Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Niedopałki z jednej strony na końcu ślimaka (retorty) powstają dlatego, że w tym miejscu palnika zbiera się miał, który jest przez ślimak ciągle dopychany i gdy jest już wyżej to zapycha w tym miejscu otwory nadmuchowe palinka no i niedopałki gotowe.  Gdy palnik pracuje stabilnie w okolicy temperatury zadanej to praktycznie pracuje na jednej mocy 40% ze słabym nadmuchem, który nie jest w stanie przepchać zapychających się otworów no i klapa.

 

Opcja 2 się sprawdza.

Wystarczy, że ustawiłem moc palnika wyżej tak aby kocioł po osiągnięciu temperatury zadanej się odstawił czyli przeszedł w stan podtrzymania i po spadku temperatury o wartość histerezy znowu podjął pracę to przy funkcji rozruch  palnik u mnie przez 10 sekund pracuje z mocą dmuchawy 100% i to wystarcza aby przepchać zapchane otwory palnika a w konsekwencji nie dopuścić do powstania niedopałków.  - tak więc taka wymuszona opcja 2 u mnie się sprawdza.

 

Niestety zapotrzebowanie na ciepło jest różne i nie zawsze kocioł się odstawi - stąd właśnie pomysł aby takie odstawienie zaprogramować np. co 60 min ( w zależności od potrzeby). Fakt opcja taka likwiduje niedopałki bo przepycha kanały powietrzne retorty jednak zaburza ciągłą pracę kotła jako taką.

 

Stąd też pomysł  opcja 1 aby w czasie pracy kotła i jego modulacji  raz na jakiś czas np. co te przykładowe 60 minut ( po zakończeniu jakiegoś pełnego cyklu) dmuchnąć mocniej przez 10 s -  to nie spowodowałoby odstawienia kotła ( na pewno przepchałoby otwory palnika)  jednak nie mam w ogóle pojęcia jak by to wpłynęło na ciągłą pracę i modulację palnika.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie cyklu, czyli odstawienie się ? Bo w czasie pracy przedmuchy przecież są, wystarczy tylko włączyć i ustawić.

Czesław, przez fona Ci gadałem co ustawić. Jak Ci nie pasuje praca z odstawianiem się przy tej aurze, to proponuję aktywację przedmuchu przy mocy minimalnej. Potem będziesz musiał  popilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki ok są tylko sytuacja była taka

 

 

Cwu 55 spadło do 49(po zabraniu wody do kąpieli) więc załączył grzanie cwu również. Na piecu spadło do 48 więc przestał grzać cwu i zanim zdarzył dobić wyżej to znów go zalała zmniejsza woda z cwu. Może i by wyszedł z tego ale wychodziło na to że kocioł pracował większość czasu na temp ok 50 stopni a nie chciałem na to pozwolić. Ile spalil to zaraz postaram się obliczyć ile paliwa zeszło

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak co mniejsze niż cwu to będzie chodzić nie?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że spróbuję tylko że jak będę w domu żebym w razie czego mógł zareagować, dzisiaj to trochę za późno, jutro spróbuję i muszę wolna wtyczkę skolowac bo na szybko wolnej nie mam. Zdradzisz jaki to zamysł z tym cwu żeby hulalo non stop?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie normalnie drucik do stera się wpina jeśli dobrze pamiętam

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopałki z jednej strony na końcu ślimaka (retorty) powstają dlatego, że w tym miejscu palnika zbiera się miał, który jest przez ślimak ciągle dopychany i gdy jest już wyżej to zapycha w tym miejscu otwory nadmuchowe palinka no i niedopałki gotowe. Gdy palnik pracuje stabilnie w okolicy temperatury zadanej to praktycznie pracuje na jednej mocy 40% ze słabym nadmuchem, który nie jest w stanie przepchać zapychających się otworów no i klapa.

 

Opcja 2 się sprawdza.

Wystarczy, że ustawiłem moc palnika wyżej tak aby kocioł po osiągnięciu temperatury zadanej się odstawił czyli przeszedł w stan podtrzymania i po spadku temperatury o wartość histerezy znowu podjął pracę to przy funkcji rozruch palnik u mnie przez 10 sekund pracuje z mocą dmuchawy 100% i to wystarcza aby przepchać zapchane otwory palnika a w konsekwencji nie dopuścić do powstania niedopałków. - tak więc taka wymuszona opcja 2 u mnie się sprawdza.

 

Niestety zapotrzebowanie na ciepło jest różne i nie zawsze kocioł się odstawi - stąd właśnie pomysł aby takie odstawienie zaprogramować np. co 60 min ( w zależności od potrzeby). Fakt opcja taka likwiduje niedopałki bo przepycha kanały powietrzne retorty jednak zaburza ciągłą pracę kotła jako taką.

 

Stąd też pomysł opcja 1 aby w czasie pracy kotła i jego modulacji raz na jakiś czas np. co te przykładowe 60 minut ( po zakończeniu jakiegoś pełnego cyklu) dmuchnąć mocniej przez 10 s - to nie spowodowałoby odstawienia kotła ( na pewno przepchałoby otwory palnika) jednak nie mam w ogóle pojęcia jak by to wpłynęło na ciągłą pracę i modulację palnika.

:)

Ejjjj... No.. przedmuchy są nawet na 40% tylko trzeba je "uruchomić". Myślałem że jeszcze myślisz o silnych przedmuchach poza podaniami w trakcie pracy tak jak to ma spp.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o silnych przedmuchach raz na jakiś czas a nie ciągle - podałem przykład, że u mnie przedmuch 100 % mocy dmuchawy na 10s pomaga na niedopałki i już. 

 

No tam może jestem odosobnionym przypadkiem z tymi niedopałkami. Następny kocioł będzie miał inny palnik tak, że spoko może druga generacja nowszych palników nie produkuje niedopałków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Sprawdza się na początku- na dobry start, ale jak będzie sprawdzał się w dalszym etapie spalania. W jednym może pomóc, coś innego popsuć. Sprawdzimy- pomyślimy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi mężczyźni instrukcji nie czytajo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vmilo pytałem jaka moc. Poszło 25kg chwalowice da radę coś z tego oszacować?

 

Co do kotła to raczej siwo w nim

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi mężczyźni instrukcji nie czytajo :)

A potem zamiast komody wychodzi stolik kawowy ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz jak to się liczy ten 5,5kw. Bo wychodzi na w miarę realna sprawę, ale to wtedy kocioł działa na 15% swojej znamionowej :)

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba wyczailem tylko wychodzi mi ok 6 kW więc nie wiem czy dobrze myślę.

Jeśli na dobę wychodzi 25kg to mniej więcej 1 kg na godzine. W związku z tym przyjmujac że węgiel ma 25 MJ tj z kg 6,94 kW x sprawność kotła wychodzi ~5,5kW. Czy dobrze wykombinowalem?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czy tak czy tak, rozumiem że tj taki tryb rozumowania?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się wzoru nie zna to trzeba kombinować :)

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na "kombinatora" byłeś blisko ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.