Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to tylko zmiana z węgla na gaz to obawiam się że możesz się w 4 tyś. nie zmieścić, można tak pi razy oko przyjąć 450 m3 gazu za tonę węgla ,( u mnie tak to wyszło ) a to przy sześciu tonach daje jakieś 2700 m3 rocznie x około 2 zł za 1 m3 daje nam 5.500 zł rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wyjdzie 5 tys ponad.będę zadowolony. Też zależy dużo od pieca.

Kupiłem Buderus GB 062 z dużą modulacja od 3 do 25 KW.

Dom ocieplony styropian 8 cm. Budynek stary podpiwniczony z lat 50 tych. Plus strych ocieplony ale posadzka styropian . Położony na betonie i

zalana wylewka.

Zobaczmy jak będę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne mam "odczucie" jak kolega olinek. Nie dasz rady w tych 4 tys się zmieścić. Mam w domu dwa rozwiązania gaz + podajnik , co prawda nie grzałem jeszcze gazowym z prawdziwego zdarzenia ale mniej więcej policzyłem że przy tych samych temperaturach pokojowych 23 dzień i 22 noc trzeba dopłacić jakieś 3000 tysiaki na okres grzewczy. Za ten okres poszło mi 4100 kg węgla . Wiec gaz zdecydowanie droższy do ogrzewania CO. No chyba że obniżysz temperatury pokojowe noc 19 rano 21 więc może byłoby bez dopłaty. Co innego ogrzewanie CWU latem ... gaz najtańszy, bez dwóch zdań. :) . Mam porównanie z grzałka 2000W, z samym piecem no i z gazem. O ekologi nie wspomnę. Gaz będzie również dobrym rozwiązaniem na wyższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nawet przy tych wyższych kosztach warto to zrobić - inne życie :) 

Różnica zależy od wielu czynników - po ile był ten węgiel , jak go spalałeś , jaka temperatura w domu itd. ale można przyjąć, ze w przypadku starszego budownictwa różnica w kosztach wyjdzie 15 - 20 % na korzyść węgla ,ale różnica w komforcie jest bezcenna -  mogę z własnego doświadczenia taką " dobrą zmianę " ;)  z czystym sumieniem polecić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ponownie .

Za cały sezon tzn. włączony w pażdzierniku , wyłączony w maju  zapłaciłem 2575 zł.

Gazu w tym czasie spaliłem 1285 m3 .

Według mnie zima była wczesna , długa , upierdliwa mimo że nie było tak niskich temperatur .

Możliwe że to tylko moje wrażenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejny etap dobrej zmiany zaczyna się : gaz ziemny cena w lipcu +/- 3.5 zł/m3, r-k za sierpień +/- 7.1zł/m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obliczyles 7zł za metr3.

Właśnie jestem na etapie podpisywania umowy na gaz . U różnych dostawców

Oferty Tauron 1.75 za m 3

PGNiG 1.80 zł za m3

Taryfa 3.6

Abonament prawie 47 zł.

Cena do końca roku. Po nowym roku albo niżej albo ta sama cena taką informację dostałem.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie same cena jak w poprzednim roku. W sierpniu zużyłem 17m3 = 53,88 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak obliczyles 7zł za metr3. "

prosto , za zużycie 10m3 rachunek 71 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień dostawcę bo ktoś Cię oszukuje. Taryfa jest podawana na początku roku i nie jest zmieniana aż do następnego. 7zl za m3 to jakaś patologia, gdzie wszędzie jest w okolicach 2zl, wszystkie opłaty wliczone.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze liczy, całość podaje a nie suchą cenę za 1m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio liczy !

Juz tyle razy tu bylo tluczone a wy swoje tempe glowy !

We wszystkich taryfach sa stale oplaty, wszedzie gaz, woda,smieci itp.

Jezeli w danym mcu malo korzystasz A LICZYSZ TYLKO RK ZA TEN MC to wychodzi ci cena kosmiczna !

Licz za caly rok, zuzycie i koszt.

Jak nie oddajesz smieci przez kilka mcy, a potem oddasz maly worek, to powiesz ze smieci

kosztowaly jakby byly ze zlota.

Liczyc trzeba umiec i myslec !

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał o miesiącu, to chyba jasne że wyjdzie więcej niż w skali roku. Błędem z jego strony jest mowa o drożejącym gazie, bo takiego stanu nie ma z pewnością u niego, wziął jeden rachunek i z tego wyszła głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Glupio liczy !

Juz tyle razy tu bylo tluczone a wy swoje tempe glowy !"

"Liczyc trzeba umiec i myslec !  

gtoni"

Te inteligent taki myśliciel , a nie pojąłeś że chodzi o pokazanie ile naprawdę płacisz za zużycie m3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrezygnować z gazu. Oczywiście sam uważam że koszt opłat stałych jest wysoki ale nikt nie podłącza gazu na 1 miesiąc, tak samo jak nie podaje się spalania samochodu mierząc jazdę tylko w korku. CENA średnia 2,1 zł/ m3 w skali roku jest naprawdę ok. Koszt 3,3 tyś za grzanie mojego domu z lat 70 dla mnie super. Mnie od nowego okresu wrzucą wyższą taryfę ale jestem na to gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 2,1 zl m3 gazu dla celow grzewczych jest cena prawidlowa i taka cene nalezy przyjmowac przy

karkulacji kosztow.  Mancio jezeli zaplaciles 3300  za W 2.1 to w W3,6 bedzie roznica 200-300 zl.,

a bedziesz mial odczyty rzeczywiste co 2 mc i nie zaskoczy cie doplata po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opłaty stałe wzrosły o ponad 30 zł w skali m-ca , to w skali roku daje około 400 zł .

Czyli 200 zł za sezon grzewczy (6 m-cy) co u mnie daje podwyżkę kosztów +/- 10% .

Pozostałe sześć miesięcy używania tylko kuchenki to następne +/- 200 zł i tu już podwyżka wynosi około 100% .

Dla większości ludzi używających tylko kuchenki to olbrzymia podwyżka .

Muszę udać się do biura regionalnego , przepytać skąd ta podwyżka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audikom

Kto jest dostawcą u ciebie? U mnie PGNiG na razie cisza z podwyżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepsze jest to, że dostawca może dowolnie regulować wartość faktury do zapłaty w ogóle bez dotykania ceny gazu. 

Jest na to prosty myk. Do rozliczenia przyjmuje się na fakturze kWh a nie m3 zużytego paliwa. To wszystko po to , że skoro jakość gazu jest różna i 1m3 , nie równa się zawsze tej samej ilości energii, to wprowadzono do rozliczeń współczynnik konwersji i zużyte m3 przelicza się na kWh, a następnie za te obciąża odbiorcę.

 

No i tym oto sposobem, wsp. konwersji na mojej fakturze rozliczeniowej wyniósł 11,253, a na fakturach zaliczkowych wynosi 10,972. A to oznacza inna wartość faktury na 446m3 gazu o jakieś 14,48 PLN, a cena 1 kWh nawet nie drgnęła.

 

Nie wiem jakie są regulacje dotyczące przyjmowania współczynnika konwersji, kto to liczy i czy ma obowiązek podawać to na każdy dzień, czy z jaką częstotliwością, ale trochę poczytam i przyjrzę się tematowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując przelicznik 1m3 ziemnego = 1,29 litra płynnego to w tym roku propan wyniósł mnie tyle samo choć kupiony drogo bo w sierpniu 1,5 za litr i nikt mnie nie kantuje na abonamentach przesyłach i innych duperelach bo płacę tyle ile wybije dystrybutor. Fakt zę instalacja droga bo dyszkę a ile teraz wołają za przyłącze ziemnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.