Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Vtc


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, sambor napisał:

Jak wywalisz wkładkę to będzie jeszcze gorzej., gdyż wtedy robisz trójnik i cała woda z zasilania kotła będzie lecieć na powrót!

Ale zamknę zasilanie ATV. Czyli będzie jak dawniej bez ochrony powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy w Twoim zaworze obejście jest pełnoprzepływowe, czy regulowane termostatem. Jak termostatem, to zawór grzybkowy na obejściu nic Ci nie da. Natomiast jak pełnoprzepływowe, to taki zawór regulacyjny jest nawet wskazany.

Innymi słowy: jak wkładka termostatyczna zamyka króciec od strony powrotu, to zawór regulacyjny na króćcu górnym (od zasilania) jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.afriso.pl/pobieranie/Instrukcja_obslugi_ATV_zawory_temperaturowe_9530110009_3_AFRISO.pdf

@gmaj22 To ten zawór. 

Dokładnie jak piszesz wkładka zamyka zawór od strony powrotu na maks dopóki nie osiągnie woda na odpowiedniej temperatury na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem i na zasilanie ATV jak i na piętro zawórki grzybkoweg zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Napelniam uklad. 

@sambor na próbę na początek zamknąć zasilanie ATV zaworem czy zawór na piętro? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor no kabaret nie działa ten  grzejnik zakrecilem górę zaworem i nie idzie do niego wg? Nie mam sił jeszcze zakręce ten w łazience i zobaczę czy ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te rurki/grzejnik to drozne? Masz pompke z odczytem przeplywu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałeś odkręcić w tym zimnym grzejniku odpowietrznik, żeby poleciała woda z grzejnika? Żeby przepchało wodę. Może coś jest zapowietrzone? Miska, jakieś ręczniki i niech przepcha wodę. Z litr wody spuść poprzez odpowietrznik. W każdym razie ja tak bym spróbował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak grzejnik w łazience grzeje jak zakręce łazienkę nie grzeje ten w salonie i tak. Odpowietrzalem że szklankę idę po wiadro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko puściłem ten jeden grzejnik no zaczął grzać z bólem ale powrót jakby był zablokowany bo jest ciągle zimny tak jakby powrót gdzieś na dole był przyblokowany bo nie wraca ciepła woda do kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć zasilanie dla tego grzejnika - nie wiem co tam masz zawór termo, czy normalny. On ma być zamknięty. Odpływ(powrót) ma być otwarty. Dopiero wtedy odkręć odpowietrznik, żeby z gwintu lała się dość mocno woda. Trochę zlej wody i przysłuchuj się, czy coś nie bulgocze w instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem tylko grzejnik na dole i wg woda ciepła nie wraca do kotła coś się stało na tym odcinku lub zapchalo się coś ale co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrec odpowietrznik jak radzil kolega wyzej. Jak grzejnik robi sie cieply przy otwartym odpiwietrzniku to strona zasilajaca ok. Szukaj na powrocie... tak samo zakrec zawor termo i odkrec odpowietrznik - jak jest cisnienie w instalacji to przepchnie wode "od tylu" z powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje już zrobiłem woda nie wraca wychodzi na to że powrót jest gdzieś zablokowany jakimś cudem chyba że ten zawór od powrotu się zapchal w tym grzejniku nic nie pomaga odpowietrzanie. Jak otwarte zasilanie robi się gorący na górze ale dół nie daje rady pchać coś się zapchalo na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci woda poprzez odpowietrznik z powrotu, gdy zasilanie jest zamknięte na grzejniku? Pcha wodę z powrotu przez odpowietrznik? Czy nic się nie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór cały czas trzyma krótki obieg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, emigrant napisał:

Leci woda poprzez odpowietrznik z powrotu, gdy zasilanie jest zamknięte na grzejniku? Pcha wodę z powrotu przez odpowietrznik? Czy nic się nie dzieje? 

Leci woda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wkładka się przyblokowała, albo jakiś syf zaleciał i blokuje sprężynkę i zawór stoi w miejscu na pozycji krótkiego obiegu. Odkręć tam gdzie wymienia się wkładkę i zerknij czy wszystko ok.

Ewentualnie wywal ten zawór i sprawdź co się dzieje bez zaworu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor napewno nie idzie rura 22 powrót i zasilanie i od nich na grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja żeby jakoś zapchal się zawór od powrotu tego grzejnika mam na imbus lub sam grzejnik bo ewidentnie nie wraca ciepła woda z tego grzejnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą pisałeś, że przez powrót i odpowietrznik leci woda. To jak ma być zapchany zawór od powrotu w grzejniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem jak zakręce zasilanie i otworzę powrót leci woda z odpowietrznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.