Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

No ostatnie fotki tj realnie jak pracował. Rozumiem że tak ma być tylko żeby większa moc byla

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na palniku ładnie dopalone, bez widoków na nawis, deflektor czysty - tak będzie dobrze.

Możesz też w późniejszym czasie poeksperymentować z ciągłą pracą CWU, ale o tym w następnym odcinku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów wzięte cwu tym razem spadł do 46 jeszcze chodzi wodę grzeje. Proces palenia na obrazku. Jeszcze przed pojsciem lulu zejdę i oblookam co i jak, żeby na rano było. Dzięki za pomoc d333ae8e7a52d52dc7bc778cd52ab945.jpg

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sorry zasnąłem. Z rana zastal mnie taki widok. Po lewej jakby zaczął robić się ten nawis znowu ale za to jak siwo w piecu :)e9518bee04e9faed0cdc423f1b2c368b.jpga969877c0bdbaa9058390cabe97a4bd6.jpg

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport spalania:

 

- zużycie dobowe na poziomie 10,1 kg  :) ,

- nowych niedopałków nie widać,

- w nocy zadana z 50 była obniżona na 47 st C,

- Nie wiem czy się odstawiał (brak wykresów) a przez sen jakoś nie widzę,

 

Na razie jest dobrze nawet b.dobrze i nie trzeba nic zmieniać. Może przez dzień go wyczaję czy się odstawi ale nawet gdyby to w mi to nie przeszkadza. W nocy była niby temperatura obniżona ( ale na stronie www sterownika) nie widać wtedy żadnej zmiany w zadanej tzn dalej wyświetla się 50 to trudno powiedzieć jak jest. Blachę zostawię bo z dwóch stron ten talerz jest przycięty ale ją wyrównam na początek na równo z górą talerza to będzie pełny okrąg bez przycięć.

 

 

Fotki:

 

 

post-25873-0-81062500-1509863381_thumb.jpg

post-25873-0-05822100-1509863391_thumb.jpg

post-25873-0-09833300-1509863401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lunatykuje, Więc zostało jak mówiłeś:) Ustalone było że nic nie ruszam to nie ruszam bez polecenia. Nawet kocioł mnie zeby zgarnąć to ale zostawiłem. Nie ruszać to nie ruszać i juz

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pojmuje cały proces to skrócenie przerwy spowoduje dodanie mocy, ale skoro kocioł dochodzi do temp, wolno ale jednak) to może zdjąć mu nadmuch(tylko pytanie czy go wyczyscic z retorty czy nie). Ogólnie moim zdaniem wyczyścić i zdjąć nadmuch. Czekam na instrukcje. Zdj jak teraz się pali501e54de74fdf501c1f8c750db6e9f49.jpg

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie się robi nawis, dmucha jakby za mocno. Czy dodanie paliwa, czy zabranie wiatru zrobi podobną robotę.

No dobra, ustaw wiatr 39, koło południa będzie wiadomo co i jak.

Trochę się obawiam, czy w mrozy kocioł wyrobi - tu bym się zastanowił nad ciągłą pracą CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorte wyczyscic? Chodzi o to żeby podnieść powrót? Bo jeśli tak to Mam taki układ że są 2 grzejniki na osobnej pompir bez zaworu 4 d i są to stalowe grzejniki

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200l to jak bierze się wannę to schodzi wody, zawsze mogę podnieść cwu na wyższą temp to mniej zejdzie z bojlera a więcej zimnej trzeba będzie dodać.

Nawis tj popiół nie ma tam niedopalu czy cokolwiek lekko go dotknac to się uwrwie. W załączeniu czemu się trzyma. Trzyma się temu że taka jakby ława tam się robi od nadmuchu do góry i powoli to wypycha. Stąd jak się oczywiści palnik to powietrza (wentylator może pracować na niższych obrotach) a z biegiem czasu te otwory jakby się trochę przytykaly przez tą 'lawe' aczkolwiek przy tych ustawieniach obecnych dobrze sobie radzil podbijl temp powoli ale stabilnie. Poza cwu. A może warto jak cwu się załącza zrobić mu priorytet? Nic nie zmieniam pytam, jak widać pytania doprowadziły choćby do tego (jak wczoraj) że wyszło że dmuchawa odwrotnie zamontowana wrrre1a250910f5d5eee672e40644ed85629.jpg

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz z CWU. Czym wyższa temperatura, tym mniej będzie pobieranej. Budując instalacje, odradzam inwestorom duże zasobniki - są energochłonne.

Priorytet rozwala pracę instalacji na długi czas - zły pomysł.

W palniku najlepiej nie grzebać za dużo, na kołnierzu ma być popiół.

Zobaczymy jak będzie na niższym nadmuchu, powinno się poprawić, ale sprawdzimy czy kosztem czystości kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staryk, tego co palnik wyprodukował na talerzu nie ruszaj nigdy poza czynnościami serwisowymi. Ta otulina z popiołu robi świetną robotę, pomaga w spalaniu. Mamy palniki samoczyszczące - z czasem wszystko samo spadnie do popielnika. To jest tylko wynik procesu spalania. Chcąc zmienić obraz otuliny należy ingerować w przyczynę, czyli proces spalania. Poprawki wyglądu otuliny nie zmienią nieprawidłowości spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cwu na ile podnieść? Co poradzę że lubimy wannę więc wody schodzi. Zostawiam nie ruszam niech leży na palniku

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio cwu wyżej niż zadana? Kurde jeszcze nigdy tak wysoko cwu nie miałem(boję się czy rury wytrzymają) . Jak to ma dogrzac?

 

@edit nie mogę tak ustawić sterownik nie pozwala. Mogę ustawić max tyle co CO chyba że bym go oszukał tak że najpierw dogrzac piec ustawić cwu później zmniejszyć co ale to masakre mu zrobię i zwariuje a istnieje szansa że sam przestawi

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustaw równe zadane. Nie chodzi o to, by baniak osiągał wyższą niż kocioł, ino żeby pompa CWU pracowała równolegle z pompą CO.

Zasobnik osiągnie temp. bliską zadanej CO.

A i wiatrak daj na 38, skoro jedziemy na 1:4.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a druga sprawa jest naprawde dobry sterownik oprogramowanie - alle-- przyznaję się jestem zbyt tępy aby go ustawić na wszystkie moce

dwie moce mi wystarczą i to mi pasi superowo :D

 

Żeby tylko te wszystkie opcje 'dla dobra użytkownika' nie wyparowały przy aktualizacji softu. Czy te dwie moce to masz:

- moc mocniejszą na pracę uzupełnienia większych spadków temperatury pieca

- moc słabszą na utrzymanie temperatury pieca lub powolny jej spadek?

 

Mam na myśli dostosowanie prowadzenia palnika do prowadzenia pracy pompy: ciągła dla osiągnięcia temperatury wewnętrznej i cyklicznej (słabszej) dla utrzymania temp. lub powolnego jej opadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie Co stopuje tylko sterownik. Max jaka mogę zapodac to 55 stopni dać?

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane. Czekamy :)

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.