Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

A myślisz że wytrzyma jeszcze ta zimę? Czy na, szybko trzeba reperowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Ty dopiero farba schodzi od wewnątrz (przód tył, boki są ok). Chodzi mi czy będzie co ratować po sezonie czy zbierać na nowy. Z chęcią zmieniłbym na większy :)

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść przemyj rozpuchem i pomaluj to wytrzymie dlugo według mnie warto ratować bo nowy to około 500zl. Noi zrób co koledzy radzą te doszuszanie naprawdę pomaga

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi czy koniecznie już czy po sezonie.

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że nie ma co odwlekać bo korozja będzie postępować. Lepiej ją "zdusić" w zarodku.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to muszę zacząć szukać cynku w sprayu, jak vmilo rzekł. Mam nadzieję że trochu to wytrzyma a nie ze się będzie ścieralo

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a możesz Kijasr podrzucić na priv o której konkretnie mówisz?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyścić do gołej blachy i podkład epoksydowy jako pierwsza  warstwa stanowiąca barierę antykorozyjną na to można nanosić kolejne warstwy farb lakierów czy mas bitumicznych .Ocynk w sprey też nei jest zły jednak lepszym rozwiązaniem jest  cały zbiornik wypiaskować i dać do cynkowania ogniowego i masz spokój na tzw życie ja tak mam zrobione łącznie ze ślimakiem i rurą podajnika  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wszystko fajnie tylko że w sobotę i to max 12h się nie ogarnę, a tyle mogę podawać eko ręcznie jak będzie potrzeba. Stąd szukam czegoś żebym mógł samemu to zrobić. Poza tym w mojej okolicy nie ma cynkowanie ogniowego więc pewnie koszt dowozu odbioru i usługi to byłoby z połowę jak nie lepiej nowego kosza.

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już kombinuje jak tu dziurę zrobić na ten zawór żeby do wiatraka się podpiąć

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasobnik jest jeszcze caly to Suchy opał i olej po frytkach, kotletach i innych rybach z patelni nie więcej jak litr na 125 kg węgla żeby nie wyplywal - smaruje ślimaka i zasobnik, lepi cząstkowy mial w rurce i fajce, spala się calkowicie w retorcie w wysokiej temperaturze, jest pochodzenia naturalnego i nic nie kosztuje.

Spalając mokry opał megadzule wywalasz na odparowanie zawartej wody,para wodna przyspiesza korozję i dociera do wszystkich zakatkow w piecu i kominie a palenisko nie może osiągnąć wyższej temperatury potem napotykajac zimniejsza powierzchnię skrapla się zracym płynem (chyba ķwasna siarka jak dobrze pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki króciec to bez gwintowania w "ameliniową" obudowę wiatraka wkręcisz :) Pilnować tylko, żeby za blisko klapki nie było.

Co zaś do konserwacji zasobnika, przerabiałem ten temat ostatnio u siebie. Mimo zamontowanego od samego początku dosuszania, zbiornik nieco "zrudział". Wilgotny opał zrobił swoje. Trwało to nieco dłużej niż 12 godzin.  Po ściągnięciu zasobnika, przykręciłem i przykleiłem na silikon do ramki w podajniku 20 litrowe wiadro ze szczelną pokrywą i otworem w dnie. Taki mini zasobnik :)

Czyszczenie zasobnika z rdzy i usunięcie starego "silikonu" na spawach zajęło najwięcej czasu. Potem benzyna ekstrakcyjna i Cortanin. Następnego dnia minia podkładowa, mastyka uszczelniająca na spawy i Blachogum. Zastosowałem to, co akurat miałem w domu :)

Tak wyglądał zasobnik przed konserwacją:

post-51897-0-25545700-1510855649_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman - Twój ster mi w sieci zaginął - awaria czy brak prądu ?

 

Hmm -  jechałem wczoraj dom Goczałkowic to mogłem po drodze do Ciebie wstąpić na kawę czy cuś ale korek na jedynce wybił mnie z dobrego humoru i mi ta myśl umknęła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman kawy raczej nie pije. Ale po tym "cuś" humor z pewnością by wrócił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.