Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tego słonecznika z jakim grochem spalasz? u mnie sam słonecznik znikał w oczach fajny błękitny płomień, trochę dodawałem jak miałem testy z rudułtowami i chyba z marcelem ale spisywał się extra.

Piszesz że coś tam się spieka, ale chyba nie sam pellet ... sam to na mąkę się zamieniał a kocioł cały biały jakby faktycznie ktoś posypał mąką tylko że mocy to bardzo nie ma, myślę że porównywalne z owsem ok.15-16MJ nie więcej. Jeszcze z tona łuski została mi, tylko mój  jakby bardziej zielonkawy był, jutro zobaczę w garażu leży.... sucho ale czas go będzie zutylizować bo jak za długo to go "mole zeżrą". Jak nie mam spiekającego węgla to nie ma go z czym spalić, będę chyba do tego miału dosypywał co mam, tylko znów sterownik trzeba będzie przestawić.

Pozdrawiam Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Idzie to z czarna perla 1\4, czeski ekogroszek 2/4, pellet 1/4,

Mam tu na mysli lopatki i mieszam w kibelku

Bo objetosciowo to troche inaczej


Ale mieszanka pali sie super tzn. Wypala sie do konca

Nie wiem czy mi do konca sezonu wystarczy tego pelletu bo kupilem go na probe jakies 600 kg moze nawet 700 kg niepamietam


Pozdrawiam



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak wcześniej pisałem ja około tony mam jeszcze w zanadrzu tylko mój jest bardziej zielonkawy z żółtymi dodatkami które w/g mnie wcale nie są ze słonecznika tylko są zgniecionym ziarnem kukurydzy a zielone części w rozmoczonym pellecie to kawałeczki liści właśnie kukurydzy.... która z powodu dużej zawartości cukrów może się spiekać podczas spalania jednak rzadko gdyż otoczone są częściami biomasy(liści). Poprzednią partię 6 ton z 2015r. była prawie czarna jak węgiel z białymi dodatkami, i ten nigdy nawet nie miał zamiaru się skleić i w firmie podczas testów wykazywał wyższą kaloryczność jednak był na 99% z łusek słonecznika i po namoczeniu można było kawałki ziaren wydłubać. Ten pellet również polecam jako dodatek do spiekających się węgli w proporcji 3:1 do 5:1(węgiel do łuski)

Pozdrawiam. Yaro

20181223_122153.jpg.a4d866d24235b4eaad9936617d8792b8.jpg

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbiornik zaladowany spalanie mieszanki 8kg x 15 wiaderek

Normalnie

Bedzie premia na koniec sezonu cos czuje

A serio spalanie takie jak rok temu wiec szalu nie ma

Zobaczymy jak wyjdzie koncowo

Mam nadzieje na zuzycie 4.5 tony ale jak bedzie 5 to i tak bede sie cieszyc

Yaro jesli mozna jak wychodzi kosztowo te zboze co sypiesz

I pytanie skad to kupujesz, bezposrednio od rolnika czy kupujesz przez neta ???

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mkaczko napisał:

Yaro jesli mozna jak wychodzi kosztowo te zboze co sypieszI pytanie skad to kupujesz, bezposrednio od rolnika czy kupujesz przez neta ??

Witam.

Po pierwsze to taki mój ukłon w kierunku ekologii, kosztowo? owies ok.2 tony odkupiłem jako resztki z czyszczenia magazynu.....dosłownie resztki zmiecione......zepchnięte z dna nie nadające się do niczego, tylko przesiane z piasku bo wiadomo na dnie to jego dużo. Gdzieś na forum pisałem już że 200zł/t i litr wódki za zworkowanie ....i jeszcze flaszkę za przywiezienie(ok.1km) i rozładunek :)) I dlatego się bawię owsem. Z ekonomicznego punktu widzenia teraz owies jest całkowicie nieopłacalny, gdyż rynkowa cena to powyżej 500zł/t. Ja liczę koszt ok. 250zł/t, z tym że ja mam tak praktycznie co roku... Niestety na tym się robota nie kończy gdyż chcąc utrzymać czystość w kotłowni to w magazynku(garażu) posiadam dużą betoniarkę i tam następuje mieszanie owsa z miałem i litrem oleju z frytek, po pięciu minutach mam idealną mieszankę beż kurzu i pyłu mogę ją przewieźć do kotłowni i załadować kosz. Zazwyczaj od razu drugą robię i mam zapas już i na następny zasyp czyli w sumie na 8 dni(czas przygotowania max.20min). Ze względu na czas mogę sobie podłubać i pomieszać. Normalnie palę diabłem i miałem odsiewką, ale jak tylko jestem w domu i mam czas to się bawię :)) Proporcja wagowa to 1:1 objętościowo wychodzi prawie 2:1. kaloryczność doświadczalna i obliczeniowa w granicach ... owies 15-16MJ miał 23-24MJ a jako że wagowo 1:1 to spotkane w połowie daje wynik 19-20MJ. Ja przyjąłem 19MJ(ale jest chyba troszkę więcej)

Koszt obecny? 250zł i 520zł za tonę owsu i miału odsiewki czyli mieszana 380zł/t za 19-20MJ. Wynik?? jak wynik .......pewnie słaby... za to troszkę "poprawiam się ekologicznie".... resztę sam musisz sobie odpowiedzieć... Popatrz na fotki zrobione przed chwilką, one też same dużo powiedzą.... Sumarycznie nie jest tak źle.

Pozdrawiam YARO.

.20181226_094438-1.thumb.jpg.560848ce014571b81ccf9b433c2a7295.jpg20181226_094406-1.thumb.jpg.99c5ac58eacb97c1bff22b11ac293f67.jpg20181226_094616-1.jpg.4ac8f48578a21cc0603a353e11c82db8.jpg20181226_094630-1.jpg.a115bef6ddb80ff11fa67595c744372e.jpg20181226_100400.thumb.jpg.036c8ca0f979c7acd59c205f967c48af.jpg

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komin przedwojenny, temp spalin mam nawet 140 stopni, ale mysle o wkladzie ceramicznym

Rodzice z wkladem ceranicznym bo w starym robily sie u siostry wykwity

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrocie jest problem skraplania a raczej zamiany pary z spalania w wode do tego dochodzi siarka co z koleji wywoluje h2so4 czyli kwas siarkowy ktory zjada kociol i komin

nie jestem wielkim znawca tego zagadnienia wiec niestety dokladniej nie wytlumacze




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najpewniejsza jest ceramika

Jest 2 razy drozej i pewnie ze 4 razy trwalej i przy ceramice moze byc kazdy kociol, wegiel, gaz, pellet

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to suche paliwo to jeat najwazniejsze no i temp. spalin

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Dla tych co nie mają możliwości zrobienia czegokolwiek z kominem polecam system furanflex. Filmiki są na YouTube jak to działa. Taka alternatywa dla wkładów ...

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 07:35, eliks napisał:

 U mnie średnia za grudzień wynosi 24kg pelletu na dobę.  Dom 150m2 z 10cm styro. Temperatura min. 23 stopnie. 

Aktualizacja. 

Spalanie dobowe przy temperaturze dzień 5*, noc 2* oscyluje w granicach 20kg.

 

Zyskalem jakieś 3kg kasując na termostacie obniżenie nocne.  Wieku ludzi mi to mówiło, nie chciałem wierzyć, ale to prawda.  Geneza tej zmiany jest taka,  że kocioł działał w trybie 23* od 6-23. Noc 21*. Zawsze rano koło 9:00 zagladałem do kotła i moim zdaniem wtedy właśnie szło najwięcej paliwa,  na uzupełnienie tych braków ciepła. Teraz mam stałą temperaturę całą dobę,  rano paliwa mam zdecydowanie więcej i kilka kilo do przodu.

 

Licząc już do końca tego dnia,  od 24 września spali mi niecałe 1,5t peletu made in lokalny dystrybutor (700zł tona)

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... A czy obniżenie nocne CWU też ma tak znaczący wpływ na zużycie opału? Obecnie mam od 18 do 23 CWU 50 stopni, od 23 do 18 obniżone do 45 stopni. W sumie codziennie o 18 CWU  musi być o 5 stopni grzane i wtedy kocioł trochę pracuje. Jak uważacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny wynik. Spalam ok 25 kg Ekomiału greenpal, 180 mkw ogrzewane, dom słabo ocieplony. W domu temperatura 22-23 stopnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalam od 26 do 27 kg. greenpala na 300 metrów (bojler 300 L  6 osób ). Temperatura 22,5 - 23 stopnie.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie za grudzień 17 kg pelletu. Temp. 23 st. Cwu 53 st

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek300582 ile metrów,  kocioł,  ocieplenie,  Instalacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102 m2 + garaż z kotłownia 40 m2 parterowy, kociol Defro Delta Ekopell 15 kw, docieplenie ściana 20 cm grafit poddasze 28 wełna instalacja podłogowa 100% , bojler 140l, grzejnik suszarka w łazience wlaczany w razie potrzeby ponieważ podlogowka bardzo dobrze grzeje.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie podobne z tym, że ocieplenie sporo słabsze przy takim samym metrażu. Ściany pustak 24cm+12cm styro, podłoga i strop 10cm styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.