Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem też żeby próbować ewentualnie iść w rzadkie i długie podawanie, osobiście w fuzzylogic nie mam z wesołą żadnego problemu po korekcie podtrzymania, więc byłbym daleki od nazywania jej 'dziadowską', jest duuuuużo znacznie gorszych węgli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrzmy:

 

groszek2_myslowice_wesola.JPG

opis_myslowice+wesoła.JPG

Opis produktu na stronie pgg i faktyczny stan.

Wg opisu na stronie uziarnienie 6-25 mm. W rzeczywistości 5-40 mm. Spiekalność, która zniknęła z opisu na stronie pgg

0-20 RI. W rzeczywistości 0-50 RI. Tak jak pisał Piotr, spiekalnośc zależy od aktualnej ściany. Kto ma szczęście, to załapie się na zgodną z opisem, kto nie ma na tę gorszą. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na co chcesz patrzeć?

przecież to nawet nie jest badanie czy deklaracja na konkretną partię (i jak widać nie jest to ekogroszek) tylko tabelka z zakresami przepisanymi wprost z ustawy - to co się faktycznie dostaje jest lepsze albo dużo lepsze od tego co w tabelce, tylko dziś, kiedy normy są i tak zawieszone, każdy ma to gdzieś - deklaruje się minimum bez ciągłych badań bo towar i tak jest lepszy więc nikt się niezgodności nie czepi, a sprzedaje się 'na pniu'

wesoła zwykle ma popiół w granicach 5-9%, siarkę do 0,6% i wartość opałową powyżej 28 Mj/kg jej jedynym problemem jest to że może mieć wysoką spiekalność - poza skarbkiem czy pieklorzem z dobrej partii żaden krajowy ekogroszek nie jest lepszy, a w mieszankach wesoła jest tym węglem od kaloryczności, do którego dosypuje się byle co, żeby ograniczyć spiekalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2022 o 08:44, kaczorek36 napisał(a):

ktoś pomoże w kwestii włączenia FL. W opcjach nie mam możliwości wybrania trybów działania pieca (min/max lub FL).

Serwisant cztery lata temu włączył mi ten tryb przy użyciu tajemniczego kodu. Jak macie ten kod to proszę o podanie na np. na priv   

Witaj.Kiedyś pamiętałem ten kod i miałem zapisany ,ale ze względu zastąpienia innym sterownikiem gdzieś się zagubił.Pewnie koledzy Ci pomogą.Zmieniłem sterownik na inny między innymi z tego powodu co Ty oraz na ciagłą modulację czy też na wygaszanie kotła przez czujnik odpopielania .Mam też z głowy czyszczenie płomieniówek.Załączone są na częste czyszczenie i nie mam pisków czy też zacierania się np.Programator czasowy załatwił temat.Kocioł nie czyszczony od 19 września wtedy rozpalałem.Płomieniówki czyszczę na koniec sezonu tj maj-czerwiec i też tam nic nie ma specjalnie , ale czyszczę go całego aby był w  dobrej kondycji na nowy sezon.Mam ustawione powietrze w minimum mocy i maksimum w tym innym sterowniku i w kotle bardzo czysto , jak na zdjęciu poniżej.Zaznaczam raz jeszcze że nawet go tam w środku po ściankach nie skrobałem do tej pory.Oryginalny sterownik jest w ciągłej gotowości do podłączenia.Kable i czujniki schowane między kotłem a podajnikiem.Też poniżej zobacz dwa zdjęcia z modulacji 2 h i 12 h.

20221203_101048.jpg

20221203_103245.jpg

20221203_100645.jpg

20221203_100555.jpg

20221203_101243.jpg

20221203_100515.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczorek36  Zlikwidowałem u siebie problem z koksem. Tryb standardowy jest odpowiedzią.

Co do kodu sprawdź serwisowe kod 5096 i pokazywać zaawansowane ( lub ukryte) na tak. Wyjdź i sprawdź czy już masz w ustawieniach palnika FL. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jackw64
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja palę w trybie min/max (modulacja  minimalna i max) i tez jakoś zacząłem opanowywać te koksy, jest ich coraz mniej.

co do kodu 5096 to mam uruchomione opcje zaawansowane, sterownik pokazuje mi chyba wszystkie funkcje FL (łącznie z parametrami A i B) ale samego trybu nie mogę włączyć.

po prostu w żadnej z zakładek nie mam opcji wyboru trybów pieca. 

a zakupiłem miał i będę mieszał z Wesołą i pełna modulacja wtedy będzie lepszym rozwiązaniem, 

dlatego wciąż proszę o wasze pomysły jak to włączyć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najprościej byłoby sprawdzić econetem czy pojawi się wybór trybu FL

nie znam innych kodów do tego sterownika niż 0000, 1111, 4096, 5096

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, co dało mieszanie z miałem. Pozdrawiam.

P.S. Zadzwoń do Pana Wojtka z serwisu. Prawdopodobnie poda kod.

Econet raczej nie ma nic wspólnego z ustawieniami trybu  (po prostu można to też zrobić zdalnie ). Nabyłem go jakiś czas po instalacji kotła. Wypróbuj kody podane przez m4rkiz.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał przyjedzie dopiero po świętach wtedy zacznę próby

wszystkie podane kody mam aktywne, i wszystkie opcje w tym do FL też są aktywne ale samego trybu nie moge włączyć.

W ekonecie jest dodatkowe ustawienie pozwalające na wybór trybów sterowania piecem: min/max, FL  a w panelu sterownika na piecu tego nie ma

użytkownicy ekonetu mogą przełączać tryby bez ograniczenia. 

PS chyba zadzwonię faktycznie do serwisu, cztery lata temu SEKO nawet nie chciało słyszeć o udostępnieniu kodu   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To nie tak działa. Odłączyłem econet i za pomocą sterownika :

image.thumb.jpeg.bdc68fb75871cee71b8af814aa10fc48.jpegimage.thumb.jpeg.581885a57c4d9d93e0b8e0d9d542b691.jpeg
image.thumb.jpeg.e5fba62b3541c13e10fb42445c615894.jpeg

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że jednak econetem może dać się włączyć bo u mnie wygląda to tak jak na zdjeciach

w sterowniku nawet nie mam wyboru trybu, ale przez stronę tak i jak widać ikonka FL oraz wszystkie ustawienia FL pojawiają się po włączeniu

jeżeli pytania o kod nie pomogą, to najprościej byłoby chyba znaleźć kogoś z okolicy kto podłączyłby swój ecolink+econet, albo kupić wysyłkowo z możliwością odstąpienia w 14 dni jeżeli się aktywować nie uda (chociaż nie wiem jakie tu mają licencje, warunki zwrotu etc.)

na znanym forum elektronicznym jest też wątek o robieniu econeta od podstaw - konwerter rs485 na usb i wgrywanie firmware do tplinka MR3020, ale to i tak w zasadzie nie działa przez stronę bo jest weryfikacja po macu urządzenia

 

Clipboard01.jpg

20221208_094100.mp4_snapshot_00.00.521.jpg

20221208_094100.mp4_snapshot_00.08.213.jpg

20221208_094100.mp4_snapshot_00.13.704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poradziłem sobie z koksowaniem w trybie FL.  Kluczem było obniżenie kopczyka.

Korekta podawania -20% , korekta nadmuchu +1,5%. Moc min 14% , max 58%. Spadło zużycie paliwa. Wczoraj zasypałem zbiornik ( ok 100 kg) o 17. Do teraz 9:52 jak widać poszło ok 11%.

Niestety jest minus - podwyższona temp. podajnika do ok 45C. Pozdrawiam.

 

 

seko1.JPG

seko2.JPG

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam kocioł 20kW a u rodziców zamontowałem 14kW.

 

U mnie wszystko działa idealnie ale to że względu na całkiem rozbudowaną instalacją w tym pełna automatyka.

 

Nie wiem dlaczego u rodziców ciągle mam problem z temperaturą kotła. Ciągle jegob praca mocno się buja.

 

 Mają zamontowany zawór 4D.

 

Może ktoś zasugeruje co może być owiewek takiej chaotycznej pracy kotła bo już nie mam pomysłów.

 

Witam serdecznie.

Mam kocioł 20kW a u rodziców zamontowałem 14kW.

U mnie wszystko działa idealnie ale to że względu na całkiem rozbudowaną instalacją w tym pełna automatyka.

Nie wiem dlaczego u rodziców ciągle mam problem z temperaturą kotła. Ciągle jegob praca mocno się buja.

 Mają zamontowany zawór 4D.

Może ktoś zasugeruje co może być owiewek takiej chaotycznej pracy kotła bo już nie mam pomysłów.

Screenshot_20221210_145159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zawór to nie wszystko. Podejraewam brak pompy na powrocie. Temperatura rośnie szybko kocioł wchodzi w nadzór potem stoi długo, spada temperatuta, potem grzeje znowu mocno aby nadrobić i tak cały czas. Pokaż instalację to będzie pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel1984 Podaj wszystkie dane. 

Jaki tryb pracy kotła: FL , Min/Max, czy Standartowy. Od tego zaczynamy.

Dobra. Krótko. Zacznij od max mocy kotła, tak , aby nie wchodził w nadzór. Tzn. ustaw moc max na taką wartość, aby po osiagnięciu zadanej kocioł nie wchodził w nadzór.  Dalej ustaw min, tak aby pracował dalej bez wejścia w nadzór. Jeśli masz dobre spalanie i kopczyk się nie zapada czy w pracy, czy w nadzorze. Podzielam zdanie 1mps.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co te kropki -kółka oznaczają, bo to k którym kierunku płynie woda to wiadomo.

To jest prosta instalacja, i tak powinna wygladac. Jak nie masz pompy na powrocie to w jaki sposób ten powrót zostanie dogrzany, pompa c.o. zapomnij. Przy zaworze 4 drogowym brak pompy na powrocie to same kłopoty , musi być bez dwóch zdań .Screenshot_2022-12-06-14-11-02-22_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.154f8812cef9415a0190757b09f7fe10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dobrze, teraz tylko kwestia ustawienia siłownika zaworu, bo rozumiem że jest skoro chcesz włączać i ochronę powrotu. Najważniejszy czas otwarcia zgodny i info na naklejce siłownika. Później całą resztą. Druga sprawa ustawienie mocy pomp. A na koniec dopiero ustawienie mocy kotła. Bo być może jest za duża a ponadto za duże dawki w podtrzymaniu a efekt jak w temacie. No chyba że jest tam ustawiona histereza 10-20 stopni to wykres by się zgadzał w innym przypadku spadków trzeba szukać w instalacji ale może się mylę.

Trochę skompo z opisem więc rady mogą być trafne lub nie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niestety wciąż nie rozwiązałem problemu z włączeniem funkcji FL. Z serwisu dowiedziałem się iż mam starą wersję sterownika (chyba 25) i w niej nie ma możliwości wyboru trybów pracy. Standardowo załączony jest tryn min/max i inny tryb musi włączyć serwis po wpisaniu tajemniczego kodu. Serwis za Boga ojca nie chce mi zdradzić tego kodu - bo taka jest polityka firmy. Rozwiązaniem jest wizyta serwisu i wklikanie kodu bądź wizyta serwisu i wgranie nowego softu sterownika, wszystko to oczywiście odpłatnie. W nowych wersjach, jak to widać w zdjęciach powyżej , jest opcja wyboru trzech trybów.  

A wiec prośba, czy ktoś z was zna może taki kod i może mi go udostępnić , na priv lub tutaj?

 

drugie pytanie przy okazji, zacząłem palić mieszanką miału i groszku i w trybie min/max zmniejszyłem czas podawania do min. -20 (powiertze +0,6) , potrzebna mi jeszcze dłuższa przerwa bo wywala mi żar z palnika a zwiększenie powietrza niewiele daje, jakieś pomysły? (zmiana wydajności podajnika i kaloryczności paliwa chyba w tym trybie nic nie zmieniają)?

pozdrawiam marcin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spróbuj zmniejszyć moc max np na 50%. Nie wiem, czy to pomoże. Jedynym rozwiązaniem jest chyba tylko tryb standardowy. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.