Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma innej opcji jak pompa co na stałe... Można też ustawić pracę pompy w interwałach tylko poco sobie komplikować jak masz 4d z siłownikiem. Dobrze ustaw reakcje i skoki pracy siłownika bo to też ma znaczenie na skoki temperatury kotła.
Ja mam instalacje mocno przewymiarowanaą po ociepleniu domu. Podłoga zasilanie 24-28 a kaloryfery 27 - 35 i każde otwarcie zawór powoduje zalewanie pieca zimna wodą. A przy takim pid turbo jak się piec dobrze rozbuja to nie ma opcji że z rozpędu / bezwładności mocno przebije żądaną temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawekry napisał:

A w chwili jak pompa CO rusza to czasem temp. powrotu na kilka minut nie spada dużo poniżej 50 ?

Pompa C.O. odłączona od stera idzie cały czas na 5-7W.

i-grundfos-alpha2-25-60-180-95047504.jpg

Tak pracuje.

9mNzQTh.png

krQ1CaK.png

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że PID S. pracuje bardzo ospale natomiast PID T. na początku wolno a później daje ognia czasami nie potrzebnie mógłby pomału się rozkręcać. RecalArt mogły puścić jakaś aktualizacje może by poprawili pewnie nie dociagnieca ja mam sofy z 2017 sporo już czasu minęło ale nawet nie wiadomo czy firma istnieję www co prawda jest ale Platformy emutifun do tej pory nie ma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Animus napisał:

Pompa C.O. odłączona od stera idzie cały czas na 5-7W.

i-grundfos-alpha2-25-60-180-95047504.jpg

Tak pracuje.

9mNzQTh.png

krQ1CaK.png

Masz na myśli wyłączona przez sterownik czy wpięta poza sterownikiem do sieci ? 

 

4 godziny temu, Animus napisał:

Turbo to na duże mrozy.

 Z tym się nie zgodzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcin459 napisał:

Wydaje mi się że PID S. pracuje bardzo ospale natomiast PID T. na początku wolno a później daje ognia czasami nie potrzebnie mógłby pomału się rozkręcać. RecalArt mogły puścić jakaś aktualizacje może by poprawili pewnie nie dociagnieca ja mam sofy z 2017 sporo już czasu minęło ale nawet nie wiadomo czy firma istnieję www co prawda jest ale Platformy emutifun do tej pory nie ma... 

Ustaw przyrost mocy na 2 albo 3  ja w zależności od temp na zewnątrz mam od 1-3 im zimnie tym większy przyrost ale w 70% okresu grzewczego mam na 2. Pompa na  stałe włączona bo inaczej nici z tego to nie piec na gaz że w 2 sekundy będzie miał 100% mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Pompa musi być włączona w sterownik, bo jest m.in. zabezpieczeniem na wypadek przegrzania. natomiast po co ma chodzić jak np. piec przejdzie na tryb letni? 

- Pid Standard to nie wypał, szkoda czasu i nerwów.

- Przyrost i Spadek mocy  nastawić na max

-- Korektę temperatury kotła najlepiej ustawić co najmniej 15stC ponad temp. zaworu mieszającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robinet napisał:

Przyrost i Spadek mocy  nastawić na max

Spadek ok ale przyrost na pewno nie bo będzie latał jak głupi góra dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie latał, bo program ma wiele przypadłości, m.in. nie potrafi szybko powstać przy spadku temperatury, przy nagrzewaniu instalacji ogranicza moc pomimo że zadana jest około 20-25stC większa. I wiele jeszcze niedoróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy w dużym stopniu od instalacji u mnie przyrost powyżej 5 ster szybko dobija do max ograniczenia górnego i nie jest potem wstanie wyhamować na czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie PID Turbo fajnie się buja tylko za późno hamuje dopiero jak już przebije i jeszcze bezwładnie podbije 2-3 stopnie. Myślałem że to kwestia ust. ale po tym forum muszę to zaakceptować zresztą oby tylko takie problemy, ?

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia ustawień  daj przyrost 2 i wyłącz czujnik to zobaczysz. Przez ostatnie dwa dni włączyłem czujnik i piec oszalał a od 4 miesięcy nie zmieniałem ustawień  i było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.