Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Marwol załącz im wykresy z zużycia za okres 1m. Jak kupiłeś kocioł a jak teraz wygląda zużcie. Temp na początku był na poziomie 8-14C teraz 0-5C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, co by nie pisać to w paleniu chodzi o to by spalić jak najmniej paliwa i żeby było ciepło :) u mnie w trybie palenie - podtrzymanie spala 2x mniej niż w trybie "praca ciągła"; temp w domu taka sama

To jednoznaczne, pali się kasa. :D

Ale ja inne wnioski wyciągnąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pellecie tak to funkcjonuje. 80-100% palnika uzyskujesz tylko w momecie palenia. 

Chodzi przede wszystkim o grzałkę, żeby jej za szybko nie trafiło.W momencie podtrzymania daje okresloną dawkę, prawidłowo dobrane powietrze zgazowuje pellet 

dlatego masz falowanie spalin i utrzymanie jak najdłużej wysokiej temp. na kotle bez ponownych rozpaleń. U Marwola 13min rozpala i pali następnie przechodzi do podtrzmania i tam masz rozbiór temperatur. Stał mu dzisiaj jak obserwowałem od 6 do 15 zasilając 1 obieg z grzenikami.

Grzałka służy tylko do rozpalenia palnika przy rozruchu, chyba nie pracuje w podtrzymaniu? 

W podtrzymaniu następna dawka paliwa powinna rozpalać się od żaru z poprzedniej dawki na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus masz rację przejęzyczyłem się ;) Grzałka chodiz przy rozpalaniu, najczęsciej w trybie palenie-wygaszanie.

Ale przy pellecie tak trzeba wysterować kociół, zeby palił najmniej.

Przy fabrycznych ustawieniach j/w praca modulowana non stoper z zakresie 10-100% palnika .

Zużycie tragedia , może Marwol zapoda wykres zz zużyciem przed i teraz . Sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te pierwsze dwa dni to nie był rozruch instalacji?

 

Ja rozumiem, wierzę że zużycie spadło, zresztą   Marwol to potwierdza.

Czyli wyszło że w podtrzymaniu spala na wyższej sprawności, niż w pracy ciągłej? 

To może z tego wniosek jest inny

np. że lepiej niech kocioł stoi w podtrzymaniu, niż ma spalać w pracy ciągłej byle jak, z nadmiarem powietrza, studząc kocioł zamiast go grzać. ;) 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Marwol  masz MULTI FLAME?

Te wszystkie kolory na wykresie mało ostre.

 

 

 

 

 

Przy 200*C spalin, temperatura żaru nie może miec 80*C

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz prace z buforem. Piec o rozpaleniu do zadanej temp. nagrzał bufor i przeszedł w podtrzymanie . Stoi 21 godz. jak na razie. Z bufora idzie na podłogówkę i  grzejniki. Z podtrzymania (temp na kotle obecnie 80C i tyle na buforze) i naddatku zgromadzonego ciepła pompa doładowuje bufor przy temp 83C  przez zadany x min. Sam oceń a jutro podam jak wyszło zużcie.

post-60436-0-55421400-1478635514_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam, Pancerpola.

To wyłącz czujnik żaru, na sterowniku, żeby zniknął z panela.

Ale ty też palisz pelletem?

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus, zakładałem temat na temat kotła, który mam i wyrażnie napisałem SAS SOLID na ekogroszek Skarbek z Bobrka.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałeś parę dni temu, myślałem ze testujesz inne paliwa, np.mój sąsiad pali teraz groszek z owsem  40% owsa  60% gr.  

 

Sytuacja jest dynamiczna, trzeba uważać żeby czujnik żaru nie przekręcił się poza pole palnika.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę będę testował z miałem, bo ten palnik jest też przystosowany do niego. Jedyne, to może przywieszać się w zbiorniku, ale jak będzie suchy to powinno iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem na początku  o zasobnik jaki ma ten lej, w jakiś tam proporcjach  na pewno zejdzie tylko w jakich.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.