Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów.

Khojdys czy mógłbyś dokładnie przytoczyć Twoje ustawienia. Skoro jesteś z nich najbardziej zadowolony podziel się proszę co dokładnie masz zadane. W zależności od daty zakupu każdy z nas inaczej może rozumieć "ustawienia fabryczne". Jak nie chce Ci się wpisywać wszystkiego, może skorzystasz z załączonego pliku- tabelki?

Darko240973 jeszcze nie próbowałem Twoich ustawień. Ja kombinuje zazwyczaj co dwa tygodnie, gdy odwiedzam teściów. W ciągu tygodnia tylko drobne ruchy przez telefon. Dam znać jak coś będzie miało wpływ na spadek spalania. Póki ci u mnie pali  prawie że równo- dzień w dzień tyle samo bez względu na temperaturę na dworze... co jest mocno dziwne, więc zakładam, że jednak mam coś źle...

Pozdrowienia

ustawienia kotla - forum.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.thumb.jpg.4e851533115509396ddd1469eafe9a6e.jpg

Jak wam się podoba taki wykres pracy z ostatnich 15 godzin.
Przeczytałem trochę o PID, jego zaletach i po raz n-ty wyłączyłem nadzór.
Moje aktualne ustawienia:
temp. zadana 65*,
histereza kotła 2*,
histereza nadzoru 5*,
     (prawie takie same są ustawienia fabryczne w starszych sterownikach, temp. zadana 60*),
moc min. 30%,
moc maks. 100% (taką zostawiłem by po spadku temp. zewn. nie robić korekty mocy maks.).
Można by jeszcze podnieść moc minimalną ale w cieplejsze dni chyba wcześniej będzie wchodził w nadzór.
Oprócz tego drobne korekty podawania i nadmuchu  związane z aktualnie spalanym groszkiem.
Poczekam kilka dni by się upewnić czy spalanie dalej będzie wyższe niż przy spalaniu z nadzorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Danielos napisał:

Witam Panów.

Khojdys czy mógłbyś dokładnie przytoczyć Twoje ustawienia. Skoro jesteś z nich najbardziej zadowolony podziel się proszę co dokładnie masz zadane. W zależności od daty zakupu każdy z nas inaczej może rozumieć "ustawienia fabryczne". Jak nie chce Ci się wpisywać wszystkiego, może skorzystasz z załączonego pliku- tabelki?

Darko240973 jeszcze nie próbowałem Twoich ustawień. Ja kombinuje zazwyczaj co dwa tygodnie, gdy odwiedzam teściów. W ciągu tygodnia tylko drobne ruchy przez telefon. Dam znać jak coś będzie miało wpływ na spadek spalania. Póki ci u mnie pali  prawie że równo- dzień w dzień tyle samo bez względu na temperaturę na dworze... co jest mocno dziwne, więc zakładam, że jednak mam coś źle...

Pozdrowienia

ustawienia kotla - forum.xlsx

Witaj.Chętnie poczekam na te ustawienia u Ciebie jak wyjdą.Tym bardziej że cieplej czy zimniej , a spalanie masz takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, peha napisał:

1.thumb.jpg.4e851533115509396ddd1469eafe9a6e.jpg

Jak wam się podoba taki wykres pracy z ostatnich 15 godzin.
Przeczytałem trochę o PID, jego zaletach i po raz n-ty wyłączyłem nadzór.
Moje aktualne ustawienia:
temp. zadana 65*,
histereza kotła 2*,
histereza nadzoru 5*,
     (prawie takie same są ustawienia fabryczne w starszych sterownikach, temp. zadana 60*),
moc min. 30%,
moc maks. 100% (taką zostawiłem by po spadku temp. zewn. nie robić korekty mocy maks.).
Można by jeszcze podnieść moc minimalną ale w cieplejsze dni chyba wcześniej będzie wchodził w nadzór.
Oprócz tego drobne korekty podawania i nadmuchu  związane z aktualnie spalanym groszkiem.
Poczekam kilka dni by się upewnić czy spalanie dalej będzie wyższe niż przy spalaniu z nadzorem.

Kurcze albo ja cos żle czytam lub  moze kolega sie pomylił.Napisałeś poraz n-ty wyłączyłem nadzór.Moje aktualne ustawienia  tem. zadana 65*  histereza kotła 2* histereza nadzoru5*  To masz teraz nadzór czy nie w obecnych ustawienich ?Jeśli ja żle zrozumialem to sorki wielkie za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 08:29, piotr16 napisał:

Odnośnie zasady działania histerez gdzieś już to pisałem , ale podam jeszcze raz. Na twoim przykładzie : temp. zadana 65* histereza nadzoru 5 * i histereza kotła 2* - kocioł po osiągnięciu zadanej 65* jeszcze chwilę pracuje na  wyższej mocy która była potrzebna do jej osiągnięcia i schodzi na moc minimalną pracując na niej do osiągnięcia 70* ( zadana 65 +5 hist. nadzoru= 70) , po osiągnięciu 70* wchodzi w nadzór , temp sapada o 2* ( histereza kotła ) do 68* - kocioł rozpoczyna pracę przedmuchem ( u mnie najczęściej w czasie przedmuchu temp. spada jeszcze o 1*) następnie kocioł pracuje normalnie z mocą minimalną . Jeżeli temp nadal spada to po spadku temp. poniżej zadanej powoli dokłada sobie mocy aż temp. przestanie spadać , następnie doda sobie jeszcze trochę mocy i z taką dochodzi do temp. zadanej  po osiągnięciu której ponownie schodzi z mocą do minimalnej i tak w kółko. Jeżeli po nadzorze  gdy spadki temp. są duże powodujące wchodzenie kotła na moc max lub za szybko osiąga zadaną + histerezę nadzoru ( u ciebie 70*) to aby się tak nie działo można zwiększyć wielkość histerezy nadzoru ( wtedy kocioł będzie miał więcej czasu na wyhamowanie z dużej moc do mocy minimalnej a także będzie miał więcej czasu na reakcję po nadzorze na właściwą pracę z mocą minimalną czyli dłużej po nadzorze będzie pracował z mocą minimalną ) można też  zmniejszyć histerezę kotła na 1* - wtedy kocioł będzie krócej w nadzorze i także zwiększy się jego czas pracy na mocy minimalnej zanim temp. spadnie poniżej zadanej.

Darko 240973 pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć , a ani fizyki i matematyki nie da się oszukać - jeżeli zapotrzebowanie budynku na ciepło jest mniejsze niż wytwarza je kocioł w pracujący  z mocą minimalną odpowiednią dla swojej wielkości to musi przestać je wytwarzać wchodząc w nadzór. Piszesz że sterownik do dupy bo przy twoim przewymiarowanym kotle nie potrafi sterować tak by nie przechodził w nadzór , to po co by było dobieranie mocy kotłów do potrzeb budynków  gdyby wszystkie węglowe mogły pracować z tak małymi mocami żeby się nie odstawiały- niech wszyscy kupują kotły 40kW żeby zimą na 1000% nie zmarznąć a producenci mieli by mniej kombinacji z produkcją kilkunastu rodzajów . Jedynie takie rozwiązanie ( choć nie tak drastyczne) to kocioł peletowy z dużym buforem ,lub gazowy gdzie jakieś tam przewymiarowanie kotła nie było by bardzo szkodliwe i nie zrujnowało budżetu na ogrzewanie . U mnie na ciepłowłaściwe wychodził kocioł 15kW  , i pewnie tak jak ty pomyślałem << może będzie za mały i zimą nie da rady dogrzać budynku >> i kupiłem 17kW . Z perspektywy czasu widzę że jednak jest za duży - z powodzeniem dał by radę 14kW , a efektem było by zmniejszenie problemów w okresach przejściowych i praktycznie przy obecnych ciepłych zimach , gdyż moc minimalna z jaką by pracował była by mniejsza . W tej chwili kupując groszek o niższej kaloryczności radzę sobie w ten sposób ze zmniejszeniem tej mocy ( do tego jest on mniej problematyczny w spalaniu) , sezon rozpocząłem pod koniec września - liczniki kotła ( w tej chili nie pamiętam dokładnie , ale jak chcesz to po powrocie do domu mogę podać dokładnie) pokazują pracę z mocą max 8h , z mocą mni ok 2300-2400h , nadzór 775h  i właśnie po tych danych już widać , że kocioł jest za duży.

Dzięki za odpowiedz.Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie czy macie jakies rozwiązanie w meni liczniki serwisowe ,aby podawały wiarygodne przeliczenia.Ktoś tu napisał że co godzinę moze sprawdzic aktualne liczniki.Umnie jak wsypie eko to po np 15 minutach wskoczy praca podajnika 1h a po pół godziny spalone paliwo 32 kg.W zbiorniku nawet nie widać żeby tyle spalił piec i na 100% napewno tyle nie.W końcowej fazie gdy mam spalone paliwo 92 kg to i tak przeskok godziny po spalonym 92 kg nie zmienia sie jeszcze przez np 5h ale poziom paliwa dochodzi do mojego min 10% i jest tak jak po kalibracji.Chodzi mi właśnie o te niedokładności w przeliczeniu spalonego paliwa z godzinami.Np licznik pokazuje prace podajnika za szybko gdy 1h jeszcze nie upłynie a np paliwo wskoczy na zużycie 32 kg i czy to bedzie akurat godz.13.00  czy dalej godz.18.00 to i tak jest dalej 32 kg a nawet i doba i dopiero przeskoczy na 62 kg.W oczach nie mam wagi gdy podniose pokrywe i wiem ze spaliłem tyle.Powiem jeszcze ze miałem w tamtym roku zmieniany sterownik z Seko bo padł tz wyrywkowo włanczała się ciągła praca podajnika, po wymianie jest ok.Na tamtym sterowniku tez tak mialem.To umnie juz tak ma byc? Jak jest uwas?Czy coś trzeba ustawić? Może nie będe musiał dzwonic do serwisu.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, darko240973 napisał:

Kurcze albo ja cos żle czytam lub  moze kolega sie pomylił.Napisałeś poraz n-ty wyłączyłem nadzór.Moje aktualne ustawienia  tem. zadana 65*  histereza kotła 2* histereza nadzoru5*  To masz teraz nadzór czy nie w obecnych ustawienich ?Jeśli ja żle zrozumialem to sorki wielkie za sugestie.

 

Jeżeli w ustawieniach zostawię histerezę nadzoru na 0* (tak jest fabrycznie) wtedy kocioł cyklicznie przechodzi w nadzór średnio co 20 do 30 min. Ustawiając histerezę nadzoru np. na 5* mam pracę ciągłą bez przechodzenia w nadzór (jak na ostatnim wykresie, nazwałem to wyłączeniem nadzoru)

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko240973 jeżeli chodzi o wskazania licznika spalonego paliwa  to jest to tylko wielkość orientacyjna ( różna granulacja i ciężar właściwy danego ekogroszku) a sterownik wylicza ją tylko z czasu pracy podajnika i jest to wielokrotność liczby jaką mu ustawiłeś w parametrze < wydajność podajnika> . Nie zależnie kiedy dokonujesz zasypu to ster pamięta jak długo pracuje podajnik od ostatniej jego pełnej godziny pracy. Żeby było jaśniej to podam przykład :  podajnik pracuje już 45 minut  nie kocioł tylko sam podajnik - ślimak ( jego praca podczas podawania dawek paliwa - na 1h pracy kotła może to być np. 1 lub i 30 minut w zależności jaka moc kotła i czy wchodził w nadzór) wtedy dosypujesz paliwa  , po 15 minutach pracy podajnika  wyskakuje już wartość spalonego opału np 31kg ( a w rzeczywistości kocioł spalił go  w tym czasie tylko 0,5 kg , gdy mamy ustawioną wydajność podajnika na 31kg/h , w innych przypadkach będzie to np. 28kg lub35 kg w zależności od ustawienia tego parametru w sterowniku . Wartość spalonego paliwa zawsze będzie wielokrotnością właśnie ustawień wydajności podajnika /h jego pracy jeszcze raz zaznaczam pracy podajnika a nie kotła . Dla tych którzy mają econeta chyba te wartości są dostępne na bieżąco - nie wiem nie mam ale na pewno mają podawane spalania dobowe widząc z zamieszczonych postów. Gdybyś chciał mieć w miarę bieżący podgląd na to ile ci spalił np. przez 1h lub 10h to można do pustego zbiornika ( przy zapełnionym podajniku i odpalonym kotle ) wsypać odważone 100kg groszku( zaznaczyć sobie markerem poziom paliwa w środku zbiornika) , w sterowniku  wpisać pojemność zbiornika 100kg i wykonać kalibrację wskazań poziomu paliwa w sterowniku. Po zakończeniu kalibracji i dosypaniu paliwa do wcześniej zaznaczonego markerem poziomu , zapisaniu sobie daty i godziny ster będzie ci pokazywał aktualny poziom paliwa ( po zasypie 100%) w miarę upływu czasu i ubytku paliwa w zbiorniku pokaże coraz mniejsze wartości i np. po 5h pokaże 95% - wynika wtedy , że spalił przez ten czas 5kg ( specjalnie napisałem o zasypie100kg i takim ustawieniu poj zbiornika żeby było łatwiej - bez wykonywania przeliczeń ) lecz nadal jest to orientacyjne określenie wielkości spalania chodź chyba bardziej dokładne i można tym sposobem łatwiej określić kiedy ile nam spala i w jakim czasie nie czekając na obroty-pracę podajnika do pełnych jego godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają rozsądne zużycie opału i termometry w czopuchu. Jaką macie maksymalną temp. spalin, przy mocy nominalnej. Może tu trzeba coś pokombinować by za dużo nie uciekało do komina.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotr16 napisał:

Darko240973 jeżeli chodzi o wskazania licznika spalonego paliwa  to jest to tylko wielkość orientacyjna ( różna granulacja i ciężar właściwy danego ekogroszku) a sterownik wylicza ją tylko z czasu pracy podajnika i jest to wielokrotność liczby jaką mu ustawiłeś w parametrze < wydajność podajnika> . Nie zależnie kiedy dokonujesz zasypu to ster pamięta jak długo pracuje podajnik od ostatniej jego pełnej godziny pracy. Żeby było jaśniej to podam przykład :  podajnik pracuje już 45 minut  nie kocioł tylko sam podajnik - ślimak ( jego praca podczas podawania dawek paliwa - na 1h pracy kotła może to być np. 1 lub i 30 minut w zależności jaka moc kotła i czy wchodził w nadzór) wtedy dosypujesz paliwa  , po 15 minutach pracy podajnika  wyskakuje już wartość spalonego opału np 31kg ( a w rzeczywistości kocioł spalił go  w tym czasie tylko 0,5 kg , gdy mamy ustawioną wydajność podajnika na 31kg/h , w innych przypadkach będzie to np. 28kg lub35 kg w zależności od ustawienia tego parametru w sterowniku . Wartość spalonego paliwa zawsze będzie wielokrotnością właśnie ustawień wydajności podajnika /h jego pracy jeszcze raz zaznaczam pracy podajnika a nie kotła . Dla tych którzy mają econeta chyba te wartości są dostępne na bieżąco - nie wiem nie mam ale na pewno mają podawane spalania dobowe widząc z zamieszczonych postów. Gdybyś chciał mieć w miarę bieżący podgląd na to ile ci spalił np. przez 1h lub 10h to można do pustego zbiornika ( przy zapełnionym podajniku i odpalonym kotle ) wsypać odważone 100kg groszku( zaznaczyć sobie markerem poziom paliwa w środku zbiornika) , w sterowniku  wpisać pojemność zbiornika 100kg i wykonać kalibrację wskazań poziomu paliwa w sterowniku. Po zakończeniu kalibracji i dosypaniu paliwa do wcześniej zaznaczonego markerem poziomu , zapisaniu sobie daty i godziny ster będzie ci pokazywał aktualny poziom paliwa ( po zasypie 100%) w miarę upływu czasu i ubytku paliwa w zbiorniku pokaże coraz mniejsze wartości i np. po 5h pokaże 95% - wynika wtedy , że spalił przez ten czas 5kg ( specjalnie napisałem o zasypie100kg i takim ustawieniu poj zbiornika żeby było łatwiej - bez wykonywania przeliczeń ) lecz nadal jest to orientacyjne określenie wielkości spalania chodź chyba bardziej dokładne i można tym sposobem łatwiej określić kiedy ile nam spala i w jakim czasie nie czekając na obroty-pracę podajnika do pełnych jego godzin.

Dzięki piotr16 za dość wyczerpującą wypowiedż i czas zarazem.Jak najbardziej skalibruje sobie ekogroszek w zbiorniku.Spróbuje przypilnowac poziom do praktycznie poziomu podajnika który zabiera ekogroszek , zaznacze poziom na dokładnie przewazonym groszku 100kg i wykonam kalibrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Daniels, wrzucam foty sterownika. Są parametry palnika, status trybu pracy kotła oraz parametry palnika. 

Pozdrawiam Krzysztof 

DSC_0025.JPG

DSC_0024.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0019.JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0021.JPG

DSC_0022.JPG

DSC_0023.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wiadomość nie do mnie ale się odezwę. Ze zdjęć wnioskuję że masz nowszy typ sterownika i to są ustawienia fabryczne.
Przy takich ustawieniach praca mojego kotła wyglądała tak:
1.thumb.jpg.0187bff7b0e6d5e5174e648530ced123.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wprowadzeniu 2 korekt: moc min. 20%, histereza nadzoru 5* teraz wygląda tak:
2.thumb.jpg.6fbcba982041f397b5913d41d928c8e8.jpg

Teraz muszę dłużej poobserwować, porównać zużycie opału. No i mam już termometr do pomiaru spalin, temp. waha się od 120 do 220*C

Edytowane przez peha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temp. spalin  jeżeli o pracę przy mocy nominalnej czyli max ciężko mi się wypowiedzieć gdyż jak widać z załączonych prze ze mnie wyżej zdjęciach panelu sterownika u mnie kocioł z taką mocą od końca września pracował tylko 8h ale nie zauważyłem nigdy jak dotąd na termometrze temp. spalin wyższej niż 150-160*. Podczas pracy z mocą minimalną ta temp. oscyluje pomiędzy 70-90* .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Peha, nie było moją intencją ograniczenie dyskusji. Wszystkie opinie są ważne. Piszę o moich doświadczeniach. W trakcie testów korzystałem z rad Piotr16, twoich i innych osób z forum. Ja po 10 latach palenia w kotle z podajnikiem jestem zadowolony z SEKO. 10 kg mniej to dla mnie 4 zywce. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można podłączyć czujnik spalin? U mnie listwe limituje czujnik CO - bez sensu! 

Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Khojdys napisał:

Czy można dokonać aktualizacji oprogramowania sterownika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, snake2 napisał:

 

Prawdopodobnie będzie to możliwe z poziomu EcoNet inaczej jakoś trudno to sobie wyobrazić.  4 miesiące temu była aktualizacja modułu EcoNet ale tu sprawa aktualizacji była oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura spalin w mocy nominalnej 100-110* - tak zapamiętane mam z notatek moich, ponieważ dawno nie miałem kotła w tej pracy.Natomiast moc minimalna 70-85*,przeważnie utrzymuje się na 76-78*.Temperatura podajnika wynosi 31* na Bartexie Silwer 26-28Mj.Piec nie obmieciony od niespełna miesiąca z małym nalotem w komorze spalania w kolorze szarego popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawione korekta strumienia paliwa i korekta nadmuchu bo aktualnie mam ten sam groszek, przynajmniej z nazwy. Może mi za bardzo dmucha i stąd tyle ciepła do komina.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dawno się nie udzielałem -  brak czasu ,po wielu próbach i podpowiedziach Piotra niestety tryb Fuzzy Logic modulowany odrzuciłem na rzecz trybu FL z histerezą nadzoru 0* - oszczędności w paliwie rzędu +/- 5kg .Obecnie temp w domu 24,3* zasyp 130 kg wystarczy na 7 dni temp. zewnętrzna od -9* do + 3* , dmuchawa -0,2 podawanie -10% ,kaloryczność 8,9 ,nadzór 3min z 2140 obrotami dmuchawy nz 60 sek.To się sprawdza u mnie z tym moim koksującym eko .Moc min 10% moc max 65%, temp spalin 100 - 120 *C

wykres.jpg

sekoseko.jpg

Edytowane przez czared
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie stabilnie od ostatnich poprawek. Mam kłopot z kalibracją zbiornika. Po kalibracji z econeta mam poziom paliwa 200% i kalibracja głupieje. Może coś źle robię. Ustawiam w kalibracji na poziom 0%, później 100% i dalej to samo. Zobaczcie pracę kotła FL min 5% max 40% :seko_fajna_praca.thumb.png.ef5ae24cf9720f8237b5904ea16a03f6.png  Czyli sterownik potrafi. Zauważyłem, że praca czyszczaków zaburza algorytm, podobnie duży pobór cwu. Wniosek dla mnie pompa na powrocie i pogodówka. Zmieniłem nieczułość mieszacza nz 1,5C.

Cuda_seko.thumb.png.dafd7bb2e89ce776731f974f9f72d674.png

Ktoś ma pomysł, co skopałem ? Alarmowy poziom paliwa na 70%.

 

Edytowane przez Jackw64
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, peha napisał:

A jak masz ustawione korekta strumienia paliwa i korekta nadmuchu bo aktualnie mam ten sam groszek, przynajmniej z nazwy. Może mi za bardzo dmucha i stąd tyle ciepła do komina.

Korekta strumienia paliwa 0% ,  korekta nadmuchu  -0.2%.Piec w mocy max 61% tj 17 kw.{zakupiony 25kw}Po długich przemyśleniach i postach na tym forum ciężko mi było zostawic piec w poprzednim ustawieniu z dużymi korektami nadmuchu i podawania.piotr16 oraz wcześniejsza rozmowa, bo aż 1.5 roku temu z serwisem gdzie powidziano mi ze wróce do praktycznie serwisowych ustawien.Noi narazie znowu jestem.Ten jak ja to nazywam okrojony pid wymaga moim zdaniem minimalnej korekty nadmuchu ewentualnie podawania na +0.2% i do 0% noi ustawienia mocy w max umnie te 61% oraz korekty nadmuchu od +0.2% do -0.4% u mnie jak wyzej.Korekta nadmuchu jest priorytetem,dla danej kaloryczności węgla.Bartex silver jest własnie na tym poziomie ustawien.Otwórz drzwiczki kotła podczas pracy minimalnej i zmieniając od 0% o -0.1% to zobaczysz juz zmiane płomienia .Tak dobierając korekte zobaczysz po paru godzinach jak fajnie spala sie ten eko i obrzerza retorty powinny byc jak popiół z papierosa.Tak próbuj po 0.1% zjezdżać w dół do -0.4% i musi byc ok, bez zmieniania korekty podawania przy tym.Jeśli ci sie nie uda to może masz zaduży ciąg w kominie - to tylko takie spostrzerzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jackw64 napisał:

Witam. U mnie stabilnie od ostatnich poprawek. Mam kłopot z kalibracją zbiornika. Po kalobracji z econeta mam poziom paliwa 200% i kalibracja głupieje. Może coś źle robię. Ustawiam w kalibracji na poziom 0%, później 100% i dalej to samo. Zobaczcie pracę kotła FL min 5% max 40% :seko_fajna_praca.thumb.png.ef5ae24cf9720f8237b5904ea16a03f6.png  Czyli sterownik potrafi. Zauważyłem, że praca czyszczaków zaburza algorytm, podobnie duży pobór cwu. Wniosek dla mnie pompa na powrocie i podłogówka. Zmieniłem nieczułość mieszacza nz 1,5C.

Cuda_seko.thumb.png.dafd7bb2e89ce776731f974f9f72d674.png

Ktoś ma pomysł, co skopałem ? Alarmowy poziom paliwa na 70%.

 

Witaj.Jak dobrze pamietam to odwrotnie kalibrujesz.Najpierw poziom paliwa na 100% a pózniej 0% jak chcesz to mieć ok skalibrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1186155966_seko_bzdury2019-02-0622_24_2019-02-0720_24.thumb.png.b5b0abfbb28c9eb2c452cb6dc9136026.pngWitam. Poproszę o łopatologiczne wytłumaczenie jak zrobić kalibrację. Krok po kroku. Z wykształcenia jestem przyzwyczajony do logiki dwuwartościowej , a nie do rozmytej ( FL to właśnie to). Wiem , co to rozmyta, ale wybaczcie  35 lat w klasycznej 2 -wartościowej ma swoje efekty uboczne. Jak prawidłowo zrobić kalibrację i co w tym czasie pokazuje econet ? Pozdrawiam.  P.S. Podczas kalibracji mam tez bzdury w rodzaju poziom paliwa 101% przez cały czas.

 

Edytowane przez Jackw64
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.