Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu


lukasz84m5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Ze względu na fakt iż nie mam możliwości podłączenia kotła gazowego do instalacji miejskiej bo po prostu jej nie ma :) chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się montaż kotła na gaz z butli. Jakie może być zużycie takiego kotła. Dodam że obecnie mam parterowy domek bez piętra (narazie ) o powierzchni ok 80 m2 ile miesięcznie może zużyć taki kocioł do ogrzania domku. u mnie wymiana butli kosztuje obecnie 34 zł więc może i by się to opłacało. Pozdrawiam forumowiczów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przede wszytskim nie podałeś info o ociepleniu. Jakie i gdzie? Myślę , że to ważne dla osób, które jakoś będą chciały Ci pomóc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna podać jedynie szacunki w takim okresie jak teraz to około 4-6 butli na miesiac przy mrozach około 10 butli  podane z doświadczenia  przy spalaniu gazu kottłem kondensacyjnym

 w tej chwili jest ogrzewany jeden budynek około 110m2 w oczekiwaniu na gaz z rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dom w tym roku ocieplony i wymienione okna , ogólnie w tym momencie ogrzewam piecem kominkowym na cały dom  i na pewno by ten rodzaj ogrzewania pozostał. Jedynie nocą ewentualnie używał bym gazu do podtrzymania temperatury. Mieszkam w górach a u nas trochę zimą chłodno ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Moi znajomi również mieszkają w górach i mieli dokładnie ten sam problem.

Z racji tego iz są oni właścicielami domu o powierzchni dużo wiekszej niż ty zdecydowali sie na montaż instalacji zewnętrznej ,nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale mają zamontowany duży zbiornik w  ogródku  z gazem i w ten sposób ogrzewaja dom i uzyskują ciepłą wodę użytkową. Co do kosztów eksploatacji to nie są jakieś wielkie, a montaż przy długoterminowej  umowie prawdopodobnie pokrywa po części dostawca. Niestety nie  mam pojęcia jakie to są koszty ale może warto zapytać , z tego co wiem znajomi dostali również dofinansowanie z urzedu gminy. Więc może warto przemysleć takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.