Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lolekx86 napisał:

Może przestań skakać po tematach i niby merytorycznie prowokować czy tam zbaczać z tematu "człowiek nie produkuje co2" , " nadmierna kondensacja jest zła dla kotła kondensacyjnego" czy na co tam jeszcze zwracałeś uwagę?, albowiem komicznie gubisz się w swojej retoryce

Moim zdaniem ty się gubisz w tym co czytasz.

4 godziny temu, Lolekx86 napisał:

Skopana instalacja. 55 na POWROCIE ? a cio to lata 90te? to pod tą pompkę gruntówkę o której wspominałeś projektuje te 55stopni powrotu  uprawniony  projektant?

Ty to będziesz oceniał a masz jakieś kwalifikacje do tego? Czy tylko ci się wydaje? Forumowy fajter, a  może ty sie podpiszesz pod projektem pewnie nie bo nie masz uprawnień i odpowiedzialności nie weźmiesz bo to jednak coś innego niż spamowanie na forum?

4 godziny temu, Lolekx86 napisał:

Zakładając nawet skromne grzejniki o temperaturze ZASILANIA 55 stopni( takie wiesz jakie projektanci robią dziś standardowo pod skromne budżety)  nie ma problemu uzyskać 10-15stopni niżej na powrocie ustawiając odpowiednie deltaT na pompie czyli uzskać już dość wydajną  kondensacje . Dodatkowo przeciez wiadomo że nawet te 55 to na największe mrozy i będzie jeszcze lepiej:>

A skad wiesz jaki to obiekt szklaną kulę masz? Skoro jest 55 na powrocie przy temp projektowej to ile będzie w przeciętny dzień? No właśnie, brak wiedzy cie obnażył. A jak będzie za nisko to co zrobisz będziesz znowu dokładał kolejne szpeje? Normalny jesteś, umiesz czytać ze zrozumieniem bez latania po tematach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

przywołuję do porządku

albo merytoryczna dyskusja albo wycinam wszystko

spory można prowadzić w wiadomościach prywatnych a w temacie proszę o wzajemny szacunek i merytorykę. Jak ktoś ma braki w wiedzy to niech pyta a nie krzyczy.

Było wałkowane na wielu forach o wpływie instalacji i jej parametrów projektowych. poszukać, doczytać i zastanowić się co jest nie tak. Jak sa problemy ze zrozumieniem zapytać(to nie wstyd nie wiedzieć lub nie rozumieć) a nie obrażać i klikać reakcje "na złość"  To nie piaskownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawel46 napisał:

No właśnie, jak nie pracuje to nie zużywa gazu ?  i dlatego, ale różnica wg mojego doświadczenia nie jest duża, rzędu 0,5 -1 m3 na dobę

Witam.

Rzeczywiście niewielka różnica.... 15 - 30 m3 na miesiąc to faktycznie nie wiele ?

Przez 6 miesięcy to znikoma różnica wyjdzie.....

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Rzeczywiście niewielka różnica.... 15 - 30 m3 na miesiąc to faktycznie nie wiele ?

Przez 6 miesięcy to znikoma różnica wyjdzie.....

Pozdrawiam. YARO

Witam 

Ta część wypowiedzi odnosiła się do tego co napisał Rataj że przy niższej temp.  2 razy większe ma spalanie a czy to dużo czy mało każdy oceni sam.

W temacie spalania 19.12.2020-08.02.2021 500m3 gazu -922 zł 

180 m2 temp 22-23 

Pozdrawiam

 

 

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dom blizniak wys.parter 83r.bud.sciany-sup24,pustka5,sup12.Duze okna.Dach plaski zuzel +10CM styr. Piwnica mieszkalna . Pow.ogrz.ok175m2, nie grzany garaz oraz kotlownia jakies 30m2, Kociol Junkers Ceraclass 14-2 atm,inst.stara grube rury,temp.5-23 20,6st.C reszta 19st.C ale sie nie wlacza nawet przy mrozach. Proba zostawienia na c.dobe 20.6st.C skutkuje jeszcze wieksze zuzycie.Zyzycie np.grudzien 2020r.364m3. Styczen 2021r. 427m2.Do 13-go lutego 221m3 zuzyte w koncu mrozy. Koszt przyjmujac 2zl/m3 z wszystkimi kosztami abon. W tym zuzyciu jest CWU i kuch.gaz. Kuj-Pom. Pozdrawiam

P.S.

Kiedys palone weglem, piwnjca czarna i tona szla na m-c jak nic i od 16-j do nocy rozpalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca od jakichś 20 dni ciągła, czyli kocioł uzupełnia straty na bieżąco - zużycie do tej pory w lutym 126m3 z cWU i gotowaniem - czyli około 226zł. Temp zasilania w te ostatnie mrozy od 48 do 54C. Luty krótki, idzie ocieplenie więc szacuję miesięczny koszt na max 440zł. Ile szacunkowo bym zbił na takim miesiącu po ociepleniu stropu w budynku z 1933 gdzie teraz jest tylko glina i hasie?

Edytowane przez Jaco80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaco80miałem  strop drewniany, glina, po ociepleniu 20 cm wełny pomiędzy belkami zużycie spadło ok 20%.Stryszek niski 1m   zerwałem deski , glina do wiaderka  i wynosiłem po trochu, mozolnie to szło trochę  czasu to zajeło .Potem już samo położenie wełny i ponowne przykręcenie desek sama przyjemność ?

 

Edytowane przez piotrr1984
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineło 13 dni od mojego wpisu ?. Między czasie troszkę powiało lodowatym wiatrem i chwycił mrozik. Jak na teraz zużycie skoczyło na ok 12,6m3 dziennie. Nie robię tragedii jak niektórzy, bo spodziewałem się tego. Najpierw trzeba porządnie docieplić dom , a potem wylewać żale, że zużycie takie czy owakie. Z moich kilkuletnich obserwacji wynika, że więcej "wyciąga" wiatr, niż nawet mocno ujemne temperatury. Jak pogoda nie zwariuje, to prawdopodobnie znów zmieszczę się w 600zł.

Tak na pocieszenie mogę dodać ,że znajomy z podobnym domem (metraż + podobna lokalizacja) z tego samego BK + 10cm styro białego (żadne cuda) miał fa za styczeń na 340zł . Różnica to piec kondensacyjny THELIA CONDENS 25 A + dość małe grzejniki panelowe, który pracuje non stop na temp. 55C. Do tego żadnych czujników pogodowych i termostatów. Powiedziałbym, że u niego jest nawet cieplej niż u mnie (takie jest odczucie , bo nie ma "przeciągu" ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 00:14, Rataj94 napisał:

Ma piec termet ecocondens gold 25kw 

Ciepło w domu ustawione na 22 stopnie

Zyzucie przy 60stopniach teraz przy mrozach 8/9m3 a przy 45stopniach zużycie 18m3.. 

Co jest nie tak z piecem?

Wszyscy mówią zejdz z temperatura bo po co 60 stopni ale jak mam mniejsze spalanie przy 60 niż przy 45. 

Porady proszę. 

Dzięki 

Sprawdź czy kocioł nie taktuje. To co napisałeś wskazuje na przewymiarowanie kotła względem instalacji. Wydaje mi się, że pewnie kocioł startuje z dużą mocą, przegrzewa wodę i w pada w L3, i tak  w kółko. Opisz jak masz ustawione poszczególne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L3 przerwa w grzaniu CO. Parametry wszystkie po wejściu w menu kotła. Poszukaj tematu podobnego do Twojego problemu i tam napisz lub załóż nowy. Ten temat, to nie miejsce na ten problem.

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest tu osoba, która paliła pelletem i zmieniła na ogrzewanie gazowe? Jeżeli tak proszę o prywatną wiadomość. Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lutym 271m3 co powinno dać lekko ponad 500zl do zapłaty. Wynik bardzo dobry zwłaszcza że trochę silnych mrozów było w luty. Ogrzewam ok 160 m2 z lat 80 ocieplone 10-15cm styropianu. Temperatura 22,6 ustawiona cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za luty 205m3 z CWU I gotowaniem, stałe 23C, 381.31zł czyli 1.86zł/m3.

Edytowane przez Jaco80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 341m3 za luty. Dokładnie to od 4.02 do 8.03 2021. Wychodzi średnio 10,5m3 na dobę i ok 1.68zl/m3 z opłatami.  Samych opłat stałych, zmiennych i itp jest ok 180zł !!! Symulacja rachunku to ok 573zl. Całkiem dobrze patrząc ,że w lutym trochę pomroziło i piec często się włączał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 15:30, audikom napisał:

Za styczeń 2021 270 m3  

Powierzchnia lekko ponad 100,z poddaszem,strychem,garażem temp. 21-22-23  zależy ile na zewnątrz ,bo piecem za bardzo nie kręcę

Za luty 2021 dane jak wyżej 280 m3

W ciągu lutego przez kilka dni trochę podnosiłem ,później obniżałem bo za ciepło było

W marzec wszedłem z obniżoną temp. jednak ze trzy dni temu musiałem ciut podnieść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.01-28.02 150 m3 CO+CWU 100m2(dom z233) 22,5-23 stopnie

Edytowane przez ManMarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Otrzymałem roczne rozliczenie od PGNiG za 8.2020 - 7.2021

Łączne zużycie to na potrzeby CO + CWU to 1489 m3, to jest wg nich 16682 kWh po uwzględnieniu wspł konwersji.

Kwota brutto 2588,85 zł, z wszystkimi opłatami stałymi. To daje cenę za 1m3 = 1,74 zł

Chałupa to pół bliźniaka z poddaszem użytkowym w sumie 180m2 i ok 150m2 ogrzewania podłogowego. Grzejników brak. Utrzymywana temp na górze i dole to 24stC.

Szczerze , to myślałem, że się zmieszczę w tym roku w 1200m3, niestety zima się przedłużyła.

Edytowane przez esselite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.