Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze go oglądam po 20-stym przychodzi hydraulik. Może jakieś porady odnośnie ukladu zamknietego? Głównie chodzi mi o ten zawor syr5067 czy coś w tym stylu? Gość ze sklepu poradził mi jakiegoś regulusa bo tańszy a niby spełnia ta samą funcję.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł kupisz zawory do układu zamknietego. Oczywiście kto bogatemu zabroni kupić Syr za 1200zł.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Popróbowałem ustawień ręczny i z Pid. Po kombinacji ustawień najlepiej oraz komfortowo dla  mnie to PID Turbo. Zużycie jak na moją chałpe bardzo dobrego ekogroszku to do dzisiaj max 32kg/dobę. Oczywiście oprogramowanie jeszcze bym udoskonalił, ale jak sie nie ma co sie lubi, to się lubi co sie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem z perspektywy czasu, kocioł bardzo solidny, cichy i trzeba przyznać prezentuje się świetnie. Sterownik wraz z oprogramowaniem i mnóstwem opcji jest jednym z najlepszych na rynku. Oczywiście trzeba ustawić go pod siebie, ale nie ma problemów jak np. z Techem. Bolączki to mały albo niedopracowany popielnik, kaseta z turbulatorami-ciężka i gorąca do czyszczenia, ogranicznik otwarcia klapy zbiornika-przerobiłem, że mam mozliwość otworzyć 180st. A w sterowniku większa regulacja wpływu czujnika pomieszczenia na pogodówkę-nie mam termostatów, stara instalacja. Mam konto premium do zdalnej pełnej kontroli kotła, wraz z wykresami i innymi duperelami.

Obecnie palę ekogroszkiem Skarbek Bobrek luz 760zł/tona, w lecie taniej, ze składu tresko w Trzebini.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wiosnę będę testował z miałem, bo ten palnik jest też przystosowany do niego. Jedyne, to może przywieszać się w zbiorniku, ale jak będzie suchy to powinno iść.

 

Lej celowo jest taki, aby nikomu do głowy nie przyszło palić wilgotnym miałem, taki z założenia konstrukcyjnego ma się zawiesić.

To jest po to, aby palic suchym i nie uszkodzić sobie ślimaka, nie zniszczyć rury podającej....   suchy schodzi bez problemu

 

Od siebie Ci dodam,że bardzo bardzo ostrożnie podchodź do samego miału, palenisko jest oparte na kolanie, nadal zagęszcza paliwo w strefie spalania, zatem ewentualny miał powinien byc taki, aby nie zwiększał swojej objętości przy skoksowaniu.... od siebie Ci doradzę miksy czyli 60%ekogroszek na 40%miału albo z ziarnem owsa czy pelletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam koledzy, jak tam spalanie po największych mrozach?

Spalanie spoko bez szaleństw, delikatnie więcej łykał i dłużej kocioł pracował,  sterownik nie wyrwał podszewki z kieszeni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podaję zużycia bo mieszkanie mieszkaniu nierówne.
 
 
Dzisiaj zrobiłem eksperyment wpiąłem dwa panele sterowania do jednego sterownika.

Chciałem sobie drugi powiesić w mieszkaniu.

Sterownik ma kilka gniazd do podłączenia panelu ster. więc nie potrzeba było rozgałęźnika. 
 
Musiałem w oba wgrać to samo oprogramowanie i z karty przekazałem te same ustawienia na obu.
 
Sterowniki zastartowały oba na raz i pokazywały dokładnie to samo.
 
PhIEMhk.jpg

Po 10 minutach zacząłem zauważać zmiany najpierw na czujniku spalin.
fiNzcA.jpg

Potem panele same zaczęły się restartować na nowo, na przemian, co kilka minut i coraz mniej się zgadzało.

NcbU8q5.jpg

Po kilku minutach wyłączyłem sterownik i wypiąłem jeden panel.

Eksperyment się nie powiódł.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarcza Ci podgląd internetowy, że chcesz instalować sub manipulator w mieszkaniu? Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam daleko do kotłowni przydałby mi się w domu taki panel.

Może zasilacz nie dawał rady.

 

Jak ktoś chce starsze programowanie  z tymi nastawami do stera, to go zachowałem. 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22292-sas-solid-ze-sterownikiem-multifun/?p=271601

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klika zastrzeżeń do tego kotła bo też myślałem o zakupie

 

Mała powierzchni wymiennika

Jak czyścić zawirowacze w wymieniku pionowym?

Jak to retorta jak obrotowa to kiepsko bo po kilku latach się rozleci i problem z uszczelnieniem

 

1. Tzn. jaka powinna być?  Na wyczyszczonym kotle i na pełnej mocy temperatura spalin wynosi około 125stC, czyli gdzieś to ciepło    musi zostać odebrane.

2. Albo potrząsasz kasetą, albo wyciągasz ją, czyścisz kasetę i kanały pionowe.

3. Retorta obrotowa swietnie się sprawuje, zloże węgla cały czas równo się pali, nie ma zlepiania się i szlakowania węgla/miału.

A co się ma po kilku latach rozlecieć-koronka? Doświadczyłeś tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły powierzchni jak wychodzi proporcjonalnie do mocy to jet dobrze 20 kw to 2 m2 czy większa to lepiej jak kocioł się zasyfi to sprawność spada. Szukam dziury bo już z jednym daremnym kotłem się meczę. Kolega ma Defro 4,5 roku i już 3 razy ją naprawiał jak nie koronkę to dekiel. Dobrze przy wyczyszczonym 125 stopni a po 7 dniach. A czy masz inne dane np? przy średniej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szukam dziury bo już z jednym daremnym kotłem się meczę. 

Już tak nie narzekaj, Ogniwo nie jest aż taką padliną jak niektóre marketowe kociołki i ich sterowniki, Ecoal też w nim jest  niezły, najgorszy w nim jest palnik i to że potrafi się kocioł "zmoczyć" zaraz po gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem specjalistą w tym zakresie ale widzę to tak. 

Powierzchnia wymiennika jest na ogół poprawnie dobrana przez Producenta który nie kieruje się tylko oszczędnością materiału ale bierze również pod uwagę m.in odpowiednią temperaturę spalin i wiele innych czynników i jest to jakiś tam kompromis.

Każdy kocioł na węgiel trzeba czyścić, nawet taki który będzie miał 4m2 wymiennika.

Jak dla mnie czyszczenie Solida to nie tragedia, najgorzej jest w ostatniej komorze pionowej obok czopucha bo u mnie w 14-stce miejsca mało ale da się to zrobić zwykłą wąską zmiotką na kiju  bo to sam szary pył, żadna sadza czy smoła.

Ja czyszczę co około 2 tygodnie ale raczej dla sportu i "higieny kotła" bo nie zauważyłem by po tym czasie spaliny jakoś drastycznie wzrosły, może bez turbulatorów byłoby bardziej widać. 

U mnie palnik na razie sprawuje się doskonale, pali równo na całej powierzchni i jest oszczędny.

Obecnie temperatury spalin to w okolicach 60C, w mrozy -25C dochodziły do 100-110C.

Przy paleniu ręcznym 5/15/61% na Retopalu miałem około 180C ale wymiennik 1.2m2 przy paleniu 25kW to już troche za mało :).

Za to zastanawiam się nad trwałością paneli ceramicznych, na jednym z nich wisi deflektor. Wiem że są one zbrojone i może nie ma się czym martwić jakby pękło ale chyba to mogli lepiej rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Animus Ja myślałem o Ogniwie dziś palę Lazarem żeliwo + tłok tragedia. Czepiam się tak tego wymiennika bo ja u siebie czyszczę co 3  dni piec i jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Czegoś nie rozumiem Sas podaje sprawność 90-91% a np Defro Sigma 20 kW podaje 87-88.5% gdzie ma większą powierzchnie wymiennika i pojemność wodna. Jak to interpretować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj takiej dużej uwagi na to co piszą o sprawnościach. Dla mnie podane sprawności oznaczają, że te kotły mają prawie tę samą sprawność. Bardziej istotne jest czy są łatwe w czyszczeniu, czy mają dobre palniki i sterowniki tak by wymiennik szybko nie zarastał. Następna sprawa to opał - temat rzeka.

Podobnie ma się sprawa z temperaturą spalin, wysoka spalina nie jest zawsze zła, czasem obniżysz temperaturę spalin a spalanie rośnie - zwykle jest to związane z nadmiarem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z zupełnie innej bajki, macie może jakiś sprawdzony nie za drogi odkurzacz do pyłu i popiołu?

Coś co nie wysiądzie po kilku czyszczeniach kotła.

 

Używam tylko zmiotki, skrobaki u mnie się nie sprawdzają bo nie ma co skrobać ale na półkach szamotowych sporo pyłu się zbiera i nie da się tego dokładnie wymieść, zawsze coś zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Animus Ja myślałem o Ogniwie dziś palę Lazarem żeliwo + tłok tragedia. Czepiam się tak tego wymiennika bo ja u siebie czyszczę co 3  dni piec i jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Czegoś nie rozumiem Sas podaje sprawność 90-91% a np Defro Sigma 20 kW podaje 87-88.5% gdzie ma większą powierzchnie wymiennika i pojemność wodna. Jak to interpretować??

Żeliwniak z tłokiem to najgorsze co mgło Ci się trafić.

Co do sprawności to dobór mocy palnika ma jeszcze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.