Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas solid 14 kw multifun control system ustawienia


djwislak93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ustawieniem pieca sas solid 14 kw z sterownikiem multifun chodzi głownie o małe spalanie.
Dom 170 m2 , styropian 15 0.038, wełna całe poddasze 25 cm. 0.035 współczynnik
105 żeberek 2 grzejniki łazienkowe , 70 cm podłogówki. cwu nie puszczam narazie wcale bo nie mieszkam.2 zawory mieszające, pompy wilo
Zaczne od tego że 1 palenie sama podłogówka spalanie worek na godzinie chodził na pid turbo. bez korygowania ustawień
2 palenie  grzejniki na 50 i podłogówka na 34 stopnie spalanie 50 kg przez okres 20 h .wkurzyłem się i zmieniłem ustawienia na ręczne.
na obecny stan jest 17 stopni ciepła . histerezia chyba 15 stopni nie wiem nawet minimalna tem kotła 50 stopni.
teraz ustawione jest tak
palenie : 5 s podawanie 45 s przerwy dmuchawa na 40 %
podtrzymanie : 15 s podawanie 21 minut przerwy dmuchawa na 21 %
ilość paliwa podawanego przez podajnik 0.12 kg  zmieniłem w serwisie z 0.15kg na 0.12.
temperatura grzejników na 45 stopni a podłogówki na 34 . temperatura kotła 70 stopnie czyli taka jaka kocioł chce uzyskać czopuch otwarty na maksa
ekogroszek sztygar ultra wartość opałowa 26-28 MJ. histeria
Tutaj moje pytanie patrzą w historii i statystykach podaje spalanie na godzine około 0.56 kg na godzine . w ciagu 24 godzin palenia podaje że spalił 17kg a widzę w podajniku że jest inaczej
tutaj moje pytanie jak to jest z tymi kilogramami czy to jest wartość (0.12kg) na pracę podajnika w ciągu 1 minuty czy obrotów
bo jeśli w ciagu 1 minuty to skoro jak jest ustawiony na 5 s podawania i włacza się co 45 s to powinno poddać w ciagu godziny 0.72 kg a widzę że jest inaczej
czy to ustawienie działa inaczej lub na pidzie niech ktoś podpowie bo zaczyna mnie to irytować . czy ślimak i tak podaje taka sama ilość paliwa i trzeba zmienić jego częstotliwość , sam się w tym głubie bo te ustawienia z historii bardzo mieszają a chodzi na ustawieniu recznym .  z góry dziękuję na odpowiedzi.
nie robiłem zadnych ustawień jeśli chodzi o korekty bo nie wiem o co w tym za bardzo chodzi może ktoś mi to wytłumaczy z góry dziękuje za odpowiedź.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 0.27kg/h. To uśredniona wartość dla różnych granulacji paliwa (jeśli w miedzyczasie Pancerpol nie zmienił motoreduktorów).

To jest waga paliwa podana przez 1min pracy ciągłej ślimaka. W Multifun służy tylko do odczytu spalonego paliwa w danym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawić się da tylko kg ale na 1 minutę podajnika więc przy moich ustawieniach ile mam podać ? nie ma niestety ustawienia na godzinę :(. to dlaczego serwis ustawił aż 0.15 kg na 1 minutę ślimaka.;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, djwislak93 napisał:

ustawić się da tylko kg ale na 1 minutę podajnika więc przy moich ustawieniach ile mam podać ? nie ma niestety ustawienia na godzinę :(. to dlaczego serwis ustawił aż 0.15 kg na 1 minutę ślimaka.;/

Nie "aż" a "tylko" ;) 

0.15kg/min to domyślna wartość sterownika .

U siebie miałem 0.26 dla Retopala i 0.27 dla innych groszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wychodzi spalanie? to skoro ustawili mniej na godzine to czemu podaje tak dużo , to jak zmienie wartość na 0.26 to spalanie ma się obniżyć troche to dziwne dlatego proszę o dokładniejsze wytłumaczenie tego zjawiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w okolicach 0 to 27-29 kg  tylko ja mam słabo ocieplony dom z pustaka 5 cm styropianu na zewnątrz i 3 cm między pustakami dachy 15 cm piana   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten współczynnik nie ma wpływu na samo spalanie tylko na odczyt spalonego paliwa. On przez to nie poda więcej czy mniej paliwa na sekundę, minute, godzinę czy dobę.

Im dokładniej go ustawisz tym dokładniejsze spalanie odczytasz w danym czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem  a ustawienie korekty paliwa coś zmieni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty paliwa i powietrza ustawiasz dla danego paliwa żeby dopasować do siebie strumienie paliwa i powietrza, czyli żeby kopiec się nie zapadał, żeby nie kopciło, żeby dopalało, nie przesypywało itp..

Przy dobrze ustawionych korektach dla danego paliwa jakieś tam oszczędności możesz uzyskać związane z lepszym dopaleniem i lepszą czystość kotła ale fizyki nie oszukasz, spali tyle ile potrzebuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wiem na czym najlepiej pracować na pidzie turbo pidzie standard czy na swoich ustawieniach
czyli wychodzi że ślimak tak czy siak podaje około 0.27 kg na 1 minutę pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musisz sam do tego dojść co lepsze, ręczne czy PID, od paliwa sporo zależy, jak trudne to PID może nie podołać. Jak paliłem jeszcze na Multifun to używałem Turbo. Standarda załączyłem ze 2-3 razy ale tak przeciągał temperaturę że dałem sobie spokój ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ciebie , swoje ustawienia w miarę szybko ogarniesz a pida żeby w tym sterowniku ustawić wmiare dobrze to trzeba sporo godzin spędzić przy piecu

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ustawić na pracy recznej żeby śmigało dobrze bo jestem początkującym palaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisgie

  a Ty jakie masz ustawienia i jakie spalanie Ci wychodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.