Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Zasypujesz zbiornik do pełna naciskasz poziom paliwa 100 procent, później wciskasz kalibracja poziomu paliwa, czekasz kilka dni aż poziom w zbiorniku obniży się do poziomu w jakim chcesz mieć 0 procent i wtedy wciskasz 0 procent paliwa. W czasie kalibracji na wyświetlaczu wyświetla się napis CAL. Dobrze wcześniej jest wbić w sterownik pojemność zbiornika, czyli ile Ci się mieści palnika w koszu od 0 do 100 procent

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack zasypujesz pojemnik na max wartość ( u mnie jest to 130 kg) przyciskasz i przytrzymujesz przycisk push  ten duży do momentu jak nie wyskoczy komunikat „ ustawić wartość pojemnika na maximum” potwierdzasz i masz ustawiony max po wypaleniu zasobnika ustawiasz min i zatwierdzasz pod koniec palenia można ustawić wartość min np 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak właśnie robię. I tutaj są cuda. Chyba muszę wrócić do fabrycznych i spróbować raz jeszcze. Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak właśnie robię. I tutaj są cuda. Chyba muszę wrócić do fabrycznych i spróbować raz jeszcze. Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrawiam.
Próbowałeś jak pisałem?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Niby powiedziałem sobie - koniec "grzebania", ale Peha, Piotr16 i inni mnie "pod puścili". Znowu włączyłem histereze nadzoru i moc minimalną. 

Spalanie większe, ale nie to mnie zastanawia. U mnie dane bieżące, wykresy, tryb pracy kotła to masakra. 

Jak w TVPINFO - co innego widzę co innego w Econet. 

Też tak macie??? 

Pozdrawiam Krzysztof 

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po raz kolejny, podobnie jak Czared, przekonałem się że u mnie przy histerezie nadzoru 0* spalanie jest o ok. 3 kg na dobę niższe niż w sytuacji gdy kocioł pracuje w sposób ciągły ze sporadycznymi przerwami na nadzór (histereza nadzoru 5*).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Peha po dwóch dniach kolejnych testów jestem pewny, że przy FL coś jest "skopane" i zużycie rośnie o około 10 do 15%, a na logikę nie powinno. Szkoda że SEKO i PLUM olewa klientów bo mogliby sporo się tu NAUCZYĆ. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten FL-ja nazywam okrojony.Przychylam się do Waszych wypowiedzi o nim.U mnie z histerezą nadzoru 0 żle jednak wyglada palenisko.Na bokach retorty jest żle spalony węgiel.w środku paleniska jakby topił się eko.Natomiast w histerezie nadzoru 5* jest bardzo ładnie .Jakby ma czas spokojnie w min. go spalić do tej histerezy i wolniej dmucha wtedy.Tak więc u mnie kiepsko chyba ze podpowiecie jak macie to ustawione, to spróbuje.Histereze kotła mam na 2*.Jeszcze jedno.Mieliście może coś takiego ze chodzac po meni np. wchodziłem w korekty podawania itd wentylator dostał szału i włączył mi sie alarm : USZKODZONY WENTYLATOR.Wyłaczył sie piec i po ponownym uruchomieniu wszysko juz ok.Kiedyś jak czyściłem piec z tyłu to reka byłem blisko wentylatora i po czyszczeniu jak włączyłem piec to przez chwilę miałem dość wysokie obroty ale wróciły do normy.Po ostatniej akcji z wentylatorem wypiołem i wpiolem wtyczke tą małą od wentylatora, docisłem.Kabelki ogladnołem są ok.Mam juz wymieniony sterownik przez serwis ale to nie od sterownika ze uszkodzony bo na tamtym tak miałem po czyszczeniu z tymi wiekszymi obrotami na chwile.Troche ten sterownik daje popalić -dość ze FL.ma słaby algorytm to jakies numery odwala.Piec ok ,ale ster ma dziury techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadal badam wpływ mocy FL min na pracę kotła. I jest coraz to lepiej. Wiem już, że konieczna jest pompa c.o. na krótkim powrocie. I pogodówka. U mnie aktualnie FL min na 10%. Co skopania algo w FL podzielam wasze zdanie. Tylko spójrzmy na reklamy FL-a. Ma on jeden cel -dojście do temp. zadanej w jak najkrótszym czasie (bez oszczędności paliwa). To jest fakt i oszustwo ze strony pluma i seko.

 Źle napisana instrukcja. Popatrzcie na inne fora dot. stera pluma. I teraz popatrzcie na ustawienia  Piotra16 .  Khojdys. Daj szczegółowy opis zmiany stera z pluma na skpz-2. Co trzeba było zrobić, żeby zmienić ster od strony technicznej. Np zmiana końcówek kabli, jakie dokładnie przeróbki trzeba zrobić w stosunku do stanu zastanego. Teraz szpila . U mnie ecoNET  pokazuje inne dane jak w TVPinfo, TVN, polsacie. Nie ruszajmy tych tematów, bo to masakra. Powiem tylko, że własną wiedzę czerpię tylko ze źródeł niezależnych. N.p. łykam dziennie 20000 j.m. wit. D3 +300mcg+K2Mk7 i żyję.  Koniec dygresji. Powiem tak. Po wzięciu flaszki i pomyśleniu o bilansie cieplnym zszedłem do kotłowni jak Piotr16, ale uzbrojony w tablet(lub komórkę). Wykresy+ obserwacja dały sporo do myślenia. Nawet bez pompy na skróconym obiegu (do zrobienia) i pogodówki( do zrobienia)  musi istnieć minimalna moc kotła , która powoduje minimalną jego pracę  stosowną do zapotrzebowania budynku - bez uwzględniania nagłych poborów cwu i np wietrzenia ( moja kochana żona to uwielbia).  Dlaczego tak. Żeby nie prowadzić do nagłych skoków mocy. Popatrzcie na Piotra16. Różnica między zadaną a tym, co idzie na grzejniki ? Cwu wpięte w co, czyli nie wpływa gwałtownie na zmiany w kotle (nagle mamy sytuację , że energii żąda i co i cwu). Poza tym te dwa parametry max FL i min FL są w parametrach użytkownika. Czyli z góry (jak się domyślam) jak najbardziej do ustawienia. Darko miał ustawienia powiązane z zabezpieczeniem termicznym kotła. Czyli po przekroczeniu tem. max zawory otwarte i puszczone na grzejniki, co skutkowało usunięciem nadzoru. Wykorzystajmy to wszystko. Pozdrawiam.

P.S. Dzięki Wam spalam 3 wiaderka (plastikowe)  zamiast czterech i to sytuacja stabilna. Czyli pół okresu grzewczego i wymiana stera na inny, to nie problem. Pozdrawiam. Na imię mam Jacek i tak się do mnie zwracajcie bo te nicki to bzdura.

Edytowane przez Jackw64
Edycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany opisem -co trzeba zrobić aby zmienić na sterownik skzp-02.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nas już dwóch. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłacić 1250 + 500 i spoko. 

Ale patrzyliscie ilu użytkowników tego sterownika jest niezadowolonych? 

Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster od Boleckiego kosztuje ok 800 PLN ze wszystkimi dodatkami. Co znaczy zapłacić 1750 PLN ? Bez dostępu do neta, bo tutaj abo jakieś 100PLN/rok (1 rok chyba gratis). Jutro wkleję pracę z FL min 10%.

Edytowane przez Jackw64
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Khojdys napisał:

Zapłacić 1250 + 500 i spoko. 

Ale patrzyliscie ilu użytkowników tego sterownika jest niezadowolonych? 

Pozdrawiam Krzysztof 

Nie nie patrzyłem.Pochłoniety byłem ustawieniem na Plumie a jednocześnie szukałem dobrego sterownika i po wejściu na googlach oraz  odpowiednim sformułowaniu pokazał mi sie ten Skzp-02 u Miernika -ogladnołem i tak poszło na pozytyw o nim.Nie czytałem nigdzie ani sie nie spotkałem podrodze o złym zdaniu onim.Chyba gorszy nie jest od naszego a wrecz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jackw64 napisał:

Ster od Boleckiego kosztuje ok 800 PLN ze wszystkimi dodatkami. Co znaczy zapłacić 1750 PLN ? Bez dostępu do neta, bo tutaj abo jakieś 100PLN/rok.

Skąd taki pomysł? Gdzie to tutaj, wejdź na alledrogo i potem zmyslaj. 

Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full - 1250 + moduł 500.

Czytaj co piszesz. Pozdrawiam Krzysiek 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1162068858_Seko10minFL2019-02-0822_13_2019-02-0823_13.thumb.png.56f68eb03254b01317ba61e24fcbfaea.pngNie zmyślam. Daleki jestem od TVN. I prośba nie szczypmy się wzajemnie. Pozdrawiam. O tym piszę. Przypominam moc max na 40%.

Edytowane przez Jackw64
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu darko240973 kupił ten sterownik. Dawniej do kotła KLIMOSZ dokupilem BRULI (tanio odsprzedam) co ma piernik do wiatraka? Kocioł miał sprawność 60%. Ale kup SZKP02 stanie się cud, zmniejszysz zapotrzebowanie domu. Alleluja 

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tylko jak to wszysko podłaczyc ,końcówki czy pasują.Pewnie konfiguracja juz bedzie prościejsza.Wiesz o co chodzi?Przychodzi sterownik w kartonie i co dalej.Może sie okazać ze instrukcja nie przełozy sie do praktyki.Ciekawi mnie jak wentylator da rady na nowym sterowniku.Jakaś pomoc przydałaby sie.Chyba ze kupię s ster , a ktoś z tej firmy pomorze za dopłata przepiąć to wszysko.Tak pisze bo sam juz nie wiem ile to zachodu moze być.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackw64

To ile kosztuje SKPZ-02

taki jak PLUM? 

2000 czy ile? 

Pozdrawiam Krzysztof 

Ps: Szczypanie bee, prawda nas wyzwoli. 

Ilu nieszczęśliwych posiadaczy SKPZ02 pisze o problemach że storownikiem? 12 tysięcy? Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof. Szczypanie nas nie wyzwoli. Tylko poróżni. Mamy sami dojść do prawdy. Bez szczypania a tylko za pomocą pomocy wzajemnej.

http://costerowniki.pl/pl/p/Sterownik-kotla-SKZP-02F/12

Jak pisał Darko i ja chcielibyśmy abyś od strony technicznej opowiedział jak wygląda wymiana sterownika. Nic więcej. Mamy sobie pomagać, a nie kpić z siebie. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle się zrozumieliśmy. Ja nie pracuję ani w SEKO, ani w PLUM. Na poprzednim kotle wymieniłem sterownik z ARTCALL na BRULI. Oczywiście chętnie Wam pomogę. Sama wymiana jest prosta, nie wiem jak z czujnikami bo bywają różne. Koszty czujników są śmieszne, ale czy opanujecie PID? Wątpię, chętnie służę pomocą. 

Pozdrawiam Krzysztof 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PLUM są KTY 91/110 121 też łyka, a w BRULI były KTY81 /210.

Pozdrawiam Krzysztof 

Ps: koszt 3,50 za sztukę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof. Chętnie uzyskamy ja i Darko podpowiedzi od Ciebie. Nigdy nie twierdziłem, że jesteś pracownikiem seko, albo pluma. Co ciekawe gdybyś nawet był,  to co z tego jak chcesz pomóc ? Pozdrawiam. P.S. masz linka do skpz z ceną . Myliłem się? Do Boleckiego można zadzwonić i dowiedzieć się szczegółów. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersje podstawową za 600zl czujniki jak kolega pisze można na być wiadomo gdzie za 2zlote plus wtyczki. Nie posiadam oryginalnego modułu tylko konweter rs232 ethernet koszt koło 100zl chyba że ktoś potrafi sobie samemu zrobić to w 35zl się zmieści. Taki nie orginalny konweter to tylko do odczytu ale to mi wystarczy nie potrzebuje zdalnego sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.