Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Spala Wam Piec Na Ekogroszek i Pellet


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

24 wrzenia chyba ? ;) i właśnie chodzi o to cicho i bez obsługowo...a ze trzeba dorzucać pelletu to wiadomo...ciekawa byłam na ile wystarczy jeden zasyp.....60 kg  2-3-5 dni...ale skoro mówisz ze dziennie 8-10 kg to uważam ze jest to dobry wynik,co prawda niema jeszcze mrozów ale wygoda przede wszystkim....kostrzewa ma zasyp 200 kg ...ale stwierdziliśmy ze i tak na codzień jesteśmy w domu i wrzucić worek pelletu to nie problem...a jak wyjedziemy na kilka dni to tez nie powinno być problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza ale zawsze masz opcję podajnika zewnętrznego,  ba,  nawet pneumatyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej tez nie będzie przeszkadzać....do obecnego pieca chcąc niecha trzeba raz podjeść...był by większy zasyp było by na dłużej ..ale chyba niema co histeryzować ...zerknęłam  w cennik na podajniki tragedii tez niema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym trzymał temperaturę jak wszyscy "normalnie" w domu, to pewnie 5kg dziennie bym nie przekroczył, bo czasami kocioł odpalał mi się niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko jedyna co ty ogrzewałeś? 

obecnie 4kg miału na grzanie CWU 150l

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy takie horrendalne...

100W/m2 * 250m2 = 25kW

Retopal ma ok 24MJ = 6,7kWh minus sprawność kotła (np 80%) daje to 5,4kWh co daje ok 4,6kg/h czyli ok 110kg/dobe.

Kocioł trochę za duzy, obleciał bym 20-ką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee.... Przy takich wyliczeniach ekonomia palenia węglem idzie w d.... Przy - 20 w zeszłym sezonie 30kg na dobę wydawało mi się dużo. Parametry mam podobne, słabo ocieplony dom z lat 80tych, 180m do ogrzania i kocioł 18kW. Teraz w automacie mam wszystko tzn pogodowka steruję 4d plus CWU 140l i na dobę mi spała 12-14kg miał greenpal, ale tylko wieczorem i w nocy delikatnie zawór daje na grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Edilkamin Laguna 18 zamówiona...puki co nie wiadomo kiedy będzie czekam na informacje...12 kw już nie produkują ..wiec zamówiłam 18 kw....mam nadzieje ze w miarę szybko dojedzie bo akurat trafił się kupiec na moja stara Logice Cichewicza....i wiecznie czekać nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sorier napisał:

Ja wiem czy takie horrendalne...

100W/m2 * 250m2 = 25kW

Retopal ma ok 24MJ = 6,7kWh minus sprawność kotła (np 80%) daje to 5,4kWh co daje ok 4,6kg/h czyli ok 110kg/dobe.

Kocioł trochę za duzy, obleciał bym 20-ką ;)

Wszystko ładnie wyliczyles ale dla mieszkańca Alaski bo nie ma możliwości żeby dom z zamkniętymi oknami potrzebował non stop takiej energii do grzania. Poza tym sprawność sezonowa grocha to max 70%.

 

 

@ylona 12 i 18KW to są te same kotły, różnią się tylko softem. Poza tym chyba wiem gdzie mogłaś jeszcze 12KW znaleźć no ale to inne pieniądze bo z marżą. Pamiętaj aby kocioł miał zestaw pompowy, to bardzo ważne.  Do mnie szło z Mediolanu poprzez Węgry w sumie max 2 tygodnie. Dokładnie nie pamiętam bo wtedy była jeszcze przerwa Wielkanocna. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eliks napisał:

 

@ylona 12 i 18KW to są te same kotły, różnią się tylko softem. Poza tym chyba wiem gdzie mogłaś jeszcze 12KW znaleźć no ale to inne pieniądze bo z marżą. Pamiętaj aby kocioł miał zestaw pompowy, to bardzo ważne.  Do mnie szło z Mediolanu poprzez Węgry w sumie max 2 tygodnie. Dokładnie nie pamiętam bo wtedy była jeszcze przerwa Wielkanocna. 

 

Dokładnie  ;) nie ta marża i  vat ;)...piecyki Edila jada do nas do  1-2 tygodnie standardowo, i są z reguły wysyłane właśnie z Węgier ;)  jak rozmawiałam to powiedzieli mi ze nawet do miesiąca bo jest bardzo dużo zamówień na ten model pieca ......puki co  n czekam na informacje z Włoch kiedy fizycznie dojedzie i liczę ze będzie to właśnie do 2 tygodni....Co do zestawu pompowego to samo mówił  właśnie przedstawiciel z Edila ze lepiej z zestawem i tak tez zamówiłam

Edytowane przez ylona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2018 o 22:09, eliks napisał:

Żebym trzymał temperaturę jak wszyscy "normalnie" w domu, to pewnie 5kg dziennie bym nie przekroczył, bo czasami kocioł odpalał mi się niepotrzebnie.

Hoho, zapędziłeś się trochę, kolego @eliks :). 5 kg dziennie to niektórym idzie na ogrzewanie CWU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię na razie o dniach jakie mamy. Kocioł startował w dni w które normalnie by stał więc średnia pewnie mocno by spadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU nie ogrzewasz kotłem, tylko o ile pamiętam gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W listopadzie wyjdzie mi spalanie 285 kg pelletu. Dom 111m2 kociol defro Delta Ekopell 15 kw. Cwu 140 l i 100 m2 podlogowki nastawy 29 st. Temperatura w domu 22,5.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh tylko pozazdrościć takiego spalania. No ale co tu wymagać, to wyższość instalacji co niskotempwraturowych od zwykłych grzejników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Jeszcze powiedz @piotrek300582 coś o ociepleniu domku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Janikp80 napisał:

Ehhh tylko pozazdrościć takiego spalania.......

Witam.

Kolego to znaczy że to mało? 110metrów? To na moją chatę 300m i 23stopnie HOLD to ile bym spalił? Przecież zimy niema a dopiero parę dni co chłodniej jest.

Sorki ale pytanie moje nie z przekory tylko czystej ciekawości.

Pozdrawiam Kolegów z forum YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem? O co Ci chodzi? Nie każdy ma takie spalanie jak kolega opisał, to że ty masz super ocieplony dom, super instalacje CO przez co palisz przy temperaturach w dzien 0 w nocy - 7 poniżej 10kg pelletu nie daje Ci prawa do tego byś w ten sposób to przedstawiał. Pisałem tylko że dla mnie jak i sporej ilości innych forumowiczów taki wynik to marzenie. Mam stary dom, nie ocieplony i stara instalacja i świadom jestem że nie będę miał takich wyników jak wy dopuki nie zrobię termomodernizacji domu i modernizacji sposobu ogrzewania z grzejników na niskotemperaturowa podlogowke. Cieszy mnie natomiast za to każda sposobność i krok w kierunku mniejszego zużycia opału przy obecnych warunkach, i tyle. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.