Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo, ale inaczej nie masz dostępu do wykresów. Nawet zdalnie możesz zareagować w razie godziny W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pojawia się jakieś nowe opcje ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.

Widzę ze nie tylko ja kręcę nosem na testowy soft. Opcje ma przydatne ale coś tam chyba skopali w algorytmie, albo to wersja przeniesiona z jakiegoś innego palnika na którym jest dobrze.

W tej chwili cofnæłem się do wersji z lutego 2017 bo ta działała u mnie dobrze.

Zanim to zrobiłem, przez tydzień paliłem na nowym sofcie z wyłączonym cz żaru bo nie mogłem znieść ze przed samym podtrzymanie podaje jak szalony i zadymia całą komorę przesypując przy okazji opał...

Być może to kwestia położenia tego czujnika bo w ub sezonie trochę go przestawiłem, przy najbliższej okazji spróbuje go umieścić tak jak był fabrycznie i ponownie sprawdzę. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, oprócz wersji softu jest jeszcze "wersja zasilacza" - czy przypadkiem też nie trzeba dodatkowo czegoś zaktualizować? Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jest jednak błąd. Pierwsze ustawiłem na PID - niskokaloryczny , węgiel brunatny. Podajnik jak szalony podawał bez przerwy opał. Dzisiaj z obawami ponownie przeszedłem z ręcznego na PID i nawet z sugestią, aby zrobić reset nic nie pomogło. Ustawiłem na Standard i jako tako idzie, ale nie jest to szczyt marzeń. Nie miałem czasu siedzieć przy kotle, aby pilnować,czy znowu nie dzieją się jakieś cuda. Tym bardziej, że znowu nie mamy zdalnego podglądu i kontroli kotła. Zaczynam żałować, że mam ten sterownik, bo ta firma po prostu lekceważyć nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft testowy ma swoje prawa :D , możemy testować by rozwijać soft ale współpraca powinna być dwustronna.

Wiem ze dużo zależy od instalacji ale np w moim przypadku nie sprawdza się podawanie w ilości zależnej od mocy wyświetlanej PID. O ile przy wzroście mocy jest OK to (w mojej instalacji) jak już schodzi z mocy to powinien tylko schodzić z dmuchawą by dopalić opał i nie podawać w ogóle albo dużo mniej bo inaczej przebija o parę stopni i się odstawaia a przecież idea PID jest taka by dążył do ciągłej pracy.

Wiem że w różnych instalacjach może być inaczej ale u mnie sprawdził by się myślę współczynnik podawania przy schdzeniu z mocy (0-100%) - przecież jak ustawię 0 i po schodzeniu z mocy (u mnie 1C przed zadaną) t. kotła w pewnym momencie zacznie spadać to wtedy zacznie zwiększać moc, podawać i tak w kółko.

Mam jeszcze kilka propozycji ale już dzisiaj nie chce mi się pisać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarrek - reklamuj

Napisałem maila, czas pokaże czy odpowiedzą.

 

A co do softu, ja co prawda mam inny piec i palnik też inny (remokomplex skośny), ale u mnie ostatnia wersja nawet sobie radzi. Minusy są dwa, a nawet trzy .

Pierwszy raczej zależny od palnika, bo jak startuje od mocy 15% (we wcześniejszych najmniej mógł od 20%) to mam wrażenie że bardziej piec zarasta. Zmieniłem moc min. na 20%.

Drugi, to podobnie jak u krisgie, za dużo podaje jak moc schodzi w dół, przez to później dłużej stoi w podtrzymaniu.

I trzeci związany z tą wersja softu. We wcześniejszych wersjach w fazie palenia podawanie zawsze trwało tyle samo, teraz jest zmienne, chyba zależy od mocy oraz czy zaczyna cykl palenia czy kończy. Ale coś tu jest nie tak, bo czasem potrafi rysować prawie całkiem płaski wykres, a czasem bez żadnej zmiany obciążenia w instalacji zaczyna mocniej i wtedy przekracza zadaną o 9°C nawet.

 

Jeżeli jest tu grupa ludzi, którzy chcą wpłynąć na rozwój multifuna to żeby nie zasmiecac tego założyłem nowy temat: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25139-sterownik-multifun-z-recalart-aktualizacje/

Może ktoś z recalartu będzie chciał udzielić się i wspólnymi siłami uda się poprawić soft.

Edytowane przez jarrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia straciłem, rozkręcałem cały podajnik żeby przesunąć cz. żaru w pozycję fabryczną (czujnik mam z tyłu bo podajnik z lewej), przy okazji zalepiłem silikonem te trzy otwory oddymiające w kolanie (bo może będę próbował z pelletem żeby nie zrobiło cofki).

Wgrałem nowy soft i dupa - to samo... :( .

Obserwowałem kocioł kilka godzin i zauważyłem jeszcze jeden defekt - panel co jakiś czas wyświetla wykrzyknik po czym się restartuje (panel, nie ster).

Cofmąłem się do wersji z lutego b.r i jest OK.

Jakiś czas temu rozmawiałem z konstruktorem sfera i powiedział że ten soft z kalorycznością był robiony pod Viadrusa (nie pamiętam dokładnie czy na pewno) a tam jest inne sterowanie - też nie pamiętam o co chodziło, jakiś triak czy cuś :P - więc podejrzewam ze ten nowy soft nie został dobrze przeniesiony pod kotły SAS-a.

 

Edit.

Po zaklejeniu otworów w kolanie znacznie mi spadła temp podajnika, wczesniej była pow 40C teraz ledwo przekracza 30C a kocioł ciągle śpi.

Zobaczymy czy nie będzie mi smolić i sadzić...

 

Edit2:

Na nowym sofcie przeciągnął mi o 12C, naładował towaru i tak zasyfił wymiennik że znowu będzie czyszczenie chyba że się samo wypali :D

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że jestem sceptyczny ale w "RECALART" mają jakieś problemy nawet   sas zakończył z nimi współpracę co nie wróży dobrze na przyszłość.

 Informujemy, że z dniem 21.11.2017 zrezygnowaliśmy ze współpracy z firmą RECALART. Powodem tej decyzji był brak dostępności produktów firmy RECALART oraz nieterminowe realizacje zamówień.

Jednocześnie informujemy, że całą odpowiedzialność za działanie platformy e-multifun ponosi firma RECALART, która jest jej twórcą oraz jako jedyna posiada prawa własności do strony internetowej oraz oprogramowania zapewniającego działanie platformy.

Edytowane przez jkrystian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "RECALART" mają jakieś problemy nawet   sas zakończył z nimi współpracę co nie wróży dobrze na przyszłość.

A szkoda bo na sterze Techa szału nie ma. 

Sterownik przeciętny, pokazuje na panelu tylko podstawowe temperatury.

Dużo węgla zjada.

 

Na stronie Recalarta widzę że ten ster z czujnikiem żaru sprzedają, czyli poszło o kasę.

 

http://recalart.com/data/files/1385544493_czujnik_zaru__instalacja_fabryczna.pdf

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo węgla zjada.

User z tym kotłem ma jakieś porównanie do poprzedniego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Recalarta widzę że ten ster z czujnikiem żaru sprzedają, czyli poszło o kasę.

 

Coś mi się kojarzy że rozwiązanie z cz. żaru było przedmiotem ochrony patentowej dla SAS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo rok temu mi Tekla proponowała ten czujnik żaru. Ale go nie kupiłem bo ten czujnik dotyczy użytkowników którzy pala różnymi producentami. zresztą w recalarcie mi tam mówili .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User z tym kotłem ma jakieś porównanie do poprzedniego kotła?

Miał wcześniej miałowca, ale są dwa domy szeregowe obok siebie i w nich dwa kotły Solidy jeden ze sterem Techa a drugi Multi............

Ster Techa jest troszkę upierdliwy, np. w PID,  obniżysz temperaturę na kotle to ster przechodzi w fazę wygaszania.

 

Coś mi się kojarzy że rozwiązanie z cz. żaru było przedmiotem ochrony patentowej dla SAS. 

Może dostali go ze sterem.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety, ale masz racje. Mam wrazenie, ze tech nie ma opcji delikatnej, ciaglej pracy tylko dziala na zasadzie: albo na maxa (czyli zadana temp), albo wcale (czyli wygaszenie).
Edytowane przez Owen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kumam tego wygaszania, i co dalej, ma zapalarkę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @kriesgie też nie kumam. Dzwoniłem do kolegi który rajcuje sasem ze sterownikiem nowym techa i nic mu się nie wygasza .Pracował na dwustanie a teraz pida odpalił. Nic mu takiego się nie dzieje. Wyjaśnicie to ?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Recalarcie na swieżym sofcie miałem pewnego razu taki komunikat:


STOP - NIEUDANE ROZPALANIE

Nie chodzi o soft do pelletu, tylko na węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kumam tego wygaszania, i co dalej,   :D

Dalej  szalik i czapka.  :rolleyes:  

 

 

W PIDzie nie pracuje na niskiej temperaturze zadanej..

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tego kotła na jakiej wysokości  macie deflektor bo zauważyłem że zamiast kopczyka na retordzie robi mi się krater jak w wulkanie czyli wypala środek a na boki ros ciska żar który nie potrafi się zdarzyć dopalić I na jakim poziomie macie temperaturę żaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie w 14-stce miałem ok 10-12cm (pewnie dla mniejszej emisji) ale kupiłem szpilkę w SAS do mojego modelu i teraz mam wyżej, nie pamiętam dokładnie ale na oko jakieś 15-18cm, jak chcesz dokładnie to dopiero muszę pomierzyć, ale jak masz inną moc to nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.