Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie :) . Mam ustawione dwie temperatury od 5.30 do 21.00 22.8C a od 21.00 do 5.30 - 21C. Problem mam z utrzymaniem tej temperatury niższej. Po godzinie 21 sterownik ładnie mi zakręca 4D i trzyma prawie do 1 nad ranem. Niestety później stopniowo mi "popuszcza na kaloryfery" przy temperaturze 21.8-22, poniżej mi jeszcze nigdy nie zszedł. Co zrobić żeby "zmusić " go do trzymania się zadania zniżenia do tej temperatury 21 ? Moze musiałbym sterownik ustawić zamiast 21 na 20 ? Macie jakiś pomysł ? Modulacja pompy nie wchodzi w grę , już próbowałem nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzyma 0.4 powyżej zadanej.

Może rzeczywiście ustaw jak mówisz, ale nie bawiłem się obniżeniem i nie wiem jak to dokładnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na 0.2 histerezę. Trzyma mi bardzo fajnie jak mam 22.8 ale jak ma zejść na dół to mam na max 21.8 i niżej nie hu hu.puszcza tak sobie na kaloryfery ciepła wodę i nie potrafię wyczaić dlaczego.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezne od ustawień i opału, ale u mnie 520-560stC

A to umie to strasznie nie regularne jest i na niszy poziomie wstawił byś kolego taki wykresik jak to u Ciebie wygląda. Jak widać praca ciągła w PID 

post-23694-0-74468900-1512375700_thumb.jpg

Edytowane przez Kjuku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach ustaw pompa CO -> blokada

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Tylko jak ustawię blokadę w menu serwis to pompa mi nie będzie chodziła i o 5.30 będę musiał sie zwlec z łózka i znów wyłączyć blokadę. Bo mówisz o tym ? Parametr określa sposób pracy pompy C.O. w układzie prostym, tzn. w instalacji bez zaworu mieszającego z siłownikiem. W przypadku włączenia przez Serwis opcji pracy z zaworem mieszającym ( Menu SERWIS), pompa pracuje ciągle w trybie zima - ustawienia omawianego dalej parametru nie mają znaczenia. Dostępne opcje:

1. Blokada 100% - sygnał z termostatu pokojowego blokuje pracę pompy – pompa nie pracuje

2. Praca modulowana – sygnał z termostatu pomieszczenia aktywuje pracę przerywaną (ustawienie dalej)

3. Blokada 0% - termostat pomieszczenia nie ma wpływu na pracę pompy C.O. Ustawienie to zalecamy w przypadku gdy instalacja jest rozległa i praca modulowana pompy nie jest w stanie nagrzać odległych grzejników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam ustawione na 0.2 histerezę. :)

A ja myślałem, że  histereza ma znaczenie tylko dla pracy z wyłączoną opcją PID. B)

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam wyłączona. :) działam na dwustanie bo PID w Tekli jest nie do "ujarzmienia" . Tylko SAS

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam wyłączona. :) działam na dwustanie bo PID w Tekli jest nie do "ujarzmienia" . Tylko SAS

To wgraj program od Sas-Agro.

 

Pytanie  . Problem mam z utrzymaniem tej temperatury niższej.  Macie jakiś pomysł ? Modulacja pompy nie wchodzi w grę , już próbowałem nie działa.

Ogranicz temperaturę spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada nastepuję powyżej temperatury zadanej + histereza, Odblokowanie spadek temp poniżej zadanej + histereza.

Jak masz ustawioną histerezę 0,2stC, to o 21:00 zawór się zamknie, a pompa wyłączy. Zawór będzie regulował swoje otwarcie, a pompa załączy się sie, gdy temperatura pomieszczenia spadnie do 20,8stC.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbujemy dzisiaj. Chociaż to bedzie noc, więc ... tam się może różnie podziałać jak będę sobie smacznie chrapał :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wgraj program od Sas-Agro.

 

Ogranicz temperaturę spalin.

Trochę się boje tego nowego softa wgrać. W recalarcie mi powiedzieli ze nie dają 100% gwarancji że będzie działać poprawie na tekli. A temperatura spalin mam ograniczenie do 160 , nie chcę niżej , bo później piecyk mi się dławi , nawet jak nie ma jeszcze zadanej temperatury. Mam na myśli tej wyższej temperatury, bo niższa to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj starszą wersję z Pidem 3 stopniowym.

 

Ja mam 2 panele, mogę Ci jeden podesłać na próbę to sprawdzisz, wtedy  wtykasz tylko kabelek i korygujesz kilka ustawień.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę spróbujemy na weekend

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to umie to strasznie nie regularne jest i na niszy poziomie wstawił byś kolego taki wykresik jak to u Ciebie wygląda. Jak widać praca ciągła w PID 

 

@kjuku, jak ja bym chciał taki wykres :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres na priva.

Ja też poproszę, może na Standard->MocMin zacznie modulować. Wysyłam adres na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus, proszę też o przesłanie wersji z trójstopniowym PID-em standard.

Pamiętam, że jak kupiłem kocioł to właśnie ta wersja była wgrana i na mocy minimalnej najładniej pracował. Później się zaczęły aktualizacje softu i teraz mam wrażenie, że wygląda jakby poprzez ustawienie 3 rodzajów opału wracali do tej wersji z trójstopniowym podziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslane.

Czy w tej wersji co mi wysłałeś jest dostęp zdalny? Bo to w sumie dla mnie dość ważne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu tej blokady, rzeczywiście pompa działa pod dyktando sterownika pokojowego. Problem tylko taki że wchodzi mi bardzo w dłuższy stan podtrzymania i z ustawionych 65 stopni na piecu może nawet dochodzić do 84 st C. A temperaturę krytyczną mam ustawioną na 85 st. Więc spróbuję zmienić mu tą temperaturę na 20 C. Zobaczymy co w nocy zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.