Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam identyczną sytuację i podobne rozwiązanie kotłowni tzn. zasobnik CWU 240l stojący, oddalony od kotła jakieś 2m.

Obserwuję i walczę ze spadkami temp. kotła właśnie przy załączeniu pompy CWU.

 

Kocioł - 60st

CWU - 50st (histereza 3st)

 

Kocioł potrafi zejść do 49st ;(

Lepiej jest miec zadana cwu 54 i histereza 4 nie spada tak powrót jak sie pompa załączy.

Próbowałem sterowania tylodniowego i obniżania o10* w dzień i w nocy jak nikogo nie ma w domu ale to jeszcze gorzej było jak,miało nagrzać nagle 10*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem tez tak juz w tamtym roku i pomoglo ale pompa poprawila calkowicie powrot teraz jest w okolicy 5st.miedzy kotlem

A pamiętasz jaką dawałeś wtedy na zawór temperaturę? Bo zrobiłem dzis takie odejście i otworzyłem na max przepływ ale za niska temperatura jest chyba za 4d 45*. Zobaczę jutro czy cos się poprawi i,moze puszcze na co więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID - nastawy fabryczne, zmiana nic nie wnosi u mnie (tylko na gorsze)

Kocioł 60

CWU 50 (hist.2)

CO 46-48 (11 grzejników)

Mam podłogóki 80m2 sterowanych krzywą i zaworem 3d automatycznie.

 

Brakuje mi pomysłów, żeby to tak fajnie wysterować, bez takich spadków.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum i na początku pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i życzę wszelkiej pomyślności w nowym roku

Mam pytanie odnośnie nowych aktualizacji do sterowników serii K1

-czy można do sterownika K1V2 wgrać oprogramowanie np. K1Pv3 (chciałbym mieć PID-a)

-jeżeli nie jaką część sterownika trzeba wymienić (którą płytkę) niestety cały ster jest dla mnie teraz za drogi

-czy mógłby ktoś dodać fotke lub skan schematu podłączeń sterownika z funkcją PID

-czy dużo daje zabudowa siłownika zaworu?

na razie nie mam większych problemów z kociołkiem ale myślę że nie wykorzystuję w pełni jego możliwości

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz czujnik temp.sapalin wgrywasz oprogramowanie k1pv3 dokupujesz wentylator z turbinka i chodzi do turbinki musi byc jeszcze kabelek specjalny ale kupisz go w komputerowym sklepie lub zarobi ci zaprzyjazniony informatyk tak jak mi. Wyjscia wszystkie w sterowniku masz opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam

Dzięki za szybką odpowiedź ale gdzie podłączasz temp spalin nie mam takiego wyjscia 

ani na turbinkę?

są tylko 2x RS na moduł internetowy i dedykowany regulator pokojowy..

 

 

post-71632-0-73259100-1484126526_thumb.jpg

Edytowane przez electric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam sterownik K1 . Bez PID i wszystko mam ty masz K1v2 to pewnie znaczy K1 ale z nowym motoreduktorem.

 

Ja w swoim zainstalowałem K1Pv3 zakupiłem czujnik spalin, olać turbinke, i zmieniłem ustawienia motoreduktora ( tego ty zapewnie nie będziesz musiał robić.)

post-60609-0-42897800-1484149744_thumb.jpg

 

Bo to nie wejścia tylko zaciski. Jeśli nie czujesz się na siłach zaproś kogoś kto się na tym zna.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie widac wyjscia na czujni spalin

Witam

No właśnie ja nie mam zacisku na czujnik spalin tzn.listwa jest identyczna ale tam gdzie kolega kucharz ma ww czujnik ja mam puste pole bez opisu 

więc chyba lipa PID-a nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podajnik jest z motoreduktorem, ale tam gzie kolega ma wpięty czujnik spalin ja mam puste pole więc w najlepszym wypadku trzeba by zmienić cały środek  :(

Chyba że są inne opcje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale puste pole na schemacie czy w sterowniku również? Bo może jedno z drugim się nie pokrywa.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie sprawdzałem w sterowniku sugerowałem się tylko schematem 

Jutro sprawdzę i dam znać,

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj sterownik na listwie zaciskowej nie ma żadnych oznaczeń w miejscu na czujnik spalin, czy jest połączenie do płytki w środku nie mogę sprawdzić bo sterownik jest jeszcze na gwarancji i ma plomby zabezpieczające.

Myślę że odpuszczę do końca sezonu wtedy kończy się gwarancja i się zobaczy.

Co natomiast ze sterowaniem zaworem 4d (sterowanie temp. w pomieszczeniu) czy warto inwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do DEFRO - turbinka 100zł czujnik spalin 150zł + przesyłka

 

Pytanie tylko czy ktoś potwierdzi że jeśli mam K1v2 z tymi wyjściami na czujnik  i halotron wentylatora da się do niego wgrac oprogramowanie K1Pv3?? żeby PID zadziałał???

 

Dziękuję

Edytowane przez maxpaynemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kucharz24 a możesz powiedzieć gdzie kupić czujnik spalin oraz wentylatorek z okablowaniem??

 

Rozumiem że wentylatorek podłącza się tam gdzie jest wejście na halotron wentylatora???

 

Pozdrawiam!

Czujnik kupiłem na allegro. Pierwszy 25zl ale go zajezdzilem palac drzewem. Teraz kupiłem drugi za 60zl :). Co do wentylatora nie kupowałem nie podłączałem bo uważam że jest to mi zbędne. W menu serwisowym wyłącza się czujnik hallotronu nadmuchu i działa bez.

 

A w defro turbinka 100 a kabelek do podłączenia 55zl.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytam, czy ktoś wie co to wersja firmware na moim sterowniku? Kociol Defro Komfort Duo Uni R 35 kW, sterownik Defro K1PR v.2  2.4.4Z/1.5.0.

Nie wiem, teraz w nowej aktualizacji 2.4.2. Czy to jest  moja sterownik?

To nie działa tak jak powinien

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obejścia na rozdzielaczu do grzejników to u mnie to porażka jak otworzyłem ten obieg na max lub tylko na połowę to u mnie powrót jeszcze spadł o dwa stopnie nawet jak zawór się lekko przymknął bo powrót z grzejników był cieplejszy. Jak zakręciłem to powrót z CO zrobił sie chłodniejszy a powrót podskoczył. Dziwna sprawa. Chyba lepiej działa 4d jak wraca chłodniejsza woda z grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie to bez sensu . Bo obejście robisz za zaworem 4D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z  sterownikiem K1Pv2. Mam funkcję internet - po włożeniu do portu USB modemu z kartą GSM (internet) występuję błąd komunikacji. W instrukcji piszę że można włączyć funkcję GSM - jednaże po jej załączeniu również nic się nie dzieje i nie ma nawet gdzie wpisać numeru kom na którego miałyby takowe smsy przychodzić .... prosze o pomoc jak aktywować internet w piec jeśli nie mam dostepu do internetu z kabla (w domu) ponieważ jeszcze budujemy. 

 

I gdzie zarejestrować sterownik w interncie ? na stronie techa są 3 strony do rejestracji st 500, st 505 oraz st 507. Na żadnej nie pasuje numer seryjny wybity z tyłu wyświetlacza do rejestracji - jest za mało o 1 cyferkę bo są 4 a wymaga 5 ? pomocy

Edytowane przez szala18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.