Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko


Kwiecien21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1234

Bardzo dobry. Do palenia od góry.

To węgiel płomienny z wyższą kalorycznościa w tym przedziale typowania węgla. Nie smoli komory i sadzy niewiele. Pozostaje więcej popiołu ale przy paleniu od góry to nie jest istotne.

Na obecne zimy rewelacyjny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ważne by cegły nie zajęły więcej jak połowę rusztu.

Podaj wymiary komory, szerokość i głębokość. Lepiej by było gdyby cegły układać nie wzdłuż  tylko w poprzek.

Można zrobić na kilka sposobów:

1) układasz w poprzek odcinając z jednego boku nadmiar. Luz nie więcej niż 1 cm.

2) wkładasz wzdłuż , jak na zdjęciu na płasko dwa rzędy .

3) jak braknie Ci miejsca, robisz jak pokazałaś i w tą szpare z prawej wkładasz cegły o grubości 3 cm.

4) możesz ułożyć jak zaczęłaś a szczelinę zasyp popiołem. 

Jeżeli cegły nie zajmą więcej jak połowę rusztu powinno być do prób OK. Na wysokość dajesz do dolnej krawędzi drzwiczek. Może być ciut więcej albo mniej zależy jak Ci to wyjdzie z ceglami. Do prób to wystarczy ale na następny sezon potrzeba to zrozrobic dokładniej a na ruszcie powinna być najpierw jakaś np.blacha pod ceglami by odciąć przepływ powietrza. Wg mnie najlepszy sposób nr 1 lub 3 . Popatrz na zdjęcia jak ja mam.

No i jakieś sterowanie kotłem by go utrzymać w ryzach i nie latać co chwilę. Gdybyś się zdecydowała na np. sterownik Unister z panelem pokojowym , kocioł nie przeciągnie temp więcej jak 5 stopni, masz w mieszkaniu podgląd jaka jest temperatura kotła itp. 

Podaj te wymiary komory to zobaczymy która opcja układu cegieł będzie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.