Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem sterownik st37 zawiesza sie


talgo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam od jakiegoś czasu problem z sterownikiem st37 przy piecu seko zdaza się że raz dziennie lub co dwa dni muszę iść i go wyłączyć i włączyć ponownie ponieważ zawiesza się i na wyświetlaczu pojawiają sie tzw krzaczki lub czarne kwadraty. 

Czy jest to spowodowane padniętą elektroniką i czas na jego wymianę czy coś mozna poradzić starownik ma już ponad 10lat i może warto go wymienić na jakąś nowszą konstrukcję jezeli tak to w jaki sterownik celować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten spełniał twoje wymagania, zawsze możesz go naprawić. Naprawiałem swój ST48, koszt ok. 300 zł. Do zastanowienia czy warto w to iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach kondensatory mogą już niedomagać i trzeba by je wymienić, ale ma początek warto wyczyści, umyć denaturatem i poodginać styki we wszystkich złączkach wewnątrz sterownika, jeśli czujesz się na siłach możesz spróbować samodzielnej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie leży bezczynnie tech st37 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 11:06, marcinjanas55 napisał:

10 lat na techa to długo ja bym celował w skzp02 full wersja ale to wydatek znaczący sterownik rozwojowy co chwila aktualizacja możliwość sterowania kotłem przez internet po zakupie modułu aktualnie posiadam sterownik st37n rs używany pracował 2 sezony

Jestem ciekaw jak twój skzp będzie wyglądał po 10 latach : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.