Skocz do zawartości
IGNOROWANY

awaria motoreduktora ekogroszek


talgo

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

dopadł mnie problem z motoreduktorem BHF od jakiegoś czasu sam się zatrzymywał i buczał

idąc tropem forum wymieniłem kondensator 12ui na taki sam chwile pochodził i znów zaczął stawać i buczeć

więc telefon do serwisu  tam poradzili zrobić zdjęcia ślimaka i po wysłaniu stwierdzili że nie ma tragedii więc motoreduktor do wymiany

koszt niemały 1000zeta

ale coś mnie tknęło poszedłem po trzeci kondensator tym razem jakiś made in italy też 12ui

po wymianie jakby żwawiej zaczęło to wszystko chodzić już myślałem że jest ok ale i tym razem 2x się zacioł

pomogłem mu francuzem chwytając za ślimaka i póki co chodzi odpukać

le zastanawiam się czy problemem nie jest czasem nagar i złogi w rurze ze ślimakiem że to tu coś chaczy

więc pytanie jak usunąć ten nagar bo to twarde jak cholera ani tego zbić młotkiem bo rura długa i nie ma jak chwycić żeby to

wszystko zbić z tej rury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Albo taki przyrząd lub kamień szlifierski . Odpowiedniej długości pręt gwintowany . Dwie podkladki oraz cztery nakretki . Nakrecasz nakretki po dwie by mieć kontre . Podkladka I kamień i zaś podkladka I dwie nakretki . Mi tak caly nagar schodzil . Fakt pełno kurzu I trzeba się namachac ale idzie to zrobić . Ślimak jak ma nagar A pewnie ma to trzeba go opukac młotkiem . Nie mocno bić  a będzie odpadal po kawalku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie rury . I  u mnie 90mm jest w środku . Lepiej mniejsze szczotki lub kamień by nie było na styk a przy tym duże opory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostro żeś się za to zabral . Wolne obroty wiertarki i machanie góra dół . Góra dół bo rure stawiam w pionie podtrzymujac stopami :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.