Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Janikp80 napisał:

Nie rozumiem? O co Ci chodzi? Nie każdy ma takie spalanie jak kolega opisał, to że ty masz super ocieplony dom, super instalacje CO przez co palisz przy temperaturach w dzien 0 w nocy - 7 poniżej 10kg pelletu nie daje Ci prawa do tego byś w ten sposób to przedstawiał. Pisałem tylko że dla mnie jak i sporej ilości innych forumowiczów taki wynik to marzenie.

Z całym szacunkiem ale czy ta odpowiedź dotyczy mojego pytania : To na moją chatę 300m i 23stopnie HOLD to ile bym spalił?

Nie bardzo rozumiem ....że mam super ocieplony dom? super instalację? i że palę pelletem? JA? Takie rzeczy mam? Nawet nie wiedziałem, jeszcze jakbyś napisał gdzie? to może bym chociaż to zobaczył........nie daje Ci prawa do tego byś w ten sposób to przedstawiał... . przepraszam ..a co przedstawiał?

Najserdeczniej Pozdrawiam YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chatke 150m2 i dużo wody, grube rury. W domu 23 stopnie.  Spalało mi ostatnio 17kg na dobę.  Dzisiaj mroźno. -3 w dzień,  -7 w nocy. Poczekam godzinkę jeszcze bo akurat kocioł się odpalił i powiem dokładnie ile w taki dzień mi wchloneło. 

Domek lata 90te i 10cm styro na ścianie.  Przyszły rok chce dorzucić grzanie poddasza bo już wszystko wyprowadzone, dojdzie zatem 66m2 i porządne docieplenie poddasza i stropu. Może jakiś kalafior wrzucę jeszcze do piwnicy. Tym samym będę zmuszony do odblokowania softem kotła z 12 na 18KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eliks napisał:

Ja mam chatke 150m2 i dużo wody, grube rury. W domu 23 stopnie.  Spalało mi ostatnio 17kg na dobę.  Dzisiaj mroźno. -3 w dzień,  -7 w nocy. Poczekam godzinkę jeszcze bo akurat kocioł się odpalił i powiem dokładnie ile w taki dzień mi wchloneło.

Witam Ciebie.

Tylko na wstępie proszę abyś mnie nie potępiał jak kolega wcześniej,że chciałbym się dowiedzieć faktycznego zużycia pelletu.

Widzę podobną chatkę tylko dwukrotnie mniejszą i podejrzewam że i ocieplenie podobne a i temperatura w domu 23stopnie. Wynik podany przez ciebie będzie jakimś porównaniem dla mnie. Ja wiecznie żył nie będę i  palił ekogrochem też nie,  tym bardziej że na starość rośnie zapotrzebowanie na święty spokój. Nawet na tym forum spotkałem skrajności w zużyciu pelletu, i "nie wiedzieć" dlaczego często i dwukrotnie. Do tego jeszcze temperatury w domach mają  jakieś takie.....niskie? Dlatego będę czekał z zaciekawieniem. Również zachęcam do publikacji swojego zużycia w następnych miesiącach. Chętnie zapoznam się ja ale i inni.

Dla uzupełnienia informacji przez cały listopad u mnie poszło 175+200 i jutro jeszcze ze 25kg dosypię czyli 400kg 50%ruskiego groszku i 50%odsiewki ruskiej 0-30mm. Ale widać że teraz schodzi więcej bo chłodniej. Chata jak w stopce, 6 osób(2 wnucząt ich codzienne kąpiele w wannie) i 23stopnieHOLD w całym domu. Bez kominka, bez żadnych solarów...

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ściemniam, piszę jak jest. Kolega kilka domów dalej ma podobnie ocieplony dom jak mój i też grube rury, tyle że mniejszy bo trochę ponad 100m2.  W zeszła zimę poszło mu 3 tony peletu. W domu 22 stopnie.  Też pellet no name więc jakieś tam porównanie miałem decydując się na ten rodzaj ogrzewania.  

Mówiłeś że u niektórych jakoś zimno. Tylko u grzejników zobaczysz komfortowe 20 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... Ktoś mnie nie zrozumiał, trudno. Nikogo nie potepiam a zwracam uwagę iż 10kg peletu przy nawet 110m to jest dobry wynik zakładając kaloryczność tego opalu na tle innych opisanych  na forum. I to wszytko o co mi chodziło, rozumiesz? Jeśli uważasz inaczej to można to wyrazić w inny sposób niż taki jak to zrobiłeś kolego Yaro

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Ja nie ściemniam, piszę jak jest. Kolega kilka domów dalej ma podobnie ocieplony dom jak mój i też grube rury, tyle że mniejszy bo trochę ponad 100m2.  W zeszła zimę poszło mu 3 tony peletu. W domu 22 stopnie.  Też pellet no name więc jakieś tam porównanie miałem decydując się na ten rodzaj ogrzewania.  

Mówiłeś że u niektórych jakoś zimno. Tylko u grzejników zobaczysz komfortowe 20 stopni 

O widzisz, właśnie o to chodzi, każdy mając surowe informacje sam powinien sobie zinterpretować wyniki, ...no właśnie w domu te 20stopni = rozwód z kobietą po prawie 40 latach(trochę szkoda). Trzy baby w domu .... to jak im podgrzeję do 23stopni ...to mam święty spokój, a trzech chłopów ma czas na piwo i soczek :)

Dlaczego ważna temperatura? to chyba wiadomo że każdy stopień więcej w przedziale 19-22 to ok, 3-5% więcej ciepła idzie, a 22-25 to 5-8% więcej na każdy stopień w górę.

I tak jak ktoś w chacie ma 21 i np.rachunek 100zł to ten co ma 23 otrzyma nawet 113zł,

Piszesz o koledze 100metrów 3 tony 22 stopnie czyli przy 23 (6%) już ok.3200kg peletu i u mnie razy 3 bo 300metrów 9600kg pelletu x średnio 850zł = 8160zł

Widzisz to wszystko jest obarczone błędem tylko że błąd powiedzmy max10% daje co najmniej 7300zł to jak się to ma do grochu, który kupiłem po 690zł i odsiewki po 560zł w czerwcu tego roku.

W zeszłym całym roku liczę (czerwiec 2017-czerwiec 2018) gdyż wodę tylko grzeję grochem zużyłem niecałe 3tony miału i 3 tony groszku na tegoroczne ceny 3750zł

7300- 3750= tylko 3550zł różnicy w moim przypadku. Wiadomo brud smród, ale dwa tygodnie dłuższy pobyt na Cyprze tak nie śmierdzi.

Tylko czytających proszę o wyrozumiałość to są liczby szacunkowe,orientacyjne i przybliżone.....

Właśnie dlatego cenię sobie informację z różnych źródeł i czekam na Twoje wyniki.

Pozdrawiam YARO

 

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tą zimną dobę z mocnym wiatrem wziął mi ok 21kg peletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ja w skali miesiąca u Ciebie. Dzisiaj o 5:00 jak poszedłem do firmy otworzyć halę, było u mnie minus 10,7 i wiatr że po paru minutach normalnie wąsy pod nosem zesztywniały, teraz o 8:30 jest minus 8,1 i ten cholerny wiatr... U mnie ciężko określić zużycie, gdyż ładuję całe kosze, ale zaglądając do kosza to ok. 1,5worka ze 30-40kg wciągnęło tylko że bufor się naładował do pełna 82stopnie teraz kociołek odpoczywa i pewnie wieczorkiem znów zacznie sobie uzupełniać ubytki z domu.

Pozdrawiam.YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna kwestia.  Pisałeś z 22 na 23% to 6% różnicy ale nie w opale. Przy pelecie stopień to dużo,  bo to w zimę daje że 2-3h różnicy w postoju.  Mówię,  żebym trzymał 22 stopnie, różnica w spalaniu była by znaczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam docieplony dom 20 grafit i strop wełna mineralna 28 cm. Skusilem się na pellet i nie żałuję. Do podlogowki idealny.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YORO tu masz rację jeszcze dobrej zimy nie było pale pierwszy raz pelletem i jak narazie jestem zaskoczony spalaniem. Podam jeszcze spalanie na koniec grudnia.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eliks napisał:

 

Dokładnie trafiłeś w sam środek. Pelet do nowych instalacji podłogowych CO gdzie my doczynienia z niskimi temperaturami zasilania jest najlepszy. Ja też właśnie przed chwilą zasypałem pelletu ale węglowego varmo. Przywioazlem przed chwilą 700 kg bo tyle mi weszło do partnera. Zobaczymy jak się sprawdzi, dzis w nocy i weekend ma jeszce mrozic.

Sorki miało być bez cytowania. 

Edytowane przez Janikp80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc to co mi dzisiaj powinno spalić,  listopad skończę z wynikiem 450kg.

 

 

 

Mogę prosić moderatora o przeniesienie tego do działu peletu/kotłów podajnikowych? Bo tutaj mniej osób zagląda a temat ważny i ciekawy.  Dziękuje. 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten wątek gdyż koledzy starają się w miarę realnie o obiektywnie przedstawić zużycie, i że zwracacie uwagę że temperatura 21 a 23 stopnie to ponad 10% większe zużycie.

Tak jak pisałem interesuje mnie obiektywne porównanie zużycia np.pelletu, gazu czy grochu u innych kolegów z moim, i otrzymując wiele często nawet skrajnych wyników mogę jakoś uśrednić. To że ktoś spali malutko to tylko mogę pogratulować, a jak dużo ...ubolewać. Ze swojej strony muszę podziękować za każdy wpis.

11 godzin temu, piotrek300582 napisał:

Mam docieplony dom 20 grafit i strop wełna mineralna 28 cm. Skusilem się na pellet i nie żałuję. Do podlogowki idealny.

Kolego napisz jakiej powierzchni twoja chatka, a jeszcze lepiej uzupełnij profil to podstawowe informacje bez wypytywania będą w stopce to bardzo pomocne.

11 godzin temu, piotrek300582 napisał:

Podam jeszcze spalanie na koniec grudnia.
 

Z chęcią poczytam :))

Pozdrawiam Kolegów. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja,  niedawno na cieplowlasciwe.pl policzyłem sobie teoretyczne zapotrzebowanie na ciepło mojego domku i plus minus się to pokrywa,  teraz tylko pilnuje żeby sadzy niebylo,  nie wieżę w spalanie po 10 kg/doba czy to ekogroszku czy peletu bez dogrzewania kominkiem czy solarami.  YaroXylen jest doświadczonym praktykiem i dobrze prawi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia doba cały czas na minusie, w dzień -2/-3 w nocy jak na zdjęciu.

Zużycie dla ostatnich 24h.

Dom jeszcze nie zamieszkały stąd ustawione 20C, bez CWU.

Ogrzewanie podłogowe i "pogodówka".

Ekogroszek Skarbek 28Mj.

Screenshot_20181201-074626.png

Screenshot_20181201-074956.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shaft7 napisał:

  YaroXylen jest doświadczonym praktykiem i dobrze prawi 

Dzięki za "pochlebstwa" :)) .... Tak kolego jestem praktykiem ...a nie teoretykiem gawędziarzem :))

Staram się przekonywać aby podawane informację były jak najbardziej prawdziwe i obiektywne.

20181201_071323-1.jpg.f0c42daffe50bdf08d4a21c1c0bd36e6.jpg

Dla przykładu dzisiaj o 7:30 poszedłem do kotłowni patrzę na termometr a tu minus -14,2 stopnia. Wczoraj o tej porze zasypałem na przemian groszku i miału odsiewki na full i zgarnąłem w koszu listewką na równo, dzisiaj dosypałem dokładnie tyle samo groszku i efekt tego jest worek 25kg jeszcze 6 kilo z drugiego, znów jest na równo czyli 31kg na dobę w domu 23stopnie HOLD reszta info w stopce.

Przyznam że specjalnie do celów informacji dla forum poczyniłem owe zabiegi aby zamieścić faktyczne zużycie.

Wczoraj oceniłem (na oko) że zużycie jest większe, ale dlatego że ładował się bufor, jednak teraz stoi załadowany 77stopni czyli prawie full. Myślę ze to niezły wynik, tym bardziej ze żadnych jakiś fajerwerków z izolacjami czy instalacją nie posiadam...no może tylko ten bufor...3200litrów....i to chyba jest to....

Pozdrawiam kolegów. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro, Ty palisz rosyjskim węglem wzbogaconym Uranem, nikt Tobie nie dorówna. U mnie przez ostatnia dobę zeszło prawie 50kg grochu, ale ja paliłem tylko Iskra wesoła, podobno 28Mj i aby trzymało kopiec na palniku to w sterowniku musiałem ustawić 24Mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj od godz. 13 jak zasypałem 40kg peletu varmo tak jeszcze z 15kg zostało w podajniku. Dzisiejsze/wczorajsze mrozy zrobiły swoje u mnie w dzień - 6 w nocy - 15. Chyba dobry wynik na 180mkw nie ocieplonego domu. W domu temperatura 22*. W nocy kociołek prawie cały czas na pełnej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Oldek napisał:

Yaro, Ty palisz rosyjskim węglem wzbogaconym Uranem, nikt Tobie nie dorówna

:) Wiesz że żarnowca to ja nie mam tyko witkowskiego :)) stary jestem.... ale wieczorem muszę światło zapalać bo nie świecę:)

A poważnie to wynik też nie do końca realny gdyż nie wiem w którym momencie był bufor wczoraj w porównaniu do dnia dzisiejszego. Wiesz że chodzi o deltę temp, która teraz u mnie teraz jest ustawiona 15stopni innym sterownikiem ładującym, gdyż sam sterownik Tytanic maksymalną deltę ma 9stopni. I dlatego może się okazać że jutro wyjdzie większe bo więcej doładował...także najważniejsze są wyniki nie chwilowe tylko długodystansowe..

Pozdrawiam. A ten uran Tobie się udał :)))) YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Janikp80 napisał:

Od wczoraj od godz. 13 jak zasypałem 40kg peletu varmo tak jeszcze z 15kg zostało w podajniku. Dzisiejsze/wczorajsze mrozy zrobiły swoje u mnie w dzień - 6 w nocy - 15. Chyba dobry wynik na 180mkw nie ocieplonego domu. W domu temperatura 22*. W nocy kociołek prawie cały czas na pełnej mocy.

Witaj. Pewnie że dobry wynik, fajnie ze dałeś znać, jak u Ciebie,  napisz jak idzie varmo, bo niektórzy pisali że sie spieka inni ze w pyłek się spala.

pozdrawiam.YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oldek napisał:

Ale chyba nie jesteś emerytem z elektrowni Siekierki i nie masz w buforze 5 grzałek po 2,5KW :)

Nie,... nie. Nie posiadam grzałek , pompy ciepła, kolektorów, fotowoltaiki (ale się przymierzam), mam kominek, w którym jeszcze osy mieszkają :)) od zeszłego roku,.... i żadnych innych wspomagaczy..... za to mam kochane wnusie najsłodsze.... :))) 

Emerytem nie jestem ...bo nie chcę... :/

Pozdrawiam wesołe grono.  YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, YaroXylen napisał:

Witaj. Pewnie że dobry wynik, fajnie ze dałeś znać, jak u Ciebie,  napisz jak idzie varmo, bo niektórzy pisali że sie spieka inni ze w pyłek się spala.

pozdrawiam.YARO

 

Właśnie przed chwilą  skończyłem z kociolkiem, wyczyscilem, popiół wysyspalem. Z tym popiołem to muszę poczekać bo był zmieszany z tym po greenpalu, ale na wierzchu był już po varmo i jakoś spieków nie widziałem. Zobaczymy za dzień albo dwa jak to jest z popiołem po varmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.