Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem ale myślę, że nie tak to układasz :)

Do Twego sterownika v2 pasuje moduł internetowy st-500/505 i pod ten moduł musisz podłączyć dostęp do internetu. Natomiast moduł łączysz przewodem rs z sterownikiem (w Twoim przypadku v2)

W sterowniku uaktywniasz gsm ale jak masz do tego dedykowany moduł który też podpinasz sterownik, a moduł wysyła Ci informacje na tel. o statusie sterownika.

Tak łapie :) że pewnie chciałbyś podłączyć swój moduł na kartę z jakeś platformy. Jak tak to router z możliwością podpięcia Twego modułu (oczywiście go skonfigurować), potem dalej kabelkiem do modułu st-500/505 i dalej do v2.

Tak to widzę :)

Chyba, że to ja teraz źle załapałem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 3 pytania:

 

1. Mam sterownik K1v2 z softem 2.2.8

Na stronie Defro jest soft 2.4.0

 

Chciałbym go wgrać ale nie wiem czy warto?? Ktoś z Was testował tę wersję softu???

 

2. Czy ktoś może mi popisać o co chodzi w temp. zadanej zaworu 4D?? Jaką ustawić?? Może ktoś podpowiedzieć jak prawidłowo ustawić parametry zaworu?? Mam zawód Afriso z siłownikiem.

 

3. Próbowałem zrobić kalibrację podajnika. Po zasypaniu do pełna wszedłem w Menu Ustawien i wcisnąłem podajnik pełny. Po dwóch dniach na wyświetlaczu przy podajniku nie pojawiają się ani godziny ani dni. czy to prawidłowo??? Jak wygląda prawidłowa kalibracja podajnika ??

 

Dziękuję!

Edytowane przez maxpaynemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 3 pytania:

 

1. Mam sterownik K1v2 z softem 2.2.8

Na stronie Defro jest soft 2.4.0

 

Chciałbym go wgrać ale nie wiem czy warto?? Ktoś z Was testował tę wersję softu???

 

2. Czy ktoś może mi popisać o co chodzi w temp. zadanej zaworu 4D?? Jaką ustawić?? Może ktoś podpowiedzieć jak prawidłowo ustawić parametry zaworu?? Mam zawód Afriso z siłownikiem.

 

3. Próbowałem zrobić kalibrację podajnika. Po zasypaniu do pełna wszedłem w Menu Ustawien i wcisnąłem podajnik pełny. Po dwóch dniach na wyświetlaczu przy podajniku nie pojawiają się ani godziny ani dni. czy to prawidłowo??? Jak wygląda prawidłowa kalibracja podajnika ??

 

Dziękuję!

 

Więc tak:

uzupełniasz sobie zasobnik weglem do pełna (100%) wchodzisz w menu serwis/ kalibracja poziomu paliwa i naciskasz zasobnik pełny, wtedy zaczyna się kalibracja (czerwony napis na ekranie sterownika - kalibracja) gdy kocioł spali całą zawartość wsypanego wcześniej węgla do ustalonego dla nas poziomu np. do miejsca gdzie jest przykręcony zasobnik z rurą ślimaka lub jak już będzie widać ślimak to wtedy wchodzisz w menu ustawienia/ kalibracja poziomu paliwa i wciskasz zasobnik pusty. To koniec kalibracji, wtedy dosypujemy węgiel do zasobnika na max do poziomu jak poprzednio 100% i wciskasz tylko w menu/ zasobnik napełniony i od tego momentu sterownik na ekranie pokazuje poziom paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc tak:

uzupełniasz sobie zasobnik weglem do pełna (100%) wchodzisz w menu serwis/ kalibracja poziomu paliwa i naciskasz zasobnik pełny, wtedy zaczyna się kalibracja (czerwony napis na ekranie sterownika - kalibracja) gdy kocioł spali całą zawartość wsypanego wcześniej węgla do ustalonego dla nas poziomu np. do miejsca gdzie jest przykręcony zasobnik z rurą ślimaka lub jak już będzie widać ślimak to wtedy wchodzisz w menu ustawienia/ kalibracja poziomu paliwa i wciskasz zasobnik pusty. To koniec kalibracji, wtedy dosypujemy węgiel do zasobnika na max do poziomu jak poprzednio 100% i wciskasz tylko w menu/ zasobnik napełniony i od tego momentu sterownik na ekranie pokazuje poziom paliwa.

 

Czy w trakcie kalibracji powinny pojawiać się godzinu u dni przy tym rysuneczku zasobnika???

 

Panowie potrzebuję softu K1V2 2.2.8 - będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszym sofcie na pewno jest poprawa charakterystyki dmuchawy i dodali moc kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszym sofcie na pewno jest poprawa charakterystyki dmuchawy i dodali moc kotła

Ze zmian jake zauważyłem to to że siła dmuchawy zmieniła się z 30% jakie miałem zawsze ustawione na 45% - tyle musze ustawić teraz żeby dmuchało tak samo jak poprzednio na ustawieniach 30%. Druga sprawa to ustawienie % minimalnego otwarcia zaworu 4D. Wcześniej jak ustawiłem minimalne otwarcie na 10% to zawór ustawiał się na 1-jedynkę (skala na zaworze od 1 do 10) a teraz żeby był na 1 muszę ustawić minimalne otwarcie na 35% :(

Wydaje mi się że na sofcie 2.2.8 było to bardziej dokładne a teraz na 2.4.0 wszystko się rozjechało :(

 

Mocy kotła nigdzie nie zauważyłem... nic nowego nie doszło :( Dlatego chętnie wróciłbym do 2.2.8 :)

Edytowane przez maxpaynemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest z zaworem okej działa elegancko. To normalne ze jak dostaniemy nowy soft to cos tam trzeba pozmieniać w ustawieniach tym bardziej jak ma się PID to te nowe oprogramowania dużo wnoszą na plus. Moc jest tylko w ustawieniach PID.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest z zaworem okej działa elegancko. To normalne ze jak dostaniemy nowy soft to cos tam trzeba pozmieniać w ustawieniach tym bardziej jak ma się PID to te nowe oprogramowania dużo wnoszą na plus. Moc jest tylko w ustawieniach PID.

Może kolega napisać jakie ma ustawione parametry zaworu 4D w ustawieniach sterownika Defro?? Znaczy chodzi mi o: temp. zadaną, skok jednostkowy, minimalne otwarcie, oraz temperatury?

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Zadana to różnie bo steruje mi pogodówka 35 dla 10*, 39 dla 0*, 43 dla -10* i 47 dla -20* z tym ze mam termostat pokojowy i jak osiągnięta jest zadana 22,2* to obniża mi o 3stopnie za zaworem. Ochrona powrotu na 35*,kontrola temperatury 50 sek. Czas otwarcia 120sek. Skok jednostkowy 5%, minimalne otwarcie 20%, no i pogodówka jak wyżej. Kalibracja czujnika zewn. -3,3. sprawdzone termometrem cyfrowym i analogowym. Działa ro u mnie bardzo dobrze. Na wiosnę przerabiam podłogówkę bo mam termostatyczny 3d a będę zakładał zwykły zawór 3d z siłownikiem i dodatkowym sterownikiem do zaworu. Bo wkurza mnie ro kręcenie zaworem a to za zimno a to za gorąco i planuje kupić sterownik do podłogówki z komunikacją RS co by dokładniej sterował temperaturą na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Zadana to różnie bo steruje mi pogodówka 35 dla 10*, 39 dla 0*, 43 dla -10* i 47 dla -20* z tym ze mam termostat pokojowy i jak osiągnięta jest zadana 22,2* to obniża mi o 3stopnie za zaworem. Ochrona powrotu na 35*,kontrola temperatury 50 sek. Czas otwarcia 120sek. Skok jednostkowy 5%, minimalne otwarcie 20%, no i pogodówka jak wyżej. Kalibracja czujnika zewn. -3,3. sprawdzone termometrem cyfrowym i analogowym. Działa ro u mnie bardzo dobrze. Na wiosnę przerabiam podłogówkę bo mam termostatyczny 3d a będę zakładał zwykły zawór 3d z siłownikiem i dodatkowym sterownikiem do zaworu. Bo wkurza mnie ro kręcenie zaworem a to za zimno a to za gorąco i planuje kupić sterownik do podłogówki z komunikacją RS co by dokładniej sterował temperaturą na dole.

 

Dziękuję za konkrety.

Czyli rozumiem że temp. zadana zaworu zależnie od temperatury na zewnątrz? Teraz to rozumiem.

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć: jeśli minimalne otwarcie zaworu masz ustawione na 20% to ile fizycznie pokazuje Ci na skali zaworu??? Ja mam zawór Afriso i przy ustawieniach na 35% na zaworze na skali pokazuje mi 1. A jak jest u Ciebie ???

 

Dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 20% na siłowniku jest 1,5 nie patrzę na to bo tez sie tak nie pokrywa ze sterownikiem. Najważniejsze ze temperaturą steruje oka.

Zawór i siłownik Afriso.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem dziś do Defro i dzwoniłem do Tech obie firmy, niestety obie potwierdziły że do sterownika K1v2 nie da się wgrać i uruchomić funkcji PID :( Jedyna opcja to zakup nowego sterownika K1Pv2 w cenie 1000zł :( + akcesoria.

 

Czy znacie jakieś inne źródła gdzie można to kupić taniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra te ceny ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na K1. A co poprawa duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego jak tam się prowadzi nowe cacko ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na wersję PID będę musiał jeszcze dozbierać :(

 

Wczoraj zrobiłem aktualizację softu K1v2 2.2.8 na 2.4.0 oraz zaadoptowałem ustawienia zaworu 4D dzięki uprzejmości kolegi Snoopi21898 :) To nie to samo co z PID ale wykresik wygląda całkiem obiecującą jak na brak PID :)

Na razie spalanie mam na poziomie 1 worka na 3 dni ale to tak do temperatury -5 na zewnątrz. Jak temp. spadnie do -10, -20 to idzie 1 worek na 1,5 dnia bez grzania podłogówki, a CWU na minimum. W domku jest 22st. ale będę schodził niżej bo domek jest niezamieszkany i na razie układa się glazura :)

 

Oto kilka fotek mojej kotłowni:

 

 

post-71019-0-78635700-1485202752_thumb.jpg

post-71019-0-47212000-1485202808_thumb.jpg

post-71019-0-74310300-1485202898_thumb.jpg

post-71019-0-94514600-1485203989_thumb.jpg

post-71019-0-83725900-1485203996_thumb.jpg

post-71019-0-16952100-1485203999_thumb.jpg

Edytowane przez maxpaynemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze naprawde meczylem sie z tym sterownikiem przeklinajac kociol. Poprawa zmniejszenie spalania juz widze szaro w kotle nie czarno popiół prawie proch skoki tem 1st.na godzine modilacja bajka a dmuchawe mozna ustawiac jak sie chce kopiec zaru wyszedl na cala retorte . Tak naprawde nie jest bez wad ale prowadzi kociol po prostu cacy zapominam o kotlowni :-)

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a u mnie palnik rynnowy i tak sobie się pali. Nie ma co narzekać :)

Piecyk nie czyszczony ponad 3 tygodnie.

Pozdrawiam

post-53390-0-41789500-1485203523_thumb.jpg

post-53390-0-93169600-1485203562_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na wersję PID będę musiał jeszcze dozbierać :(

 

Wczoraj zrobiłem aktualizację softu K1v2 2.2.8 na 2.4.0 oraz zaadoptowałem ustawienia zaworu 4D dzięki uprzejmości kolegi Snoopi21898 :) To nie to samo co z PID ale wykresik wygląda całkiem obiecującą jak na brak PID :)

Na razie spalanie mam na poziomie 1 worka na 3 dni ale to tak do temperatury -5 na zewnątrz. Jak temp. spadnie do -10, -20 to idzie 1 worek na 1,5 dnia bez grzania podłogówki, a CWU na minimum. W domku jest 22st. ale będę schodził niżej bo domek jest niezamieszkany i na razie układa się glazura :)

 

Oto kilka fotek mojej kotłowni:

Ogrzewasz 160mkw. I kocioł pali ci niecałe 9 kg na dobę? Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maxpaynemm

czy jest różnica w nowym sofcie 2.4.0 w porównaniu do poprzedniego? na lepzse bo wcześniej  nie byłeś zbyt zadowolony

warto aktualizowac czy pozostac na starym

Edytowane przez electric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewasz 160mkw. I kocioł pali ci niecałe 9 kg na dobę?

 

Tak jeśli na zewnątrz jest -5 do +5 a w budynku jest temperatura +18 to idzie mi jeden worek 25kg na 3 dni. Bez grzania podłogówki a woda na minimum czyli 40st.

Teraz jak na zewnątrz jest -5 do +5 a w domku mam 22st to idzie mi 1 worek na około 1,5 do 2 dni.

Wcześniej jak było -15 do -10 a w domku 18-20st to szedł jeden worek na dobę do 1,5 doby.

Jak uruchomię podłogówkę to już nie jest tak wesoło i idzie około 1 worka na dobę.

Dom jest jeszcze nie zamieszkany gołe ściany i podłogi. Ściany z gazobetonu (pustak) ocieplone 15cm styropian, poddasze 30cm wełna i strych 15cm wełna. Podłogi: Piwnica 10 cm styropian a pozostałe kondygnacje 8cm styropian. Okna standardowe 5 komorowe z podwójną szybą.

Generalnie dużo też zależy jakim groszkiem palę. Jeśli jest to szit z Casto (worek 20kg za 14zł) to idzie go 2x tyle co dobry groszek kupiony za 20zł za worek 25kg.

 

 

Kolego maxpaynemm

czy jest różnica w nowym sofcie 2.4.0 w porównaniu do poprzedniego? na lepzse bo wcześniej  nie byłeś zbyt zadowolony

warto aktualizowac czy pozostac na starym

 

Różnice zaobserwowałem tylko dwie:

1. Zupełnie inna charakterystyka pracy dmuchawy - wcześniej ustawiona na 30% a teraz żeby było tak samo jak wczeŚniej musi być ustawiona na 45%.

2. Ustawienia pracy zaworu 4D - także musiałem zwiększyć parametry.

 

Poza tym wydaje mi się piec pracuje łagodniej.

 

Czy polecam? Hmm myślę że warto żeby kolega wstrzymał sie jeszcze kilka dni żebym potestował ale wydaje mi się że tak bo piec pracuje łagodniej i bardziej równomiernie jak widać na wykresie. Choć po aktualizacji byłem przerażony zmianą ustawień których szukałem przez miesiąc :)

Edytowane przez maxpaynemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxpaynemm

 

Jakie masz ustawienia podawania i przerwy, i jakie ustawienia w podtrzymaniu?

 

Nie mogę dojść do porozumienia z moim Defro Komfort Eko 15. Sterownik ten sam K1v2, tylko fabrycznie w wersji 2.4.3 (kupiłem w sierpniu zeszłego roku).

 

Teraz mam ustawienia podawania 3 sek, przerwy 66, i dmuchawa na 27% i mi pali około 20kg na dobę, co ciekawe, bez względu na to, czy na zewnątrz jest -10 czy +5. Po wyłączeniu podłogówki też nie ma praktycznie różnicy w spalaniu. Grzeje tylko grzejnikami, CWU nie grzeję, bo dom niezamieszkały jeszcze.

 

Na wykresie pracy pieca mam tylko zęby, bez tej płaskiej części. Piec pracuje jakieś 15 minut i potem odstawia się na 15-20 minut.

 

Żałuję, że nie wziąłem wersji z PID, bo taką zamówiłem, ale przywieźli mi zwykły i machnąłem ręką zamiast się kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.