Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Już od jakiegoś czasu jest tendencja do zmniejszania pojemności silników spalinowych. I jest to droga jednokierunkowa raczej bez możliwości zawrócenia...

http://autokult.pl/28197,co-to-jest-downsizing

No raczej nie http://autokult.pl/28736,po-downsizingu-przyjdzie-pora-na-upsizing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że w samochodach osobowych w ciągu jednej dekady nastąpi zmierzch silników spalinowych i zastąpią je auta elektryczne. O ile oczywiście pazerny fiskus nie opodatkuje szybko energii elektrycznej pobieranej z sieci przez te samochody ale wtedy sens miałoby zastosowwnie własnych żródeł energii elektrycznej typu fotowoltaika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest przeszkoda prawna ponieważ akcyza za prąd jest już pobierana w wys 4 gr za kWh od stycznia 2017 wcześniej była 2 gr.konia z rzędem temu kto odróżni do jakiego odbiornika popłynął .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że o to chodzi że należy dostosować auto do swych potrzeb .

Nadeszły czasy że większa  część aut nie opuszcza miast krążąc dom ,praca, szkoła , market itd. itp. i tu rynek zapewnia małolitrażowe auta tzw. miejskie .

Co nie oznacza że w razie potrzeby nie pojadą sporadycznie poza miasto.

Potrzeba ciągłego dojazdu po za miasto w trudniejszy teren , czy jazdy miedzy miastowe po nowoczesnych drogach stawiają inne wymogi przed autem i rynek też tu ma dużą ofertę .

Są też takie potrzeby jak hobby , upodobanie marki i wielkości czy po prostu szpan i to też trzeba w różnym stopniu uszanować , co nie oznacza że nie można wyrazić swojej opinii .

Inną sprawą jest że nie wszystkich jeszcze stać na kupienie aut bardziej dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb , aby wykorzystać ekonomie takich rozwiązań .

Kolega Audikom nie pierwszy raz bardzo dobrze prawi:

Każdemu wdłg potrzeb, jeden jeździ pod szkołe z dzieckiem i przez market do domu i dla niego Citigo to nadmiar do potrzeb. Drugi jeździ autostradami przez całą Polskę a i Europę i jak widzi samochód który przy 180 km/h juz nie jedzie i buczy - to mówi, ze tym się nie da jeździć :D, trzeci mieszka na wichurze i jedzie błotami 8 km do domu, to tam ani Citigo ani limuzyna V6 się nadają , bo się powieszą silnikiem na pierwszym garbie. Trzeba coś "traktorowatego" z dużym prześwitem, z kolei takie samochody - z doświadczenia - słabo się sprawują jak trzeba pognać na szybko Częwa - Hanover - Częwa.... słowem.... każdemu wedle potrzeb.

W ogrzewnictwie uważam jest podobnie, jeden ma do ogrzania wielki klocek 400 m2, wybiera dajmy na to duży kocioł zasypowy, drugi mieszka w 80 m2 domu prawie pasywnym, mówi ze kocioł elektryczny to najlepszy wynalazek na świecie, trzeci ma kondensat, a czwarty Kostrzewe na pallet i każdy mówi że jego rozwiązanie jest genialne. Najśmieszniejsze że każdy ma rację :D Natomiast są tzw "crossy" logiczne, czyli np wstawienie dużego zasypowego kotła na węgiel do nowoczesnego małego domu energooszczędnego to parodia. Piszą o tym szeroko media internetowe http://czysteogrzewanie.pl/2014/05/nie-pakuj-smieciucha-do-nowego-domu/ ja to przetestowałem na sobie - jest tak jak piszą :D

Jest prawie niemożliwym aby dobrze ogrzewać dom, którego w ciepłe zimowe dni (jak np dzisiaj w Częwie +5 st C) zapotrzebowanie na moc cieplną wynosi ok 3, 4 kW przy pomocy stałopalnego niesterowalnego żródła ciepła ! Wysterujesz kondensat, pompe ciepła czy elektrycznego KOSPEL'a tak żeby uzyskać w podtrzymaniu 3 kW, ale nie kocioł zasypowy czy kominek ! I tylko o tym szeroko tu pisałem, używając metafor motoryzacyjnych, co chyba nie do końca zostało właściwie zrozumiane....

Pozdrawiam wszystkich gaziarzy i gaziarki (jak już jesteśmy przy wczorajszym Dniu Kobiet) buziaki w wasze rozgrzane GZ-50 lica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam właśnie ten problem że nie mogę sobie poradzić z ustawieniem odpowiedniej temperatury w domu. Kiedy były mrozy - nie było wystarczająco ciepło, kiedy teraz zrobiła się względnie ciepło na zewnątrz w domu jest wręcz za gorąco. Poza tym nie ma nas całe dnie w domu, muszę cos pomyśleć jak troche unowocześnic ten system ogrzewania żeby bez sensu nie grzało, ale żeby się wracało do ciepłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sterujesz kociołkiem , manualnie przy piecu czy też masz jakiś sterownik pokojowy połączony z pogodówką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem f-re z gazowni na 398 zł za luty .

Jako że podałem do gazowni 200 m3 zużycia cena za metr gazu wyszła poniżej 2 zł.

Chyba leciutka obniżka bo faktura była podzielona na dwa okresy , do 17 i po siedemnastym lutego .

 

Dzisiaj też założyli elektroniczny licznik prądu na nową taryfę weekendową , ciekawe jak na tym wyjdę .

Dla PGE wygląda tak:

- cena za 1kWh w G11 - 0.2530zł,

- cena za 1kWh w G12W - s1 0.2810zł, s2 0.2040zł.

 

Przy 3 osobowej rodzinie ( pralka, zmywarka, gotowanie), nie widzę różnicy, parę zł/mc, szkoda zabawy z nocnymi praniami i zmywaniem. Przeszedłem na ta taryfę tylko ze wzg na gwarancję ceny na 3 lata, kolega który ma już rok taryfę G12W, mówił mi że nic nie zaoszczędzę i miał rację, a te bzdety po różnych forach co wypisują, ile to zaoszczędzają dzięki temu to sobie można wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to także i zgadzam się w 100%. Na dodatek człowiek był uwięziony godzinami co kiedy ma włączć, bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla PGE wygląda tak:

- cena za 1kWh w G11 - 0.2530zł,

- cena za 1kWh w G12W - s1 0.2810zł, s2 0.2040zł.

 

Przy 3 osobowej rodzinie ( pralka, zmywarka, gotowanie), nie widzę różnicy, parę zł/mc, szkoda zabawy z nocnymi praniami i zmywaniem. Przeszedłem na ta taryfę tylko ze wzg na gwarancję ceny na 3 lata, kolega który ma już rok taryfę G12W, mówił mi że nic nie zaoszczędzę i miał rację, a te bzdety po różnych forach co wypisują, ile to zaoszczędzają dzięki temu to sobie można wsadzić.

Mnie założyli nowy licznik z wyświetlaczem gdzie mogę odczytywać poszczególne zużycia .

Ceny  w zł/kwh podali takie : G11 całodobowa 0,5718  (była do tej pory)  G12w  1 taryfa 0.66  2 taryfa 0.35  .

Dokonałem wstępnych przeliczeń przy założeniu ciągłego zużycia 1 kwh , przyjąłem m-c to 720 godz.  w pierwszej taryfie wyjdzie 308 godz. w drugiej taryfie 412 godz .

Po przeliczeniu godzin przez cenę wyszło mi że zaoszczędzę 15%  co przy moich opłatach ponad 400 zł daje jakieś 60 zł .

W moim przypadku mogę/muszę przenieść  na weekendy , i w  godz. 13-15 (latem 15 - 17 ) głównie pranie , odkurzanie i może coś tam jeszcze więc nie powinno być większego problemu z wyrobieniem nowych nawyków .

Może poszukam też jakiegoś sterowania do bojlera (chociaż i tak na jego ciągłej pracy powinno wyjść te 15% taniej ) .

Cóż,nowy eksperyment ,  będę obserwował zużycie i zobaczymy .

 

 

A co do grzania , ochłodziło się i musiałem trochę podnieść na termostacie kociołka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla PGE wygląda tak:

- cena za 1kWh w G11 - 0.2530zł,

- cena za 1kWh w G12W - s1 0.2810zł, s2 0.2040zł.

 

Przy 3 osobowej rodzinie ( pralka, zmywarka, gotowanie), nie widzę różnicy, parę zł/mc, szkoda zabawy z nocnymi praniami i zmywaniem. Przeszedłem na ta taryfę tylko ze wzg na gwarancję ceny na 3 lata, kolega który ma już rok taryfę G12W, mówił mi że nic nie zaoszczędzę i miał rację, a te bzdety po różnych forach co wypisują, ile to zaoszczędzają dzięki temu to sobie można wsadzić.

no jeśli ktoś podpisuje gwarancję która drogo kosztuje to nie ma sie co dziwić że później sie nie opłaca

ludzie nie czytają i nie zadają pytań tylko wiedza zawsze lepiej to tak to pozniej wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że kogoś prawda w oczy kole i zgłasza moje komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyliczyles ale na swoim przykładzie muszę się nie zgodzić. Od prawie roku mam taryfę weekendowa i zużycie kształtuje się tak:

1440 kWh w taryfie nocnej

1009 kWh w taryfie dziennej

 

Nie siedzę w nocy przy pralce czy zmywarce. Jak mam potrzebę to włączam w drogiej taryfie. Większość sprzętów ma timer więc włączenie zmywarki żeby wystartowała w nocy to żaden problem.

 

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zechciał dodatkowo napisać z czym się nie zgadzasz .

Po dopisku Ryszarda wydaje mi się że nie zgadzasz się z postem użytkownika Logan , jeżeli tak to potwierdzam że masz racje .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla PGE wygląda tak:

- cena za 1kWh w G11 - 0.2530zł,

- cena za 1kWh w G12W - s1 0.2810zł, s2 0.2040zł.

 

Przy 3 osobowej rodzinie ( pralka, zmywarka, gotowanie), nie widzę różnicy, parę zł/mc, szkoda zabawy z nocnymi praniami i zmywaniem. Przeszedłem na ta taryfę tylko ze wzg na gwarancję ceny na 3 lata, kolega który ma już rok taryfę G12W, mówił mi że nic nie zaoszczędzę i miał rację, a te bzdety po różnych forach co wypisują, ile to zaoszczędzają dzięki temu to sobie można wsadzić.

Z tym wpisem się nie zgodzam pomijając ceny podane wyżej bo raczej nie są to ceny do zapłacenia. Patrząc na swoje faktury mogę powiedzieć że minimalnym nakładem można zaoszczędzić. Jestem niewolnikiem zegara jak wszyscy jak komuś nie brakuje czasu to zazdroszczę natomiast jeżeli chodzi o zużycie energii to nie mam problemu i nie pilnuje się specjalnie z godzinami. Taryfa weekendowa wpisuje się w mój plan tygodnia i nie da się jednocześnie powiedzieć że to się opłaca lub nie. Mi się opłaca innym nie będzie i rozwijanie dyskusji typu że ludzie piszą głupoty że taniej jest nie fair.

 

W razie czego mogę pokazać fv jako dowód.

Rodzina 4 osobowa 2+2.

 

Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciejS01

Przeliczyłem kilowaty które podałeś wg. mojego cennika z elektrowni który wcześniej podałem.

Wyszło mi że oszczędzasz około 20% , czyli masz zwrot za dwa miesiące w roku .

Liczę że u mnie wyjdzie podobnie czyli +/- 400 zł (jedna faktura ) w roku zostanie w kieszeni .

 

A tak a pro po cen , ciekawe co to za ceny podał Logan , może to te z gwarancją stałych cen . 

Edytowane przez audikom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to ceny netto, tak masz na fakturze. Cenny netto są mnożone przez zużycie i wynik opodatkowany.

 

Przy moim zużyciu poniżej 2000kWh/rok, nie ma senesu się bawić w taryfy i być niewolnikiem paru zł/mc. Wziąłem tą taryfę, tylko ze względu na gwarancję ceny i to zyskałem, a nie jak ktoś tu insynuuje że nie potrafię czytać i dopytać i później wychodzi drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.