesz wyrównać przepływy w pętlach by np w każdej było po 1,5 litra na minutę ? Bez rotametrów to się nie uda.
 9. Tak są potrzebne do poprawnej pracy podłogówki poprzez wyregulowanie jej przepływów. Nie kombinuj tylko zrób to zgodnie ze sztuką.
 10. Zapewne tą cienką rurką PP odbijającą w prawo na pierwszym trójniku.
 11. Po cholerę ma się pakować w grube rury i zawór jak pompa kotłowa wymusi odpowiedni przepływ. Tak jak pisał Sambor zawór 1 cal wystarczy. Obieg kotłowy z rury Cu 28.
 12. I brak możliwości poprawnego odpowietrzania tej podłogówki, ponieważ odpowietrzniki znajdują się niżej niż ogrzewana podłoga.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.