Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

K1Pv4 jest;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć za może trochę naiwne pytanie,ale gdzie musiałbym napisać aby otrzymać taką aktualizację - do serwisu TECH czy DEFRO oraz jak się taką aktualizację wprowadza do sterownika ?

Z góry dziękuję za rzeczową odpowiedż i pozdrawiam !

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie nowa aktualizacja ver. 2.4.7 do k1p v3. Po dobie palenia zauważyłem ze lepiej prowadzi kocioł. Na 100% mocy nie przebija tak zadanej i nie spada tak temperatura na kotle.

Kolego podzielisz się wiedzą  gdzie taką aktualizację otrzymać? Chyba że możesz podesłać plik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś posiada nowy soft do sterownika K1PRv4 PZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież bym poprosił o 2.4.7 do k1pv3

 

Pozdrawiam

 

PS. Wysłałem maila z prośbą na [email protected] i dostałem nowy soft po minucie. To jest błyskawiczna odpowiedź :)

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1Pv4 (v3.2.5)

K1Pv4.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a u mnie palnik rynnowy i tak sobie się pali. Nie ma co narzekać :)

Piecyk nie czyszczony ponad 3 tygodnie.

Pozdrawiam

Ty zmieniałeś deflektor

Bo ja mam ruszto deflektor I zastanawiam się czy zmiana na coś innego zmieni coś w spalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audilhr a palisz jeszcze goldem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze ostatnio zamówiliśmy Golda i jest tak kaloryczny ze szok. Ni mogę palic samego bo mi sie kalafiory robią i wywala do popielnika. Mieszam teraz z silverem w proporcji 2 Golda i 3 silvera i mało wiele jest ok. Od poniedziałku mam wgrany nowy soft i troche lepiej jest jakby szybciej zwalniał na dwa stopnie przed zadana i nie przebija tak. Ale sprawdzę dokladnie jak sie ociepli i będę trzymał sterownik na 100% mocy. Tak żadnych wielkich zmian nie ma. Poprawili chyba tylko algorytm i dmuchawa juz tak nie daje czadu na 100% mocy bo pale bez żadnych korekt. Najgorzej jest z powrotem bo max mam teraz 48*. A i spada do 38 jak sie siłownik mocno otworzy i cwu załączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mocny mocny ja z dmuchawa zszedlem bardzo nisko i oka jest. A co do powrotu to walczylismy z dwoma sasiadami u jednego pompa i zawor 3d jest super a u drugiego zrobilismy sprzeglo i powiem ci ze najlepiej sprzeglo koszt jednej i drugiej okolo 500zl roboty nie licze bo sami zrobilismy.Dodam ze sprzeglo tez sami zrobilismy tak ze na wiosne kolego dzialaj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko będę działał na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zmieniałeś deflektor

Bo ja mam ruszto deflektor I zastanawiam się czy zmiana na coś innego zmieni coś w spalaniu?

Witam,

też kupiłem ruszto deflektor ale po to aby lepiej dopalał się eko (bez zamiaru palenia na nim)

Niestety przy rynnie nie zdaje on egzaminu. Więc szukałem odpowiedniego deflektora. Chciałem większy i ceramiczny. Znalazłem w necie ale zbyt dużej średnicy. Po konsultacji w defro okazało się, że mają w swojej ofercie i dla mnie przypasował. Jest ceramiczny, wklęsły (ciepło odbija do dołu) i wielkością pasuje do rynny. W spalaniu jest różnica bo paliłem bez, z ruszto deflektorem i teraz z ceramicznym.

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilal poleci byś rynne czy nie bardzo ja mam retorte i nie bardzo jestem zadowolony jakos tak sie pali jak by nie chcialo i to dobrym weglem z wesolej. Juz 3 razy ja rozbieralem w tym sezonie bo sie nagar robil uszczelnialem brak mi juz sily

Witam,

jak kto woli :) ja jestem bardzo zadowolony. Zresztą, wstawiłem fotki i myślę, że pali się lepiej jak widziałem na niektórych palnikach retorowych. Oczywiście nikogo nie obrażając :)

Pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też kupiłem ruszto deflektor ale po to aby lepiej dopalał się eko (bez zamiaru palenia na nim)

Niestety przy rynnie nie zdaje on egzaminu. Więc szukałem odpowiedniego deflektora. Chciałem większy i ceramiczny. Znalazłem w necie ale zbyt dużej średnicy. Po konsultacji w defro okazało się, że mają w swojej ofercie i dla mnie przypasował. Jest ceramiczny, wklęsły (ciepło odbija do dołu) i wielkością pasuje do rynny. W spalaniu jest różnica bo paliłem bez, z ruszto deflektorem i teraz z ceramicznym.

Pozdrawiam

Czym się objawia ta różnica

Czy polecił byś mi zakup takiego deflektora?

Ja mam palnik ekoenergia.

Ile taki deflektor jak twój kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jak jest on zawieszony bo ruszt w tej chwili spiera się na profilach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.