Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie może czym dokładnie różni się ta nowsza wersja solida od poprzedniej? Z tego co się dowiedziałem od sasa to poza malowaniem co widać na pierwszy rzut oka to ocieplenie kotła jest coś zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liftingowy Solid ma zamykane drzwi całej ściany z drzwiczkami. Całość kotła i zbiornika została sprowadzona do kształtu meblowego.

No i oczywiście nowe pastelowe kolory. Dlatego jest to teraz jeden z ładniejszych wizualnie kotłów na rynku.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz można go nawet w salonie postawić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o różnice techniczne co zmieniono na plus. Bo pewnie małej szuflady na popiół nie wymienili. Bo w starej wersji jest naprawdę mała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o różnice techniczne co zmieniono na plus. Bo pewnie małej szuflady na popiół nie wymienili. Bo w starej wersji jest naprawdę mała. 

Nic prócz liftu, bo potrzebne by były nowe badania.

Ceramika jest inna ma ciemniejszy kolor w nowym kotle 25kW, w zasobniku jest uskok.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ceramika tez jest juz ciemna po sezonie :). A tak z ciekawości czy w nowym Solidzie deflektor wisi nadal na panelu czy jest jakos inaczej przymocowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi na płycie ceramicznej, ale nie ma innej możliwości.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 19.04. od godz. 14 nie działa strona e-multifun.

Żadnej informacji na ich stronie. Może ktoś ma jakieś informacje i sie podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :)

 

Postanowiłem zakupić piec Sas Solid 19kW.

Mam blisko przedstawiciela z ekipą monterską. Przy dogadywaniu szczegółów Pan przedstawiciel zabił mi ćwieka....

Otóż nie poleca mi MultiFun'a tylko sterownik Techa...... Argumentując to tym, że MultiFun jest problematyczny w użytkowaniu, mniej programowalny i potrafi wachlować temperaturą kotła w nieprzewidziany sposób.

 

Ciekawi mnie wasz opinia na takie zagadnienie ??

Na stronie Sasa jest informacja o nowym sterowniku Techa ST-550zPID z dostępem do internetu,o którym Pan nic nie wiedział.

Twierdzi, że piece są dalej dostarczane ze starym sterownikiem, natomiast potwierdza to co pisał ktoś wyżej, że na piec z MultiFun'em czeka się dłużej, a z Tech'em są od ręki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Techa wiec sie nie wypowiadam. Co do Multifun to instalator jakies herezje opowiada, nie potwierdzam tego zjawiska, może zalezy to od instalacji.

Z czujnikiem żaru współpracuje tylko Multifun chyba ze juz cos zmienili z Techem.

Edit.

Nie doczytałem dobrze. Jesli mówi tak przedstawiciel Sas to czuję tu bardziej politykę niż problem techniczny, po prostu problem z dostępnością a sprzedawać trzeba...

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym być trochę prawdy.

 

Ja jestem zdecydowany na MultiFuna.

Dla mnie zdalny dostęp, czujnik żaru i dwa tryby pid prowadzenia pieca brzmią przekonywująco.

Choć ziarnko niepokoju zostało zasiane. 

 

W instrukcji instalatora wyczytałem coś takiego:

 

"Dodatkowa temperatura kotła

Stabilna praca zaworu bez zbędnego zamykania w celu ochrony kotła wymaga aby na kotle była
wyższa temperatura niż na instalacji C.O. Temperatura na kotle jest wyznaczona w następujący
sposób: wymagana temperatura C.O. + wartość parametru. Uwaga: Parametr zmienia temperaturę
kotła tylko gdy aktywny jest zawór mieszający (patrz Włącz sterowanie zaworem)."

 

Może o to chodziło z tą temperaturą.

 

Jeszcze długą droga przede mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Postanowiłem zakupić piec Sas Solid 19kW.

Mam blisko przedstawiciela z ekipą monterską. Przy dogadywaniu szczegółów Pan przedstawiciel zabił mi ćwieka....

Otóż nie poleca mi MultiFun'a tylko sterownik Techa...... Argumentując to tym, że MultiFun jest problematyczny w użytkowaniu, mniej programowalny i potrafi wachlować temperaturą kotła w nieprzewidziany sposób.

 

Ciekawi mnie wasz opinia na takie zagadnienie ??

Na stronie Sasa jest informacja o nowym sterowniku Techa ST-550zPID z dostępem do internetu,o którym Pan nic nie wiedział.

Twierdzi, że piece są dalej dostarczane ze starym sterownikiem, natomiast potwierdza to co pisał ktoś wyżej, że na piec z MultiFun'em czeka się dłużej, a z Tech'em są od ręki....

Ja nie potwierdzam 2 sterowniki MultiF........ mam pod kontrolą z nowym i starym softem.

Trzeci Sas 25kW stoi nowy ze sterem  Techa ST-550zPID z dostępem do netu, ale jeszcze nie odpalony, dopiero od września będę coś mógł napisać o nim. Z tym sterem nie ma czujnika żaru.

Ze starym sterem to gość chce się tylko pozbyć leżaka magazynowego, dlatego nawija makaron.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.

 

Po majówce muszę złożyć zamówienie i wpłacić zaliczkę, z czym wiąże się wybór sterownika :)

 

Jak by były jeszcze jakieś opinie za lub przeciw, proszę o opinie.

 

Jeszce jedno pytanie.

Na piętrze mam grzejniki a na parterze podłogówkę.

Co będzie lepszym rozwiązaniem w przypadku MultiFuna, czujnik pokojowy czy termostat?

Będą dwa zawory mieszające z siłownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań może być pewnie wiele, grzejniki możesz sterować pokojowo a podłogówkę pogodowo, sterownik to umożliwia. Spece od instalacji pewnie by podpowiedzieli. U siebie mam tylko podlogowke sterowaną pogodowo krzywą grzewczą nr2 i dodatkowo czujnik pokojowy dla regulacji krzywej. U mnie sprawdza się to doskonale. Gdyby nie słońce to stabilność temperatury byłaby mniejsza niż 0.5C. Po mroźnej nocy jak zaświeci słońce to jest max 1C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MultiFun co jakiś czas jest dostarczane nowe oprogramowanie. W aktualnie  testowanym m.in. będziemy ustawiać kaloryczność węgla, co pomoże spalać "trudniejszy" węgiel, zostanie też wybór między manualem i PID Turbo już bez Standar

Co do sterowania temp. na dom to mam grzejniki napędzane poprzez zawór sterowany pogodówką i temostatem auraton 2030RTH z ustawieniem proporcjonalnym temp. pomieszczenia. Wcześniej pompa szła non stop, teraz mam ustawione na blokadzie i chodzi jak marzenie. Na noc temperatura jest obniżona o 1,6stC i dzięki temu szybciej spada i stabilizuje się. Histereza 0,2stC od zadanej trzyma w ryzach. Słońce jak przygrzeje też nie przebija, bo wyłącza grzanie po przekroczeniu zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego nie będzie juz PID Standard? Kilku userow twierdzi ze jest oszczędniejszy niż Turbo. A zauważyłeś jakieś zmiany w Turbo? Może pożenili obydwa tryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej wersji Standard "rozjechał się". W Turbo masz możliwość przecież bardziej dostosować do posiadanego paliwa,

chociażby przez regulację przyrostu i spadku mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem bo caly czas jadę na Turbo i trochę się bawiłem tymi parametrami. Standard zalaczylem chyba ze dwa razy ale byl nie na moją psychikę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.

Po majówce muszę złożyć zamówienie i wpłacić zaliczkę, z czym wiąże się wybór sterownika :)

Jak by były jeszcze jakieś opinie za lub przeciw, proszę o opinie.

Jeszce jedno pytanie.

Na piętrze mam grzejniki a na parterze podłogówkę.

Co będzie lepszym rozwiązaniem w przypadku MultiFuna, czujnik pokojowy czy termostat?

Będą dwa zawory mieszające z siłownikami.

Mailem inny ster Techa był niezawodny.

Do ogrzewania podłogowego stosuje tylko zawór  3-D do wstępnej kalibracji .W nowych domach temperatura czynnika grzejnego jest tak niska, że nie ma możliwości przegrzania pomieszczeń.

Do grzejników w każdym pokoju, termostat ścienny z głowicą termostatyczną np.

WiFi 8S

WiFi-8S-01.png

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinet, możesz looknac czy w sofcie który testujesz dorobili model Solid14kW? Bo w mojej wersji nie ma (luty 2017), jest Solid 19 i 25kW. U mnie ewidentnie najlepiej kocioł chodzi na Solid19, może na Solid14 byloby jeszcze lepie?

Najlepiej to dla mnie najpłynniej.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 14-ki. Prawdopodobnie dlatego,że w 14 i 19 jest ten sam palnik Pancerpol 17kW. Solid 25kW ma wiekszy podajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie Panowie.

 

Zainstalowałem Solida 19kw, bojler 220l, multifun.

Możecie podać ustawienia dla grzania cwu? U mnie jak na razie jest tak:

Cwu - 50, histereza 5

Kocioł zadana - 60

Pompa wymiennika - włączona

Pid turbo - włączony

Opał - Retopal

Reszta ustawień - fabryczne

Przy tych ustawieniach potrafi dociągnąć do 80 stopni - ma tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł:

Temp. minimalna 45stC

Obieg CWU:

Histereza 2stC

Priorytet:

Dodatkowa temperatura kotła 13stC

czas 30min

Wybieg latem 4min

Temp. załączenia pompy 53stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 14-ki. Prawdopodobnie dlatego,że w 14 i 19 jest ten sam palnik Pancerpol 17kW. Solid 25kW ma wiekszy podajnik.

Robinet możesz"łopatologicznie" wytłumaczyć jaki wpływ na moc pieca ma fakt że oba kotły (14 i 19) maja palnik o tej samej mocy 17kw? Czy kociol 19kw ma jakiś zapas mocy w stosunku do mocy nominalnej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.